Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Светозар

Новодошъл проблем с backlight-а на монитора ми [Снимка]

Препоръчан отговор

Привет,

Отскоро монитора ми изглежда започна да издава багажа. Взех си нова видео карта и седмица след това задното осветление на монитора започна да прави проблеми в долната си част. Някакви решения? Благодаря предварително!

IMG_20180801_193320.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам е проблем на електрониката на подсветката. Ако монитора има гаранция го пращай за ремонт. Ако не го дай в някой сервиз, там ще ти кажат какво е и колко ще струва. На по-ниска честота/резолюция има ли промяна?

https://www.google.com/search?num=20&ei=dOthW8-TJsanoAS58pfIDQ&q=black+spots+bottom+backlight+monitor&oq=black+spots+bottom+backlight+monitor&gs_l=psy-ab.3...2815.5491.0.5618.15.14.0.0.0.0.197.1212.0j9.9.0....0...1c.1.64.psy-ab..7.0.0....0.fttyUu5Y9ng

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм махал драйвърите на старата видеокарта и да ги инсталирам наново за новата, но ме съмнява да е от това. Отдавна не е в гаранция. Къде има сервизи за монитори :? На по ниска резолюция няма промяна, а честотата не ми дава да я бутам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Където има сервизи за телевизори, компютри и т.н. Можеш и в интернет да потърсиш официален сервиз на марката (въпреки че там ще ти струва по-скъпо, отколкото някой квартален). Проблема е в подсветката на монитора и е хардуерен, не е от драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Като гледам снимката сякаш има някакво притискане на матрицата долу или подсветката е за смяна,носи го в сервиз да го видят.Със сигурност не е от драйвер или от видао картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз дори не се и замислих, че има такива сервизи. Дано оправят тая подсветка, че много дразни очите.. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал модел на монитора. Принципно това се случва, когато дифузьорът, който разсейва светлината потъмнее или се деформира/размести. Ако е с лампа, причината за потъмняването е, че тя е започнала да грее, т.е скоро може да е за смяна. Каквото и да направиш, най-вероятно тоя проблем няма да бъде отстранен напълно. Дори и да се подмени лампата, много е трудно прецизно да се наредят листовете, които разсейват светлината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG Ultrawide 29um65 е модела. Дори и да не се разреши проблема, колко горе долу ще струва да се направи нещо по въпроса (колко ще ми вземат от сервиза)? То сега седи много неприятно ( по-добре е от на снимките, но все пак се отличават 2 по големи тъмни петна които се забелязват много) така че всякакво подобрение ще е супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...