Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! От известно време се занимавам с видео обработка през свободното си време, но отскоро реших да се заема сериозно и тъй като в момента съм на добре платена работа, реших да сменя старата щайга с нещо ново и надеждно. Общо взето, това, за което ми трябва е да настолен компютър, който може да се справя с Adobe Photoshop, Adobe Flash, Adome Premier, Adobe Illustrator. Както и друг софтуер, който служи за 3D анимиране като Maya 3d. Досега съм се занимавам с RAW видео енкодинг посредством AviSynth Scripting Language и x264 (а отскоро и с x265). Мога да заделя в момента до 1500лв.

Днес попаднах на една готова конфигурация, която е на стойност 1,155лв и включва и монитор. Какво е мнението ви за нея и ще ми свърши ли работа според вас?:

Дъно AMD Promontory A320
Процесор Ryzen™ 3 2200G Max Тurbo 3700 MHz
Рам Памет 16 GB DDR4 2133Mhz
Видео карта Radeon™ Vega 8 Up to DDR4-2933 HDMI
Твърд диск 2000 GВ Sata 3
Лан карта 10/100/1000
Охлаждане 4 Броя в кутията!
Кутия На снимката
Захранване Реална консумация до 160W, включено 480W
USB изходи Общо 8 броя! Като от тях 2 са ЮСБ 3,0
Монитор 21.5 Телевизор HDMI с дистанционно
Гаранция 2 Години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ми намирисва офертата. Да не е  от "прословутият" сайт на игобарна(е-варна)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре платена работа, а отделяш едва 850-60$ за целите на занятието? Наистина ли си ползвал Мая или имаш намерението само? Ами 3д макс? Давай поработи още известно време на ''добре платена работа'' и след някоя и друга годинка си пусни нова тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, XECUTIONER написа:

Добре платена работа, а отделяш едва 850-60$ за целите на занятието? Наистина ли си ползвал Мая или имаш намерението само? Ами 3д макс? Давай поработи още известно време на ''добре платена работа'' и след някоя и друга годинка си пусни нова тема.

Колегата е посочил и бюджет все пак(1500лв) и предполагам, че ще му се предложат и оферти, в които няма нонейм компоненти и все пак нямат "Охлаждане 4 Броя в кутията!"  ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, sliderum написа:

Колегата е посочил и бюджет все пак(1500лв) и предполагам, че ще му се предложат и оферти, в които няма нонейм компоненти и все пак нямат "Охлаждане 4 Броя в кутията!"  ?!?

А ти какво не разбра от моя пост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@manueliliev  Фирмата която е написала това описание => стой надалече!

Такова нещо няма и в технобакалиите!

Как може такава некомпетентност и такива фирми да работят и оцеляват , а стига ве!  Отвращавам се че такива неща са ми колеги!!!

Изчакай да ти предложат конфигурация с точните компоненти а ти от където желаеш купи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Технобакалиите може  и да не предлагат конфигурации с подобно описание, но мога да се обзаложа че става въпрос за  Е- Varna ! При тях съществуват подобни цветущи изразни средства ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи като за начало другите са прави това е E-Varna и са... Тъй като не разбирам от Video Editing PC-та и не съм 100% сигурен, че всичко е най-доброто за Video Editing, така че разбиращите да ме поправят там където съм сгрешил. Само после трябва и едно SSD и мисля, че компа е добре, но пак казвам разбирачите да ме поправят.

image.thumb.png.0a4cf1f238df258c33789fe844733d3e.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, XECUTIONER написа:

А ти какво не разбра от моя пост?

Какво предлагаш, това не разбрах. Също и защо критикуваш автора на темата, за сумата която е решил да похарчи. Изборът за това е негов, а не твой и добре платена работа във Варна, вероятно не означава същото, като добре платена работа в София. Разликата може да е 1К, или 2К месечно, или дори повече. Отделно и това, че добре платената работа, може и да не е занимаването с видео обработка, а просто източник на спестените средства посочени като бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@XECUTIONER работил съм да. Каква е тази злоба и неоправдана агресия? Няма да "поработя още някоя годинка", защото сега ще започна да се уча усилено, а след някоя друга годинка, ще си взема първокласен work station, така че ако няма да помогнеш, не се обаждай. Бях в чужбина известно време, но се върнах, намерих си работа, която ми докарва между 800лв и 1100лв. на месец (което мисля, че е добре за 20г човек в Бг) и смятам да инвестирам някаква сума в това да се развивам в някакво направление, а винаги съм искал да се занимавам сериозно с видео обработка, просто никога не съм имал средствата да си позовля машина, която да подкарва най-новите версии на софтуерите и се е налагало да ползвам стари, и да си ограничавам възможностите да се уча.

@Can Oa Прав си, позна. :D Не знаех, че са такива калпаци, благодаря и на останалите, които се отзоваха, преди да поръчам от там. :D 

@V3n0m40 Благодаря за предложението и че си отделил време да помогнеш! :) Определено ще обмисля това, което си предложил.

@sliderum Благодаря за разбирането, братле! 

Иначе, нека още хора изкажат мнението си, защото наистина искам да направя най-добрия избор. Благодаря предварително! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, manueliliev написа:

@V3n0m40 Благодаря за предложението и че си отделил време да помогнеш! :) Определено ще обмисля това, което си предложил.

Пак казвам незнам опитах да направя комп за Video Editing, но не съм 100% сигурен, че е това което трябва да е!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, sliderum написа:

Какво предлагаш, това не разбрах. Също и защо критикуваш автора на темата, за сумата която е решил да похарчи. Изборът за това е негов, а не твой и добре платена работа във Варна, вероятно не означава същото, като добре платена работа в София. Разликата може да е 1К, или 2К месечно, или дори повече. Отделно и това, че добре платената работа, може и да не е занимаването с видео обработка, а просто източник на спестените средства посочени като бюджет.

Предлагам да спести още пари, ако иска да се занимава професионално с нещата описани по-горе. А добре платената работа е такава и в София, Пловдив, Варна, Бургас, New York, San Francisco, Cape Town etc.

преди 13 минути, manueliliev написа:

работил съм да. Каква е тази злоба и неоправдана агресия? Няма да "поработя още някоя годинка", защото сега ще започна да се уча усилено, а след някоя друга годинка, ще си взема първокласен work station, така че ако няма да помогнеш, не се обаждай. 1 година учих в U.S. софтуерно иженерство, докато същевременно бях и колежански атлет. Прекъснах и се върнах в България, защото искам да опитам нещо различно, намерих си работа, която ми докарва между 800лв и 1100лв. на месец (което мисля, че е добре за 20г човек в Бг) и смятам да инвестирам някаква сума в това да се развивам в някакво направление, а винаги съм искал да се занимавам сериозно с видео обработка, просто никога не съм имал средствата да си позовля машина, която да подкарва най-новите версии на софтуерите и се е налагало да ползвам стари, и да си ограничавам възможностите да се уча.

Няма никаква злоба и агресия от моя страна. От къде на къде? Да се познаваме? Сигурен съм, че не. Давам си мнението и след като прочетох за какви пари си се върнал в родината го потвърждавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, V3n0m40 написа:

Пак казвам незнам опитах да направя комп за Video Editing, но не съм 100% сигурен, че е това което трябва да е!!! :)

Върши работа и за това и за играене на игри. Но ако е само с цел използуване на описаният от автора  софтуер, т.е. ако няма да се играе, може да се дадат и по-добри предложения.

П.С...Ако съм разбрал правилно обаче...В сумата на бюджета трябва да влиза и монитор, т.е  пълна конфигурация,  а не само кутията. Не знаем дори дали автора има някаква друга периферия..мишка, клавиатура и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@sliderum Ами няма да е зле да получа предложение и за някакъв монитор, даже може да е отделно от тези 1500лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sliderum написа:

Върши работа и за това и за играене на игри. Но ако е само с цел използуване на описаният от автора  софтуер, т.е. ако няма да се играе, може да се дадат и по-добри предложения.

Знам. Напълно съм съгласен с теб. П.С @manueliliev До колко пари монитор, щото все пак може да е 200-300, а може да е и повече от 500-600 да не казвам и много повече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, manueliliev написа:

@sliderum Ами няма да е зле да получа предложение и за някакъв монитор, даже може да е отделно от тези 1500лв.

Тогава и сума за мониторът трябва да се укаже...Също и някакви минимални изисквания за представяне на Adobe RGB спектъра, колко бита разширение на цветовата гама да поддържа...6-8-10(?) и други, които да помагат в качественото представяне на обработваните материали. Както се казва, да виждаш това което правиш,  максимално близо до реалният му вид , а не да се взираш и да се чудиш дали наистина   ще изглежда в готов вид  както трябва, когато го представяш на клиента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси, кво направихте човека. Освен че и не разбирате какво да му препоръчате. Тоя па 10 бита за, цитирам, “видео обработка през свободното време”... :lol6:Само мониторът колко ще струва. Ай закривайте го тоя форум веч, стига сте се мъчили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този етап монитора не трябва да е нещо специално, една цена от 200 до 300лв би ме устройвала. Даже се замислям дали да не си взема един втора употреба от базара, нещо като този

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PANOV написа:

Баси, кво направихте човека. Освен че и не разбирате какво да му препоръчате. Тоя па 10 бита за, цитирам, “видео обработка през свободното време”... :lol6:Само мониторът колко ще струва. Ай закривайте го тоя форум веч, стига сте се мъчили.

Еми човек айде ти да предложиш нещо, като толкова разбираш. Аз казах, че не съм най-добрия в Video Editing PC-та и да ме поправят РАЗБИРАЧИТЕ, а щом ти така критикуваш и предполагам, че се мислиш за РАЗБИРАЧ - давай поправяй ме!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@автора на темата: ако нямаш монитор, гледам, че офертата, която ти е дал V3n0m40 не е лоша, но няма монитор, а и не е ясно частите от къде ще се поръчват. В този случай може да смениш процесора с

https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-2600-yd2600bbafbox - Цена: 379.00лв.

който е и по-евтин и по-нова версия на горния, 6 ядра/12 нишки.

https://www.vario.bg/gigabyte-b450m-ds3h - дънна платка - Цена: 157.00лв.

https://www.vario.bg/gskill-aegis-dimm-kit-16gb-f4-3000c16d-16gisb - памет - Цена: 307.00лв.

https://www.vario.bg/evga-450bt-450w-100-bt-0450-k2 - захранване - Цена: 81.00лв.

Видеокартата от друг магазин на по-добра цена:

http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-GT1030-AERO-ITX-2G-OC/ - 161.60 лв.

До тук: 1085,6 лв. + няколко лева доставка.

Кутия и дискове по избор. Комбинацията SSD+HDD ще е най-удачна, примерно да си вземеш 2+ TB за съхранение + 250 GB SSD за ОС и приложения. Вариант е това:

https://www.vario.bg/samsung-ssd-860-evo-250gb-mz-n6e250bw - SSD - 152.00лв.

http://nikem-bg.net/computer-components/2T-SG-ST2000DM006-3-year-warranty/ - HDD с 3 години гаранция - Цена: 129.28 лв.

Процесора си има охлаждане, което ще ти е достатъчно, дори и с лек overclock.

Монитори има различни и на различни цени, като с по-добрите матрици са съответно по-скъпи. Може да видиш и нещо втора употреба. Видеокартата е бюджетна, ще ти върши работа за начало, по-нататък може да си сложиш по-добра. Процесора също подлежи на upgrade, примерно 8/16 или догодина, ако изкарат процесори с повече ядра, както и дъното/сокета ще позволяват, според AMD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, V3n0m40 написа:

Еми човек айде ти да предложиш нещо, като толкова разбираш. Аз казах, че не съм най-добрия в Video Editing PC-та и да ме поправят РАЗБИРАЧИТЕ, а щом ти така критикуваш и предполагам, че се мислиш за РАЗБИРАЧ - давай поправяй ме!!!

Кой ти говори за тва, тука за щяло и не щяло заядохте човека, психопрофил му направихте, а sliderum като почне и той с фантазиите направо ми се приисква да спра да си плащам нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, PANOV написа:

А също и че ще се учи и напредва в областта и когато това стане, ще си потърси още по-добре платена работа, или ще поема поръчки, свързани с  видео обработка, а защо не и статични изображения. Част от написаното си го добавям по интуиция...Нещо против сър Панов? Какво пречи сега да се предложи достатъчно добра конфигурация съобразно бюджета, която да продължи да се ползува поне  началните етапи на професионална кариера? Та вашето предложение е? Да помогнете на XECUTIONER  в разводняването на темата с офтопици?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze   Да прав си не се сетих за 2-ра gen, защото не го видях в десктопа. Останалото е добре, но аз все още държа на GTX 1050, така че ако случайно има пари може да си я вземе. Въпреки, че повече се набляга на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sliderum написа:

...

Човеко, виж се до тук какво си писал, раздаваш го координатор или какво, не се взимай толко на сериозно като ти лепнали без покритие таг хардуер. После аз съм бил офф, а цялата тема е пълен боламач и що коментират хора, дето нито с графичен дизайн, нито с видеообработка са се занимавали или знаят какво да препоръчат. 10 бита за хоби занимания, пълен филм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.