Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пускам тук една и ми изписва Търсене на GPS сигнал.

Това тук в помещение. Дали в помещение ще ми намери GPS сигнал или задължително трябва да съм "навън" ?

Наистина ли съществува услугата плащане за GPS сигнал примерно за година и прочие?!

благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вътре сигнала обикновено е  много слаб.

Излезте на вън или останете близост до прозорец (по възможност отворен).

За първи път слушам за заплащане на GPS сигнал.

Ако говорите за навигация за телефон (не сте споменали марка модел на устройството). обикновенно А-GPS спомага за търсенето на сигнала.

Но за да се ползва трябва да е активиран интернета от оператор (данни) или да ползвате wi-fi.

Като първото е за препоръчване в предвид целта на занятието.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GPS сигнала няма как да го плащаш, понеже той се излъчва нонстоп от сателити. В телефона ти има просто един приемник, който в зависимост от получените данни те локализира. Вече самите приложения, които ползват тези данни, може да се заплащат, но има и много безплатни варианти (понякога са и ограничени в някои функции). Сигнал на закрито трудно ще хванеш. Понякога за първоначално инициализиране е възможно да минат 5-10 минути, докато се  установи нужната локация, особено ако не е включен A-GPS. А и да ползваш google не е изобщо трудно!

https://www.google.com/search?q=как+работи+гпс&ie=utf-8&oe=utf-8

https://gps6.bg/kakvo-e-gps

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.