Премини към съдържанието
Kristian Denkov

Бавен интернет при wi-fi бърз на компютъра?

Препоръчан отговор

Здравейте, онзи ден минах на друг интернет доставчик човека дойда настрой всичко но от 2,3 дни на телефона интернета е много бавен,а на компютъра няма проблем дали има някаква настройка която да е пропуснал или трябва да го викна да си оправи проблема? рутера е TP-Link TL-WR740N.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компа как е вързан за рутера - wifi или кабел? Какъв е телефона?

ПС: От тази сапунерка, не очаквай чудеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да забравих да спомена с кабел. Нещо което забелязах до преди 20 минути едвам зареждаше спря да зарежда изобщо и сега се оправи  и зарежда супер(говоря за телефона).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай ефира около рутера и виж кой е най-чистия канал. Сетни радиото на рутера на този канал! Пробвай с лаптоп каква е ситуацията. Може проблема да е от телефона. Пробвай с друг browser на телефона 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам да е от телефона, защото не го прави само на моя, а общо на 3 телефона. В момента зарежда нормално и клипове сники  страници всичко вечерно време някога сутрин нещо му става. Мързи го :D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PernikLan- преминахме, защото Zoom вече са с виваком и много хора се оплакват. Така като гледам и перниклан не са кой знае колко добре. Ще го засеча ако продължи да прави така ще звънна да дойдат да го оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм се занимавал с тях.Зуума доколкото знам са читави, но те са май само от Тева нагоре към Мошино и Изток.Нямам идея.Аз съм на Випнет.Нета им е хубав, но парите са им множко.По 24 лева на месец и нета ми е средно ниво.Съседите ми също са с тях, от техния рутер хващам много хубав интернет, от моя не.Ма моя е стар и ми трябва колкото до леглото да има сигнал.Но като съм се допитвал до хора в Радомир, за 15 лева са с по-читав от моя.Абе пернишка работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно,а всичко си беше добре на зуум но от когато са с виваком не стават. Ем дано не продължавам ако не ще звъня да видя какво ще се направо по въпроса. 20лв плащам vipnet ми се стори много скъпо както казваш, а е нищо особено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разбираш от "слаб интернет на телефона" ? За каква тарифа плащаш ? Как мериш скоростите ? Какъв модел е телефона ?

Този 740N си е слабичък като излъчване, както колегите са казали. Все пак зависи и от това за какви скорости плащаш, но двубандов модел си е за предпочитане. 

Може пък и на самия телефон безжичния му модул да работи само на 20 Mhz, и от там по-слабите ти скорости като резултат.

Аз ползвам 840N, и скоростите по план си ги достигам и по Wi-Fi, и по кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да не би да имаш ортак на wifi  мрежата?
Изтегли си Wireless Network Watcher и сканирай обхвата. Виж колко устройства има закачени на рутъра.
Виж на телефона с WiFi Analyzer какви рутъри има наоколо. Да не би да има някой на твоя канал и да смущава работата на лелефоните. Ако трябва сменете канала на тоя рутър. Това най-вероятно техникът ще трябва да го направи. Може и ти, но трябва даимаш достъп до рутъра. Ако е твой - виж отдолу има написани данни за достъп:
адрес 192.168.1.1
user:admin
pass:admin
И в раздел Wireless търси падащо меню Channel.
Виж на телефона на кой канал няма излъчване. Задай го в рутъра.
Тествай на телефона.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Скоростта за която плащаме е както и преди, а именно Скорост: 50 Mbps. Сканирах няма чужди устройства свързани. Не разбрах само Виж в телефона на кой канал няма излъчване. Но иначе за сега работи супер.  Сега погледнах на телефона е зададено Channel: 8 Mode: 11bgn  mixed, а на компютъра. Channel: Auto(6) Mode: 11 bgn mixed. Проверих на телефона speedtest download 44.6 upload 32.7. Сутринта бяха download 2.0 upload 1 или нещо подобно много ниски.

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, DarkEdge написа:

Виж на телефона с WiFi Analyzer какви рутъри има наоколо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих 6 рутера TP-LInk може ли всичко да е, защото ни връзват всички на едно уж оптична връзка вече не съм много наясно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Kristian Denkov написа:

Проверих 6 рутера TP-LInk може ли всичко да е, защото ни връзват всички на едно уж оптична връзка вече не съм много наясно. 

Идеята е да видиш, всеки от тези рутери на кой канал е сетнат и ти да си избереш възможно най чистия канал за твоя рутер. Но като цяло, ако "на кабел" няма аномалии, проблема не е в доставчика. Просто този "рутер" не е цвете като цяло :)

Ако ти се занимава, изшляпай му едно OpenWrt или DD-Wrt и тествай няколко дена

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

изшляпай му едно OpenWrt или DD-Wrt

Ти серозно ли? При положение, че е идвал човек да го настройва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре да дойдат да оправят. С рутера съм нямал проблеми смених доставчика и от тогава в момента отново зарежда едвам едвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.