Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Малко петъчни размисли:
Днес трябваше да си сменя изписаната рецептурна книжка. За лекарствата, ако някой не е разбрал.
Понеже на тях са написани серия и номер - проста сметка: 15 страници по 17 реда по 7 милиона и бол книжки - към 2 милиарда и бол изписани и продадени медикамента. Редовно всеки месец. И следва простата сметка колко висококвалифициран труд се хаби за ръчно писане. От лекари и магистър-фармацевти. С всичките опашки и загубено време. GP ми каза скоро да не чакам електронни рецепти. Просто 2/3 от времето лекарите са писари, аптекарите също. Днес ми замина половин ден за бюрокрация. Вкл. за заверка в здравната каса. Излишни и пречещи боклуци зад гишетата и в кабинетите.

Пусни бюрокрацията да прави глупости (правила) и ще стане както в едно научно - фантастично разказче "Нощен министър". 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Филипов написа:

Днес ми замина половин ден за бюрокрация.

всичко има замисъл

тва е за да  отпочиват хората които са работохолици 

един вид вместо  да бачкат тежък физ турд

седят по гишета и по опашки

от доста години се заминавам с алтернативна медицина

ако споделиш  от какво страдаш мога да предложа експериментални лечения.

иначе като взема властта

закривам здраВна каса и осигуровки

и безплатни  лечения

и всеки сам да си заделя от пълния размер на заплатата за черни болни дни .

ако не  да вкарва по чуждестранни здравни каси.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все едно не знаеш, че моделът е същият без значение  за какво се обръщаш към бюрократичната машина. Има вече вариант за някои услуги, основно информативни, да се достъпват през интернет...ама това са има-няма 10% от случаите и си трябва в доста от тях, да имаш валиден електронен подпис. Милиарди се наляха да се прави "електронно" правителство през последните 14-15-20 години. Резултатът е, че навремето по бае тошово, когато служителите работеха само с химикалки, през собствената си общинска администрация, бяха достъпни повече услуги, в това число и държавно гарантирани, не само на местна почва и се обслужваше хем на едно гише, а не да трябва да се разкарваш, за подпис и печат до областен град или до София, хем по-бързо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

---------

а и се злоупотребяваше повече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Без умствен капацитет написа:

а и се злоупотребяваше повече

Психиатъра, не ти ли  каза днес да си траеш, че да не демонстрираш симптоматиката си публично?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Филипов написа:

Малко петъчни размисли:
Днес трябваше да си сменя изписаната рецептурна книжка. За лекарствата, ако някой не е разбрал.
Понеже на тях са написани серия и номер - проста сметка: 15 страници по 17 реда по 7 милиона и бол книжки - към 2 милиарда и бол изписани и продадени медикамента. Редовно всеки месец. И следва простата сметка колко висококвалифициран труд се хаби за ръчно писане. От лекари и магистър-фармацевти. С всичките опашки и загубено време. GP ми каза скоро да не чакам електронни рецепти. Просто 2/3 от времето лекарите са писари, аптекарите също. Днес ми замина половин ден за бюрокрация. Вкл. за заверка в здравната каса. Излишни и пречещи боклуци зад гишетата и в кабинетите.

Пусни бюрокрацията да прави глупости (правила) и ще стане както в едно научно - фантастично разказче "Нощен министър". 

Целта не е нещо да се направи да работи, а да не работи. Не ти ли е ясно. И не е само във фармацевтиката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, sliderum написа:

Психиатъра, не ти ли  каза днес да си траеш, че да не демонстрираш симптоматиката си публично?

аз до колкото знам психиатъра не говори а пише реецепти

а ти трябва да си поговориш с психолог да ти изясни за "нещата от живота"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sliderum написа:

да имаш валиден електронен подпис

Който струваше едно кило жълтици последния път, когато гледах цените. Да го духат с тия цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около месец отивам в Пирогов със срязана ръка, гише информация с шепа кървава хартия - питаха ме само егн и ме пратиха към кабинета. две минути пред кабинета, две минути разговор и легнах на масата. Седем шева и бърборкане с хирурга и сестрите - 10 минути. След това дойде идиотията - около 40-50 минути писане, принитиране, подписване, после друг кабинет - писане, принтиране, подписване. Втрещяваш се. Подписах се на може би 15 места.

Преди 3 години пак им бях клиент поради разтърваване/отърваване на кучето на приятел и ротвайлер. 15-20 минути с уточняването че не е било бясно кучето хаха. та по мои лични впечатления бюрокрацията е нарастнала в пъти там, представям си какво е по неспешните места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.