Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Цитат

Sorry, something went wrong.

We're working on getting this fixed as soon as we can.

Go Back

Facebook © 2018 · Help

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Временно е било, вече ми зарежда. Иначе известно време стоеше това:
123321.thumb.png.d4e939cf3ffabe21e67eca54997e0625.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вкарали са отново подканяне в ред пред хедера, да си споделя телефонният номер с тях, за да съм си защитил профила. Тия изроди не са ли чели закона за защита на личните данни. Трябва да им наложат някоя значително по-солена глоба, от вече наложената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Вкарали са отново подканяне в ред пред хедера, да си споделя телефонният номер с тях, за да съм си защитил профила. Тия изроди не са ли чели закона за защита на личните данни. Трябва да им наложат някоя значително по-солена глоба, от вече наложената.

Масово спират профилите и единствената връзка с админ е срещу снимка на лична карта или шофьорска книжка. Съвсем изнагляха . . . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навремето си имахме дневници, а връзката с приятели се осъществяваше на улицата, сгурията, пред блока/къщата. Като пораснахме ходехме по барове, дискотеки, кафенета. Раздавахме се по морето, Созопол беше едно романтично място, където се срещаха толкова много различни и вдъхновяващи хора стремящи се да споделят... Забравихте ли? Не разбирам причината за създаването на тази тема.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината е, че сме днес, а не преди 30+ години и че фейса го има, с всичките му кусури. А освен това да се оплакват хората, от това как им се нарушават законово гарантираните права, от сайт който на всичко отгоре и не работи от време навреме, било от сривове, или нарочни спирания за въвеждане на модули, през които да се изнудват потребителите да си споделят данните с цугербъргера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sliderum написа:

Причината е, че сме днес, а не преди 30+ години и че фейса го има, с всичките му кусури. А освен това да се оплакват хората, от това как им се нарушават законово гарантираните права, от сайт който на всичко отгоре и не работи от време навреме, било от сривове, или нарочни спирания за въвеждане на модули, през които да се изнудват потребителите да си споделят данните с цугербъргера.

Да се твърди ,че изнудват потребителите да споделят лична информация е пресилено.Преди известно време постоянно получавах известия да въведа актуален номер на мобилен телефон и друг вид персонални данни, но не го правя. Всичко е въпрос на личен избор.Продаването на лична информация принадлежаща на милиони потребители е друго нещо и следва да е наказуемо от съда.Колкото до нелепите твърдения на Марк Зукърбърг пред  Сената на САЩ не си заслужава дори да се коментират. С подобни слова може да залъгва деца на 7-8 години. Сравнително интелигентен човек разбира как и защо са ползвали тази информация с цел да увеличават банковите си сметки !   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сураттефтер-а какви проблеми правят, че спрял за 10-20-30 минути, смятай ако спре интернета в целия свят или само в България за 1-2 дни сигурно половината население ще се самоубие!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама има една дребна подробност...Фейсбук се ползува и от доста народ, на които интелигентността е под въпрос и не малко от тях се хващат на номерата и си описват всичко, което ги питат. Всъщност, се сещам и аз за изнудването да се съглася с условията на фейса от преди няколко седмици(някои от тях, са в противоречие със закона за личните данни, но понеже съм дал съгласието си и закона няма как да се намеси, защото каквото правят, е с моето съгласие), ако искам въобще да продължавам да имам акаунт. Изборът беше да цъкна съгласявам се, или акаунтът ми да бъде изтрит. Съгласих се, така или иначе, не съм дал кой знае какви данни за себе си, чрез които да бъда компрометиран, или изнудван финансово, по някакъв начин, или да могат да ми създадат проблеми. Можех и да не се съглася, също нямам да губя нищо. Но ме мързеше да създавам нов профил, все пак е удобство да се регистрира човек на различни места в мрежата, удостоверявайки се с ФБ акаунта си, без да трябва да попълва разни полета и да измисля и запомня  имена и пароли.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Да, ама има една дребна подробност...Фейсбук се ползува и от доста народ, на които интелигентността е под въпрос и не малко от тях се хващат на номерата и си описват всичко, което ги питат. Всъщност, се сещам и аз за изнудването да се съглася с условията на фейса от преди няколко седмици(някои от тях, са в противоречие със закона за личните данни, но понеже съм дал съгласието си и закона няма как да се намеси, защото каквото правят, е с моето съгласие), ако искам въобще да продължавам да имам акаунт. Изборът беше да цъкна съгласявам се, или акаунтът ми да бъде изтрит. Съгласих се, така или иначе, не съм дал кой знае какви данни за себе си, чрез които да бъда компрометиран, или изнудван финансово, по някакъв начин, или да могат да ми създадат проблеми. Можех и да не се съглася, също нямам да губя нищо. Но ме мързеше да създавам нов профил, все пак е удобство да се регистрира човек на различни места в мрежата, удостоверявайки се с ФБ акаунта си, без да трябва да попълва разни полета и да измисля и запомня  имена и пароли.

Дали ще ги дадем доброволно тези данни, или ще ни ги откраднат, едва ли има голяма разлика. Замислете се, че в днешно време всякакъв вид информация е на електронни носители. Масовите ОС са бъкани със шпионски софтуер. Телефона е достатъчно да си ползвате за вход в ФБ и моментално при нужда могат да разберат, кой стои зад този профил, дори ЕГН и други детайли, по простата причина, че всяка карта е регистрирана на нечие име. Ако службите имат интерес към дадена личност, могат постоянно да следят точното ѝ местоположение чрез телефоните, с които постоянно се движим в днешно време. 

За съхранението на личните данни трябваше да се мисли 90-те, когато тези технологии тепърва изгряваха. Трябваше още тогава да се разработи специален софтуер и отделна мрежа, служеща за обработка, трансфер и съхранение на лични данни. Днес е много късно, а и вижте, че масово се работи с ОС на Microsoft, дори и държавните институции. 
В Русия още преди години в сектора на отбраната (и не само) се прие закон, предприятия които работят с неодобрен от руското МО софтуер да не бъдат финансирани и да се прекратят общите проекти с тях. И това е напълно разбираемо, не може да разработваш нови технологии хвърляйки колосални средства с ясната мисъл, че всичката информация я получава твоя потенциален противник. 

Аз силно вярвам, че икономическия прогрес на САЩ до голяма степен в днешно време се дължи на кражби на интелектуална собственост, предимно от Европа. Просто огромна част от софтуера използван от най-различни предприятия е американски и напълно не изключвам възможността да се крадат технологии и тайно да се предават на американски производители - конкуренти на нашите, европейски предприятия. 
Ако държим на своята сигурност, на това да не се краде наша интелектуална собственост и така нататък, първо трябва да приключим с масовия софтуер, като операционните системи на Microsoft , Google и Apple. Как пък една европейска или руска ОС не стана така масова, както са гореизброените американски. 
До колкото знам, Китай и КНДР към момента имат свой интернет, и като цяло ползват предимно свой софтуер. Русия също има свое виртуално пространство, операционни системи и софтуер, като цяло, но грешката им е, че е във военната промишленост. Обикновения бизнес в Русия ползва чужд софтуер и е напълно застрашен от кражба на информация. 

Rammstein още преди години изпяха истината, а тя е "We're all living in Amerika" . . . за съжаление са прави. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.08.2018 г. в 1:25, Soviet Soldier написа:

един куп глупости

Колко ти платиха за този пост службите на Путкин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.