Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, извинявам се ако съм объркал темата. От няколко месеца търся едно момиче, което не съм виждал от 3-4 години. Бяхме се запознали в чужбина, после се сдърпахме и тя се върна в България. Наскоро разбрах, че всички социални мрежи са й деактивирани и реално нямам никаква информация, нито имаме общо познати, нито знам къде живее... Абе с две думи пълна трагедия. Дадоха ми едно ЕГН и ми казаха, че е нейно, но след справка в МОН и в НАП, и на двете места не открива абсолютно нищо, а ЕГН-то е валидно, тъй като го проверих в прословутия генератор на ЕГН-та и преди-след него има актуални (неизползваните стоят в края на списъка). Почвам да се притеснявам, да не се е случило нещо с нея и ще се радвам, ако може да ми помогне някой със съвет как да разбера дали това е нейното егн изобщо и със съвети как мога да я открия като цяло. Благодаря предварително и моля без излишен спам.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, vladi_829 написа:

Здравейте, извинявам се ако съм объркал темата. От няколко месеца търся едно момиче, което не съм виждал от 3-4 години. Бяхме се запознали в чужбина, после се сдърпахме и тя се върна в България. Наскоро разбрах, че всички социални мрежи са й деактивирани и реално нямам никаква информация, нито имаме общо познати, нито знам къде живее... Абе с две думи пълна трагедия. Дадоха ми едно ЕГН и ми казаха, че е нейно, но след справка в МОН и в НОЙ, и на двете места не открива абсолютно нищо, а ЕГН-то е валидно, тъй като го проверих в прословутия генератор на ЕГН-та и преди-след него има актуални (неизползваните стоят в края на списъка). Почвам да се притеснявам, да не се е случило нещо с нея и ще се радвам, ако може да ми помогне някой със съвет как да разбера дали това е нейното егн изобщо и със съвети как мога да я открия като цяло. Благодаря предварително и моля без излишен спам.  :)

Има напоследък един закон наречен Закон за защита на личните данни, който беше обновен с нови, по-строги текстове. На практика не би трябвало да имаш какъвто и да е достъп до начини да се добереш до информация за човек дори да си научил неговият ЕГН.  Не мислиш ли, че е възможно въпросното момиче да се е постарало да прекъсне всички възможни достъпи от теб към нея.  Може да е решила, че близостта ти й вреди и си опасен. А може и наистина да си такъв.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

Има напоследък един закон наречен Закон за защита на личните данни, който беше обновен с нови, по-строги текстове.

Този закон е от 16 години. Новото е Общия регламент за защита на лични данни, който ни налага ЕС, както и завишените глоби, защото никой не е вземал насериозно опазването на личните данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как можеш да откриеш въпросното лице чрез ЕГН. Сигурно ли е изобщо, че това ЕГН е нейно? Да не би да са те излъгали? Потърси и в други институции, макар че не е много законно да се дава лична информация. Можеш да се добавиш във Фейсбук групи и там да разпиташ дали някой няма информация за търсеното от теб момиче. Най-лесно ще я откриеш чрез издирване, но това вече е твърде крайно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти казаха и по-горе - има закон.

Но ако имаш познати в системата - я откриваш веднага.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, vladi_829 написа:

Дадоха ми едно ЕГН и ми казаха, че е нейно, но след справка в МОН и в НОЙ, и на двете места не открива абсолютно нищо, а ЕГН-то е валидно...

Или е в ЦРУ или ЕГН-то не е нейно.

преди 2 минути, haidukpikaso написа:

Но ако имаш познати в системата - я откриваш веднага.

Класика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

Не знам как можеш да откриеш въпросното лице чрез ЕГН.

Може да се открие по ЕГН.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работила съм в НОЙ, и трябва да ти кажа нещо което няма да ти хареса... Ако си сигурен, че ЕГН то е истинско, но не се засича от НОЙ и МОН... Провери ли на страницата на здравно осигуряване в 

НАП На колко години трябва да е това момиче?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се открие по ЕГН.

Е да де, няма невъзможни неща все пак. Но тая работа е малко като за Хорейшю.

Пич, нямаш ли общи познати с това момиче?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо окуражавате автора на темата. Маниакално нещо надушвам в поведението му.  Може да е изнасилвач - насилник. Аз колкото и да съм харесвал дама, не бих я търсил по ЕГН през МОН и НОИ, особено ако сме си имали познанство, завършило със скарване преди няколко години.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да де, няма невъзможни неща все пак. Но тая работа е малко като за Хорейшю.

що - с малко парички всичко става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, sliderum написа:

Има напоследък един закон наречен Закон за защита на личните данни, който беше обновен с нови, по-строги текстове. На практика не би трябвало да имаш какъвто и да е достъп до начини да се добереш до информация за човек дори да си научил неговият ЕГН.  Не мислиш ли, че е възможно въпросното момиче да се е постарало да прекъсне всички възможни достъпи от теб към нея.  Може да е решила, че близостта ти й вреди и си опасен. А може и наистина да си такъв.

Хайде започна се с глупостите, тя била решила, не знам си какво... Моля Ви, карайте по темата без излишни предположения кой, какво... Няма как да се е "постарало", тъй като изобщо не съм я търсил през всичкото това време, а и инициатора да прекъснем контакт бях аз. По темата, проверих и на страницата на здравното осигуряване, но и там ми дава, че ЕГН-то е невалидно. Възможно е и да не е нейно, но със сигурност не е невалидно - проверих го сам в калкулатора за ЕГН-та, както казах по-горе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, barbuncela написа:

нещо което няма да ти хареса...

Да е починала. Интересно ми е откъде е намерено ЕГН-то, защото най-малкото на същия документ ще има телефон за контакт, личен адрес и др. по-лесни начини за намиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, vladi_829 написа:

Наскоро разбрах, че всички социални мрежи са й деактивирани и реално нямам никаква информация.

Откъде го разбра? Може да те е блокирала просто. Направи си фейк профили в социалните мрежи и търси по име.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

що - с малко парички всичко става

А, поне научи вече и кой ще ти свърши работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Не знам защо окуражавате автора на темата. Маниакално нещо надушвам в поведението му.  Може да е изнасилвач - насилник. Аз колкото и да съм харесвал дама, не бих я търсил по ЕГН през МОН и НОИ, особено ако сме си имали познанство, завършило със скарване преди няколко години.

Прекаляваш вече... Може би съм прекалено загрижен и отчаян, за да се обърна към форум? Потърси си друга тема да се забавляваш, ако обичаш. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vladi_829 написа:

По темата, момичето е 96 набор, проверих и на страницата на здравното осигуряване, но и там ми дава, че ЕГН-то е невалидно. Възможно е и да не е нейно, но със сигурност не е невалидно - проверих го сам в калкулатора за ЕГН-та, както казах по-горе. 

добре де как така хем невалидно хем валидно

:angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В прав текст, ако питаш, вече никой няма да ти даде информация, заради новите глоби. Или незаконно или с повече търсене, както ти дадохме идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъде го разбра? Може да те е блокирала просто. Направи си фейк профили в социалните мрежи и търси по име.

Помолих една приятелка да провери още, когато забелязах, че профилите и изчезнаха, но и тя не я открива. А срещу въпроса с паричките - ако има човек, способен да помогне, не желая да ми се дават лични данни на човека, само едно "да, всичко е наред с нея" ми е достатъчно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, аm-аm написа:

А, поне научи вече и кой ще ти свърши работата.

така са ме намирали мен, и то няколко пъти

та си спести заяжданиците по мене

:hit:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vladi_829 написа:

... само едно "да, всичко е наред с нея" ми е достатъчно. :)

Само за толкова не си заслужава да се нарушава закона.

преди 3 минути, haidukpikaso написа:

така са ме намирали мен, и то няколко пъти

та си спести заяжданиците по мене

:hit:

Еми не съм мафиот, не са ме издирвали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, аm-аm написа:

Еми не съм мафиот, не са ме издирвали.

и аз не съм

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи следното:

1. Създай си фейк профил в социалните мрежи и търси по имена.

2. Попитай във Фейсбук групи. Сигурно има групи за търсене на хора. Все някой може да ти помогне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

добре де как така хем невалидно хем валидно

:angry:

Под невалидно имам предвид, че системите на МОН, НАП и т.н не го откриват. Притеснявам се, че това се случва, когато човекът е починал... Иначе това ЕГН съществува и е/било е на конкретен човек, но не знам дали е нейно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

толкоз ти акъла за колко много неща могат да търсят някой

преди 1 минута, vladi_829 написа:

Под невалидно имам предвид, че системите на МОН, НАП и т.н не го откриват. Притеснявам се, че това се случва, когато човекът е починал... Иначе това ЕГН съществува и е/било е на конкретен човек, но не знам дали е нейно. 

системите ще отчетат че е починал - бъди сигурен

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.