Премини към съдържанието
gig93

Няма интернет на компютрите от домейн контролера

Препоръчан отговор

Не знам какво сатна изведнъж спря интернета на компютрите, които са в домейн мрежата, а на самият домейн контролер си има интернет? На какво може да се дължи? Не мога да се свържа с отдалечен достъп до другите компютри, не се показват в мрежата,няма пинг към тях. 

Редактирано от gig93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има cisco рутер към него е вързан сървъра, WATSON SHDSL модем към циското, един суич, вързан към циското и всички компютри са вързани към него-Значи звезда топологията мисля? Всичко си работи уж, не знам някъв сървиз ли нещо кво стана, в мрежата само сървъра се вижда и нищо друго, просто не пръска интернет по клиентите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какъв сървър е вдигнат DC-то ? Windows ? Linux ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Server 2008 R2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, gig93 написа:

Windows Server 2008 R2

На клиентските машини провери ли дали си вземат настройки - ип, маска, днс... ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено успях да направя една диагностика на 1 от тях и ми изписа, че няма валидна IP конфигурация, утре ще видя по-подробно адреси и тнт кви зима и дали взима,  не мога да разбера каква може да е причината просто от само себе си  да да спре нета на клиентите, нито е имало токов удар или спиране на нета нещо? Няма и пинг към клиентите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че няма пинг не е проблем, може и защитни стени да имат работните станции. Ти провери какви адреси взимат, дали са валидни спрямо DC-то. Гейтуей, ип, маска, днси... Може и DHCP-то да е fail-нало...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са валидни адресите взима някакви измислени, настроено на Preferred DNS сървър  IP-то на сървъра, но си взима не подобни адреси , а съвсем различни от сорта на  169.254.57.37 а трябва да е съвсем друг. Как да го оправя? Ако пробвам на клиент Ipconfig release и после renew и ми пише Unable to contact your DHCP server. В сървисите виждам само DNS клиент и сървър и DHCP клиент сървиси дето са пуснати? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DHCP сървърът на Server 2008 сървъра не работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, gig93 написа:

Не са валидни адресите взима някакви измислени, настроено на Preferred DNS сървър  IP-то на сървъра, но си взима не подобни адреси , а съвсем различни от сорта на  169.254.57.37 а трябва да е съвсем друг. Как да го оправя? Ако пробвам на клиент Ipconfig release и после renew и ми пише Unable to contact your DHCP server. В сървисите виждам само DNS клиент и сървър и DHCP клиент сървиси дето са пуснати? 

Ресетни DHCP сървиза на DC-то. После на клиентските машини ipconfig release и renew

преди 3 часа, DarkEdge написа:

DHCP сървърът на Server 2008 сървъра не работи

Не е сигурно - може и да се е бъгнало нещо. Логовете могат да подскажат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, techmaniac написа:

може и да се е бъгнало нещо

Е, това работещ DHCP сървър ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се съвсем друг проблем нелогичен от суича, въпреки че го рестартирах местих кабела в други портове и нямаше ефект и днес реших да пробвам вече просто ей така пак да преместя  друг порт и се оправи??! Няма логика да правя 5 пъти едно нещо и да не става и после изведнъж да се оправи при поредният опит, а уж е чисто нов?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.