Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, noob съм в измерването и изчисляването на мегабитове и мегабайти, но с риск да бъда смъмрен от тукашните прота, ще споделя проблема си.

Както виждате, интернета ми е 100 mbit/s (vivacom), в speedtest.net download-a е 10/11 mbps, а като тегля игра от steam или нещо друго, то е със 1-1.2 mbps. Моля да ми обясните, това нормално ли е и има ли нещо което не е нередно.

https://imgur.com/fCb2ncI

https://imgur.com/aMpwx8R

https://imgur.com/A0X5DCf

Еdit: Зная, че mbit/s и mbps не са едно и също нещо и ако интернета е 100 мбит/с то е нормално да тегля с 10/10 мбпс, но това не се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, контролера Ви е пуснал на 100Mbps скорост... Не знам каква е причината не си личи на никоя от приложените снимки. Може кошникът(компютърът) Ви да е някоя антика без гигабитов контролер, може да е забил на по-старият стандарт по някаква причина. А не виждам на никоя от снимките каква оферта от Виваком заплащате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ---- написа:

Еdit: Зная, че mbit/s и mbps не са едно и също нещо и ако интернета е 100 мбит/с то е нормално да тегля с 10/10 мбпс, но това не се случва.

:D

Напротив - mbit/s и mbps са едно и също. Mbps и MBps са различни - "b" е означение за бит, а "B" за байт, който е 8 бита.

Това от първия ти скрийншот не означава, че си на 100 Mbps. Колко ти е скоростта по договор? А и имай предвид, че тя ще е максимално достижимата. Има много фактори, които могат да я ограничат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ---- написа:

При абсолютно идеални условия(където получаваш точно 100 Mb, което е невъзможно) трябва да сваляш 12.5 MB данни за 1 секунда. А ти как достъпваш Интернет? Директно по кабел(UTP), оптика до дома през ONU, през маршрутизатор? Пинга е доста голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, XECUTIONER написа:

При абсолютно идеални условия(където получаваш точно 100 Mb, което е невъзможно) трябва да сваляш 12.5 MB данни за 1 секунда. А ти как достъпваш Интернет? Директно по кабел(UTP), оптика до дома през ONU, през маршрутизатор? Пинга е доста голям.

Lan кабел (UTP), от маршрутизатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ---- написа:

Lan кабел (UTP), от маршрутизатор.

Тоест маршрутизатор => UTP => desktop?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, XECUTIONER написа:

Тоест маршрутизатор => UTP => desktop?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първата снимка това 100 мегабита е скоростта която може да достигне през LAN картата,а не че скоростта на плана е 100 мегабита.Виж си договора какъв ти е пакета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг кабел или на друг компютър. Или на друг LAN порт на маршрутизатора или с друг маршрутизатор. Рестартирай сегашния. Ако няма промяна се обаждаш на Свиваком.

П.П. Какъв е сегашния маршрутизатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ---- написа:

Може да е кошник, ама баш "някоя антика без гигабитов контролер" не e.

https://imgur.com/IOWSjuw

Ами избери опцията за 1 гигабит де. Може пък да се промени нещо. Но пък източника от който сваляш. Ако не ще да пуска повече от 11Mbps, как точно доставчикът ти на достъп е виновен за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, XECUTIONER написа:

Какъв е сегашния маршрутизатор?

Вивакомски, те го поставиха.

преди 5 минути, AAUUXX написа:

Виж си договора какъв ти е пакета.

Ще, по-късно.

Ами избери опцията за 1 гигабит де. Може пък да се промени нещо. Но пък източника от който сваляш. Ако не ще да пуска повече от 11Mbps, как точно доставчикът ти на достъп е виновен за това.

Като го пусна на 1 гигабит не работи, не се свързва с интернет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да ги препържиш малко вивакомците на тема в кой век живеем, че доставят с кирлива лесно разваляща се, допотопна техника от каменната ера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сигурно и аз съм на Виваком с отлична връзка. Ако не е десетка уиндоуса:

https://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Теглиш слагаш отметките и дай GO! Публикувай резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пакетна услуга vivacom duo: net + tv

Параметри на елемента достъп до интернет 

Интернет достъп - неограничен трафик 

Максимална скорост на download - 10 Mbps

Максимална скорост на upload - 1 Mbps

Коефициент на споделяне - 1:50

Мрежови интерфейс - Ethernet & Wi - Fi

Тук пише, че идва в пакета има антивирусна, уеб хостинг пространство и ел. пощенска кутия, но това не касае темата.

преди 1 час, .Alex&Vanko. написа:

Да сигурно и аз съм на Виваком с отлична връзка. Ако не е десетка уиндоуса:

https://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Теглиш слагаш отметките и дай GO! Публикувай резултата.

10 е.

И аз съм що-годе доволен от услугите им, все пак за парите- толкова. Обаче ми е интересно защо тегли с 1, а не с 10. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А стига ве! 2018 година такива мизерни скорости няма дори на оферти в Замбия, в Африка. Жестоко си се прекарал с Вивакома.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам. :-)
Но не питах дали съм се прецакал, а нормално ли е да тегля с по-малко от указаното.
Ти се кефи на гигабитовия, аз за този имам пари. :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ---- написа:

Знам. :-)
Но не питах дали съм се прецакал, а нормално ли е да тегля с по-малко от указаното.
Ти се кефи на гигабитовия, аз за този имам пари. :-)

Не си се прецакал. Дори сякаш   си надвишил максимума,  който ти се предоставя по договор.  Ако си написал коректно мерните единици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

Не си се прецакал. Дори сякаш   си надвишил максимума,  който ти се предоставя по договор.  Ако си написал коректно мерните единици.

Е, мога да чета и да пиша... Верни са си.
Тоя договор е подписван преди 5/6 години, от тогава до сега само съм го преподписвал... Ще видя за някоя по-добра оферта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ---- написа:

от тогава до сега само съм го преподписвал

Това определено е грешка. Можеше да провериш и да продължиш на сходна цена, при значително по-добри условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък казвам, че предвид данните, които предоставя на час по лъжичка - всичко си е ок с услугата за, която си плаща авторът на темата.

Авторе, хвани го снимай тоя "маршрутизатор", като те мързи да видиш модела на етикета за да стане ясно поне какъв е този модем, защото за ADSL твоята си добра скорост, дори са ти пуснали гювеч отгоре предвид условията по договора, предполагам, че това е максимумът на линията. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко му е наред на хлапето. И без това не знае кое е и какво иска. Както и по какво му идва интернета, така и за колко плаща по договор. Само размисли на тема "май е бавно, да ли не съм преебан"?  То не знае и за битове и байтове, напъвате се за по-сложни неща.

Както и не е ясно откъде какво сваля и какви са възможностите на отсрещния сървър. Както и колко маймуни са на клона. И колко още неща има на неговия компютър, както и пикливото рутерче с колко конекции, пиъри и торенти е задръстено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си на тарифа 100 мбпс и лан картата ти е настроена на 100 мбпс не виждам проблем по кабела без проблем да се се достига скорост дори до 90 мбпс . Но все пак им звънни на тия смешници .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.08.2018 г. в 20:02, ---- написа:

Пакетна услуга vivacom duo: net + tv

Параметри на елемента достъп до интернет 

Интернет достъп - неограничен трафик 

Максимална скорост на download - 10 Mbps

Максимална скорост на upload - 1 Mbps

Коефициент на споделяне - 1:50

Интернета е точно толкова колкото трябва,по-горе автора е написал плана на интернета си по договор е 10 мегабита и свалая с 1,2мб/с.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.