Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

“ВНС без жълти павета”
————————————

Целта на събитието, е да обедини българския народ!
На дневен ред е свикване на Велико Народно Събрание, което да лустрира трите власти и да промени партийната система в България.
Всеки българин и всяка формална или неформална група са поканени в Пловдив, за да представят за гласуване предложение за промяна в системата на управление.
Ние, от "Будните", които организираме това събитие, след дискусии и гласуване в социалната мрежа, стигнахме до следните предложения за целта:
1. Приемане закон за лустрацията на трите власти.
2. Вариант за безпартиен модел на управление и избори.
3. Съд за прехода.
Тези, както и други предложения, ще бъдат публично презентирани и гласувани на 6-ти септември. Резултатът от гласуането ще определи дневния ред за свикване на Велико Народно Събрание.
В Пловдив ще обявим и датата, на която пред парламента ще поискаме от нашите служители в него да свикат Велико Народно Събрание и да следват дневния ред, над който сме се обединили.
След гражданско неподчинение и блокиране на столицата, при отказ от страна на управляващите да изпълнят волята на българския народ, ще поискаме оставката на правителството!

pld.jpg.a584b84ff1d84c3c03a10154b5dbd1c8.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, B3M2W0 написа:

На края сте пропуснали " Присъединяване към СССР"

Какво се подиграваш, бе?! Явно днешното статукво те удовлетворява. В такъв случай е по-добре да си мълчиш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, karadzha написа:

Явно днешното статукво те удовлетворява

Днешното статукво може да не ме удовлетворява, но алтернативата, която се предлага, е ужасяваща. Нашият (не вашият) народ има една поговорка-ела зло, че без теб по-зло. А дали ще си мълча или не -ти нямаш думата.  Ще видиш това на изборите , а чайникът ти ще може да се използва за нощно гърне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БМВ-то не го мисли, той е гражданин на света и си е надвил на масрафа. На него му е все едно под чий чехъл ще е България, така или иначе, живее на друго място. Може би обаче се страхува, че ако решим да наричаме отново братушки руснаците вместо еврогейовете и краварите, някой ще му издърпа чергата изпод краката и ще го върне насила тук да чука камъни в Белене, със все съпругата и дяцата му. Параноята не ходи по нормалните хора.

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, BUDNITE написа:

В Пловдив ще обявим и датата, на която пред парламента ще поискаме от нашите служители в него да свикат Велико Народно Събрание и да следват дневния ред, над който сме се обединили.

И каква е гаранцията, че това ВНС няма да произведе същия тип управление? Сегашният политически елит ще се съгласи ли с вас? И ако, да, няма ли да е странно? И кой ще контролира изборите - ЦИК ли? Гарантът за възпроизвеждане на същия тип управници вече толкова години?!

Отделно нещо ми е странна тая показна площадна инициатива. Вие на война ли тръгвате? Кой тръгва на война и известява врага си за стъпките, които ще предприеме?

Откъде ви е вдъхновението и финансирането? Ако някой има изгода от ново ВНС, това може би е сегашният политически елит, който и без това иска да променя Конституцията. И ако има техни си избори, ще се намърдат вътре хората на Борисов, Пеевски и ко.

Аз лично смятам, че не ни трябва смяна на системата, а начин до властта до достигнат истински народни представители, читави хора. Сегашният партиен модел, и с тези икономически и информационни вериги, с които оковава народа, си е мафиотски. Доказал се е като такъв пред годините. И те няма да си дадат кокала без бой.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“ВНС без жълти павета”
————————————

Целта на събитието, е да обедини българския народ!
На дневен ред е свикване на Велико Народно Събрание, което да лустрира трите власти и да промени партийната система в България.
Всеки българин и всяка формална или неформална група са поканени в Пловдив, за да представят за гласуване предложение за промяна в системата на управление.
Ние, от "Будните", които организираме това събитие, след дискусии и гласуване в социалната мрежа, стигнахме до следните предложения за целта:
1. Приемане закон за лустрацията на трите власти.
3. Съд за прехода.
Тези, както и други предложения, ще бъдат публично презентирани и гласувани на 6-ти септември. Резултатът от гласуането ще определи дневния ред за свикване на Велико Народно Събрание.
След гражданско неподчинение и блокиране на столицата, при отказ от страна на управляващите да изпълнят волята на българския народ, ще поискаме оставката на правителството!

pld.jpg.a584b84ff1d84c3c03a10154b5dbd1c8.jpg

Точките които сте написали са трепач,само да се допълни и прераждане на бай Тошо и всичко заспива :D
Това което искате не е възможно да се случи към днешна дата,та даже и в близкото бъдеще,защото няма разумен човек който да пожелае да замени демокрацията с тоталитаризъм.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Днешното статукво може да не ме удовлетворява, но алтернативата, която се предлага, е ужасяваща. Нашият (не вашият) народ има една поговорка-ела зло, че без теб по-зло. А дали ще си мълча или не -ти нямаш думата.  Ще видиш това на изборите , а чайникът ти ще може да се използва за нощно гърне...

Казах по-добре е да мълчиш, а не да мълчиш. И е по-добре някаква алтернатива да има днешната власт, отколкото никаква. Или ти предпочиташ на власт да са комунягите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак са решили да изтупат прахта от царчето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Yvan Sergeev написа:

пак са решили да изтупат прахта от царчето

Едва ли. Мунчо за чеп за зеле не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B3M2W0 написа:

Уникално грешна и малоумна поговорка. И затова българина ще си страда още 1000 години.

преди 1 час, Lumberman написа:

И каква е гаранцията, че това ВНС няма да произведе същия тип управление? Сегашният политически елит ще се съгласи ли с вас? И ако, да, няма ли да е странно? И кой ще контролира изборите - ЦИК ли? Гарантът за възпроизвеждане на същия тип управници вече толкова години?!

Отделно нещо ми е странна тая показна площадна инициатива. Вие на война ли тръгвате? Кой тръгва на война и известява врага си за стъпките, които ще предприеме?

Откъде ви е вдъхновението и финансирането? Ако някой има изгода от ново ВНС, това може би е сегашният политически елит, който и без това иска да променя Конституцията. И ако има техни си избори, ще се намърдат вътре хората на Борисов, Пеевски и ко.

Аз лично смятам, че не ни трябва смяна на системата, а начин до властта до достигнат истински народни представители, читави хора. Сегашният партиен модел, и с тези икономически и информационни вериги, с които оковава народа, си е мафиотски. Доказал се е като такъв пред годините. И те няма да си дадат кокала без бой.

Просто това е поредното движение, което чрез гръмки фрази иска да се добере до кокала на властта и после няма да го интересува нищо, защото ще продължи по същия начин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, sliderum написа:

живее на друго място

Това не отговаря на истината! И никога няма да допуснем такива като тебе да решават кой ще чука камъни и къде. 

преди 12 часа, Емил Костов написа:

Уникално грешна и малоумна поговорка

И двамата сте от екипа на форума, и вместо да реагирате като такива и да осъдите подобни подбуди за насилствено сваляне на властта и още по-лошо-насилствено сменяне на модела на българската демокрация, вие демонстрирате политически инфантилизъм. Г-н Карабойчев, къде сте? Не допускайте чудесният форум, от който всички научихме толкова много, да се превърне в средство за разпространение на тероризъм! Трябва ли прокуратурата да се занимае с това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо е от екипа, аз имам табелка, ама не съм екипаж и нямам разните му там права да виждам местоположения и да имам отговорности като неговите. Може пък да съм те объркал с някой, с подобен никнейм, който живее на тропична дестинация, с жена мулатка ли беше, кубинка ли(?), или нещо такова няколко дечурлига и добро финансово положение.

П.С. Като съдя че "обединението", още не е преследвано, затворено и материалите му в нета не са изтрити...явно властите са решили, че е просто трибуна за изпускане на парата и нищо няма да произтече, освен няколко шоута по площадите. Аз също съм на такова мнение.

ПС.2 Сетих се!  Объркал съм те с БМВ Маниак-а. Ама то БМВ-то в никнейма  е виновно, не маниака.

Редактирано от sliderum
бавен реотан (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, B3M2W0 написа:

Това не отговаря на истината! И никога няма да допуснем такива като тебе да решават кой ще чука камъни и къде. 

И двамата сте от екипа на форума, и вместо да реагирате като такива и да осъдите подобни подбуди за насилствено сваляне на властта и още по-лошо-насилствено сменяне на модела на българската демокрация, вие демонстрирате политически инфантилизъм. Г-н Карабойчев, къде сте? Не допускайте чудесният форум, от който всички научихме толкова много, да се превърне в средство за разпространение на тероризъм! Трябва ли прокуратурата да се занимае с това?

Аз права за този раздел нямам. Иначе пуснах доклад. За мен се нарушават 2 от правилата на форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха, в момента, в който се заговори за лустрация, съд и смяна на системата, дъртите партийни номенклатури завиха като чакали.:D

И аз съм на същото мнение -  трябва лустрация, съд и закон, който забранява на всички досегашни политици да участват повече в политиката.

Подкрепям безпартийната система. България може да бъде изведена от свободното падане в пропастта само от експертно правителство(съставено предимно от икономисти и финансисти) и безпартийна система.

Откакто партиите в България станаха икономически групировки, те не се различават от групировките на мутрите и от групировките на олигарсите и монополите. Доказателството за това е, че хора като Х. Бисеров, Брендо, Илиян Тодоров, братя Галеви, Пеевски и много други престъпници се разхождат на свобода, а Десислава Иванчева със скалъпени безумни обвинения, които естествено няма да минат в съда, я водят окована с белезници на ръцете и на краката като каторжник,

За 20-30 години партиите успяха да опоскат и да окрадат ресурсите на България, с тази политика на геноцид унищожиха голяма част от населението и прокудиха много други в чужбина.

В България няма демокрация има нещо уродливо наречено партийна диктатура. Затова всеки, който не е заспал и може да мисли се изнася от тая пропаднала държава, още щом завърши училище.

В природата празна ниша не остава незаета. Според мен или политическата система ще бъде променена изцяло, или след около 50 години просто тази държава ще се разпадне и няма да я има на кртата. Вероятно съседните държави ще си поделят тукашната територия, а североизточната и черноморската част ще бъдат присъединени към Руската федерация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Аз права за този раздел нямам. Иначе пуснах доклад. За мен се нарушават 2 от правилата на форума.

По-скоро по 1.2 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

По-скоро по 1.2 

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

И както ти каза:

1.2 Форумът да се ползва по предназначение. Той не е място за явна и скрита реклама, политическа агитация и други подобни.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, gagodrago написа:

В България няма демокрация има нещо уродливо наречено партийна диктатура.

Определено няма демокрация, отделно от това и някои станаха потомствени политици. Т.е целите си семейства наредиха на държавна хранилка, на добре заплатени длъжности, повечето от които създадени с цел такива измекяри да имат работа. Защото са негодни за каквато и да е професионална реализация, която изисква познания и сериозен умствен или физически труд.

току-що, Емил Костов написа:

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Това не е раздел хардуер, тук техническа помощ не искат. За мен заглавието от политическа гледна точка е призив свързан с темата. Но пък тя може да се приеме за агитация. Та затова 1.2

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, gagodrago написа:

Ха-ха, в момента, в който се заговори за лустрация, съд и смяна на системата, дъртите партийни номенклатури завиха като чакали.:D

И аз съм на същото мнение -  трябва лустрация, съд и закон, който забранява на всички досегашни политици да участват повече в политиката.

Подкрепям безпартийната система. България може да бъде изведена от свободното падане в пропастта само от експертно правителство(съставено предимно от икономисти и финансисти) и безпартийна система.

Откакто партиите в България станаха икономически групировки, те не се различават от групировките на мутрите и от групировките на олигарсите и монополите. Доказателството за това е че хора като Х. Бисеров, Брендо, Илиян Тодоров, братя Галеви, Пеевски и много други престъпници се разхождат на свобода, а Десислава Иванчева със скалъпени безумни обвинения, които естествено няма да минат в съда, я водят окована с белезници на ръцете и на краката като каторжник,

За 20-30 години партиите успяха да опоскат и да окрадат ресурсите на България, с тази политика на геноцид унищожиха голяма част от населението и прокудиха много други в чужбина.

В България няма демокрация има нещо уродливо наречено партийна диктатура. Затова всеки, който не е заспал и може да мисли се изнася от тая пропаднала държава, още щом завърши училище.

В природата празна ниша не остава незаета. Според мен или политическата система ще бъде променена изцяло, или след около 50 години просто тази държава ще се разпадне и няма да я има на кртата. Вероятно съседните държави ще си поделят тукашната територия, а североизточната и черноморската част ще бъдат присъединени към Руската федерация.

Такива глупости изписа,че ако вярваш в тях е жалко.Казуса Иванчева няма какво да коментирам и за децата е ясно щом те хванат с белязани пари,че си ги взел,пък ти обяснявай се че нямаш сестра след това.Казвате без вас държавата си отива и всичко приключва до 50г.Интересна теория?! На който не му харесва тук е свободен да отиде където иска,като иска безпалтиен модел Северна Корея го чака.Какво пречи на този безпатриен модел за който говорите той също да е обвързан с престъпниците в страната,или може би ще е имунизиран,надали?И какво му е на сегашния модел,не модела е проблем,а олигофрените които не желаят да спазват законите,които живеят с идеята ден година храни,които се мислят за по-тарикати от другите и т.н.Същите тях как ще ги спрете с вашия модел който казвате,че е по-добър от сегашния?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, AAUUXX написа:

всичко приключва до 50г

Ааа, всъщност е прав. Най-вероятно повечето от нас(тия които го четем в момента и тези които евентуално  ще го посетят на площадните сценки) няма да успеят да живеят още 50 години и за нас всичко ще е приключило. В чисто личен план.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

1.2 Форумът да се ползва по предназначение. Той не е място за явна и скрита реклама, политическа агитация и други подобни.

Тая точка как се връзва с темите в подраздел политика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Ааа, всъщност е прав. Най-вероятно повечето от нас няма да успеят да живеят още 50 години и за нас всичко ще е приключило. В чисто личен план.

Да,напълнно си прав :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Такива глупости изписа,че ако вярваш в тях е жалко.Казуса Иванчева няма какво да коментирам и за децата е ясно щом те хванат с белязани пари,че си ги взел,пък ти обяснявай се че нямаш сестра след това.Казвате без вас държавата си отива и всичко приключва до 50г.Интересна теория?! На който не му харесва тук е свободен да отиде където иска,като иска безпалтиен модел Северна Корея го чака.Какво пречи на този безпатриен модел за който говорите той също да е обвързан с престъпниците в страната,или може би ще е имунизиран,надали?И какво му е на сегашния модел,не модела е проблем,а олигофрените които не желаят да спазват законите,които живеят с идеята ден година храни,които се мислят за по-тарикати от другите и т.н.Същите тях как ще ги спрете с вашия модел който казвате,че е по-добър от сегашния?

С тебе или без тебе държавата ти умира и се топи с ударни герберастки темпове. Въпросът е дали ще направиш нещо или само ще стоиш и ще гледаш като овца на заколение. До края на тази година населението на България ще намалее с около 50 хиляди души, което е почти един град като Враца, от които приблизително 10 хиляди емигранти.

И без твоите съвети хората се изнасят от тук. Само след около 10 години населението тук ще бъде с още половин милион минус. В момента на един работещ в България се падат по 1 пенсионер+ 1 дете до 15 години, с това топящо се население и с тези темпове на емиграция, след десетина-петнайсет години, ако няма достатъчно нови работници, данъците и осигуровките необходими за издръжката на цялата тази партийна номенклатура, на държавната администрация, на полицаите и пенсионерите, ще трябва да ги вземете от на неграмотните роми уя. :D

Успех.

...

Викаш Иванчева взела половин милион подкуп, метнала небрежно пачките в багажника на колата и отишла да пие кафе за разнообразие... затова е окована като каторжник, а такива като Х.Бисеров, Пеевски, който изкупи на безценица половин България, след като безнаказано окраде активите на четвъртата по големина банка пред очите на ортаците си Боко и Цацара; Брендо, Илиан Тодоров, братя Галеви са невинни като сълза?:D

Плюя ти на българското кривосъдие и на българската партийна диктатура... дано по-бързо да се разпадне системата и да се смени с нова, работеща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, gagodrago написа:

С тебе или без тебе държавата ти умира и се топи с ударни герберастки темпове. Въпросът е дали ще направиш нещо или само ще стоиш и ще гледаш като овца на заколение. До края на тази година населението на България ще намалее с още около 50 хиляди души, което е почти един град като Враца, от които приблизително 10 хиляди емигранти.

И без твоите съвети хората се изнасят от тук. Само след около 10 години населението тук ще бъде с още половин милион минус. В момента на един работещ в България се падат по 1 пенсионер+ 1 дете до 15 години, с това топящо се население и с тези темпове на емиграция, след десетина-петнайсет години, ако няма достатъчно нови работници, данъците и осигуровките необходими за издръжката на цялата тази партийна номенклатура, на държавната администрация, на полицаите и пенсионерите, ще трябва да ги вземете от на неграмотните роми уя. :D

Успех.

...

Викаш Иванчева взела половин милион подкуп, метнала небрежно пачките в багажника на колата и отишла да пие кафе за разнообразие... затова е окована като каторжник, а такива като Х.Бисеров, Пеевски, който изкупи на безценица половин България, след като безнаказано окраде активите на четвъртата по големина банка пред очите на ортаците си Боко и Цацара, Брендо, Илиан Тодоров, братя Галеви са невинни като сълза?:D

Плюя ти на българското кривосъдие и на българската партийна диктатура... дано по-бързо да се разпадне системата и да се смени с нова, работеща.

Системата няма да се разпадне,но кажи какво ще направите вие които нищо не казвате как ще се справите с топящото се население,може би ще вървите от къща на къща и ще заплождате всичко що е жена?Как ще отворите рабони места?Говорите някакви празни приказки и нищо повече,хайде дайде ясно написани точки за това как ние в държавата ще станем по-добре,по-заможни и само розово ще е пред нас.Говорите за безпартиен модел и дотам,какво ще е той никой,дори и вие незнаете.Нали преди 89г. модела беше безпартиен,това ли мислите че търси народа сега?Българина е странно животно,той никога от нищо не е доволен,ако щеш му дай всичко ей така наготово и пак ще намери кусур за да реве.Кой спира в България да се развива който иска,ако е тъп на лейка си търси оправдания за некадърността си.Българина гледа на престъпниците от две различни страни,ако е близък той е набеден и невинен,ако е непознат,виновен и разстрел.
Избягвам да влизам в политически спорове,защото не съм привърженик на никоя партия и организация,но писах в тази тема защото е демокрация и казвам каквото мисля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.