Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте според вас ще мога ли да подкарам dead by daylight с това :

intel core i3 4160 3,60ghz

amd radeon r7 360

ram:6gb но мога да сложа и 8 

Иначе подкарвам доста тежки игри , но се чудя да не изгоря с 40 лева за играта :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Raze написа:

Абе ,че не покривам някои работи не покривам , обаче няма да е единствената игра на която не покривам някои от изискванията.Между другото четох , че я подкарват и с 4гб рам  ,но ако може да получа някое мнение и от тук ще бъде добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А видя ли резултатите? Има и видеоклипове:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Бултрас написа:

Здравейте според вас ще мога ли да подкарам dead by daylight с това :

intel core i3 4160 3,60ghz

amd radeon r7 360

ram:6gb но мога да сложа и 8 

Иначе подкарвам доста тежки игри , но се чудя да не изгоря с 40 лева за играта :D

Да изваждаме ли боба и кристалните кълба за да разберем какъв е монитора и обема паметта на видео картата ? :09: , да се интерпретира като кристално кълбо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да не ти върви, все тая.Можеш да я върнеш.Запознай се с условията за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Inno написа:

Да изваждаме ли боба и кристалните кълба за да разберем какъв е монитора и обема паметта на видео картата ? :09: , да се интерпретира като кристално кълбо.

Картата е 2gb а монитора е Samsung S22F352F 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Бултрас написа:

Картата е 2gb а монитора е Samsung S22F352F 

Wikipedia показва че AMD нямат 2гб. версия на R7 260, та предполагам твоята е модел на някой от партньорите на AMD, който е решил че 2ГБ са ок за картата.

Не съм играл играта, но картата ти покрива минималните изисквания. Твоята карта е долу горе на нивото на GTX 560/560Ti, но двойния обем памет ще е голямо предимство в предвид факта че си говорим за игра от настоящото конзолно поколение задвижвана от Unreal Engine 4. Тест на GTX 560TI, R7 260 и други във игри от това конзолно поколение.

Според мен ще е най-добре да направиш тема във Steam общността на играта, мисля че там ще намериш по-добри отговори. Предполагам заглавието търпи доста чести ъпдейти и това прави отговора на въпроса ти още по-труден. Ако беше със монитор със по-ниска резолюция и си готов да играеш на най-ниските детайли защо не, но на 1920х1080 не мисля че ще върви особено добре дори на най-ниски детайли. Най-добре пробвай, ще може да си върнеш парите ако не играеш повече от 2 часа ако не се лъжа, само не я купувай със пари от steam портфейла ти, защото тогава няма да имаш възможност да си възстановиш парите. Не знам дали ще може да си върнеш парите ако имаш играта на физическо копие, най-вероятно не.

Ако не ти харесва как върви на нативната резолюция на монитора ще ти трябва по-бърза видео карта, стига да имаш качествено захранване за нея. Една GTX 680/770 2GB може да не е толкова лошо решение. По мощна карта със повече памет е GTX 780, която може да не е лошо бюджетно решение в предвид че играта се захранва от UE4, стига да намериш карта на адекватна цена. По-нагоре вече имаш GTX 970 (около 300лв) което ще е най-доброто решениe за въпросната игра а и за съвременни игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R7 360 е еквивалент на GTX 750 TI (+-). Горе съм дал клип как върви играта с 6 GB RAM на 750 TI и I5 2 серия процесор. Ето и още тестове с различни видеокарти:

https://bytextest.ru/2016/08/18/dead-by-daylight-performance/

Така че играта ще ти върви без проблеми на конфигурацията, дори и на средни/високи настойки и 1080p резолюция. Но щом можеш, добави още RAM памет към системата, да стане поне 8 GB, за да нямаш насичания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

R7 360 е еквивалент на GTX 750 TI (+-). Горе съм дал клип как върви играта с 6 GB RAM на 750 TI и I5 2 серия процесор. Ето и още тестове с различни видеокарти:

https://bytextest.ru/2016/08/18/dead-by-daylight-performance/

Така че играта ще ти върви без проблеми на конфигурацията, дори и на средни/високи настойки и 1080p резолюция. Но щом можеш, добави още RAM памет към системата, да стане поне 8 GB, за да нямаш насичания.

Само че това видео е със друга видео карта и процесор, тоест не могат да се правят директни сравнения. Видеото е качено преди повече от година а от тогава играта може да има десетки ъпдейти. Тестовия материал е на почти две години. Интересни резултати има в него - GTX 950 @1402/7000 е по-бърза от GTX 960 @1253/7000 като и двете са по-бързи от GTX 770 @1137/7000 при High и Ultra настройки. Явно 680/770 Kepler картите не са особено добра покупка за съвременни UE4 игри и по-съвременни заглавия GTX 960/R9285/380/380X определено са за предпочитане, може би дори и пред GTX 780. Съобщава и че на ниски детайли  i7 4790 и HD 7700 комбинацията има 47 средни к/с, а i3 4330/HD7700 35 средни к/с. Явно играта си иска четири физически ядра, едва ли към днешна дата нещата ще са различни.

Аз лично не смятам че 22/31 средни при съответно високи/средни детайли са достатъчни за гладка игра, но всеки има различни стандарти и критерии. Със i3 4330 въпросните са 19/26, а минималните 14/21. Доста далеч от гладка игра бих казал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Inno написа:

Wikipedia показва че AMD нямат 2гб. версия на R7 260, та предполагам твоята е модел на някой от партньорите на AMD, който е решил че 2ГБ са ок за картата.

Не съм играл играта, но картата ти покрива минималните изисквания. Твоята карта е долу горе на нивото на GTX 560/560Ti, но двойния обем памет ще е голямо предимство в предвид факта че си говорим за игра от настоящото конзолно поколение задвижвана от Unreal Engine 4. Тест на GTX 560TI, R7 260 и други във игри от това конзолно поколение.

Според мен ще е най-добре да направиш тема във Steam общността на играта, мисля че там ще намериш по-добри отговори. Предполагам заглавието търпи доста чести ъпдейти и това прави отговора на въпроса ти още по-труден. Ако беше със монитор със по-ниска резолюция и си готов да играеш на най-ниските детайли защо не, но на 1920х1080 не мисля че ще върви особено добре дори на най-ниски детайли. Най-добре пробвай, ще може да си върнеш парите ако не играеш повече от 2 часа ако не се лъжа, само не я купувай със пари от steam портфейла ти, защото тогава няма да имаш възможност да си възстановиш парите. Не знам дали ще може да си върнеш парите ако имаш играта на физическо копие, най-вероятно не.

Ако не ти харесва как върви на нативната резолюция на монитора ще ти трябва по-бърза видео карта, стига да имаш качествено захранване за нея. Една GTX 680/770 2GB може да не е толкова лошо решение. По мощна карта със повече памет е GTX 780, която може да не е лошо бюджетно решение в предвид че играта се захранва от UE4, стига да намериш карта на адекватна цена. По-нагоре вече имаш GTX 970 (около 300лв) което ще е най-доброто решениe за въпросната игра а и за съвременни игри.

Нали като вкарваш пари в стеам с карта се зареждат в steam wallet , как да е взема по друг начин.Иначе аз не държа да я играя на високи графики просто се надявам на горе долу нормален fps, а иначе това е видеото http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=C2AC8AD1-33A2-4876-A1B2-9B377BD7FB16&lang=deu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Бултрас Със дебитна/кредитна карта. Ти как пазаруваш, със steam ваучери ли ? При 192х1080 забрави за всичко по-различно от най-ниски детайли, като дори ще е добре трябва намалиш рез. до 1600х900. Като я тестваш сподели резултатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Inno написа:

@Бултрас Със дебитна/кредитна карта. Ти как пазаруваш, със steam ваучери ли ? При 192х1080 забрави за всичко по-различно от най-ниски детайли, като дори ще е добре трябва намалиш рез. до 1600х900. Като я тестваш сподели резултатите.

С дебитна карта , като дам да вкарам пари и ми дава 5 ,10 ,25euro и тн. този начин ползвам.Иначе 1600х900 ми харесва ползвам е и на други игри , най—вероятно утре ще е купя дано върви ,ще споделя какво е станало.

Ако може сподели как да е взема по този начин , че да мога да е refundna 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Бултрас написа:

С дебитна карта , като дам да вкарам пари и ми дава 5 ,10 ,25euro и тн. този начин ползвам.Иначе 1600х900 ми харесва ползвам е и на други игри , най—вероятно утре ще е купя дано върви ,ще споделя какво е станало.

Ако може сподели как да е взема по този начин , че да мога да е refundna 

Използвай директно дебитната карта, не вкарвай пари във профила си. Като купиш една игра със пари от стийм портфейла нямаш възможност за възстановяване на сумата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Inno написа:

Използвай директно дебитната карта, не вкарвай пари във профила си. Като купиш една игра със пари от стийм портфейла нямаш възможност за възстановяване на сумата.

Имаш предвид направо да отида на играта и да е купя, без да вкарам пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Inno написа:

Само че това видео е със друга видео карта и процесор, тоест не могат да се правят директни сравнения. Видеото е качено преди повече от година а от тогава играта може да има десетки ъпдейти. Тестовия материал е на почти две години. Интересни резултати има в него - GTX 950 @1402/7000 е по-бърза от GTX 960 @1253/7000 като и двете са по-бързи от GTX 770 @1137/7000 при High и Ultra настройки. Явно 680/770 Kepler картите не са особено добра покупка за съвременни UE4 игри и по-съвременни заглавия GTX 960/R9285/380/380X определено са за предпочитане, може би дори и пред GTX 780. Съобщава и че на ниски детайли  i7 4790 и HD 7700 комбинацията има 47 средни к/с, а i3 4330/HD7700 35 средни к/с. Явно играта си иска четири физически ядра, едва ли към днешна дата нещата ще са различни. 

Аз лично не смятам че 22/31 средни при съответно високи/средни детайли са достатъчни за гладка игра, но всеки има различни стандарти и критерии. Със i3 4330 въпросните са 19/26, а минималните 14/21. Доста далеч от гладка игра бих казал.

То ти ако не се обадиш не може :) Но критика винаги е нужна. Относно игрите на I3, правил съм си експерименти с моята конфигурация от подписа - деактивирам 2 от ядрата и оставям HT, при което не е имало игра, която да падне под 30 FPS на средни/високи настройки с GTX 970. Процесора ми е еквивалент на I7 3770, при деактивиране на 2 от ядрата честотата на активните е 3.7 GHz при постоянен турбо режим. При това натоварването на видеокартата спада, процесора се товари на 100% при игри, които искат повече процесорна мощност, но не съм имал серизни спадове на кадри или насичания. Това при игри като Far Cry 5, AC:Origins, Rise of the Tomb Raider и т.н., които въобще не са леки. Въпросната игра не е толкова процесорно зависима, а и без проблем си върви на по-слаби видеокарти и процесори. В руския сайт, който съм дал по-горе, при тест с I3-4330 и GTX 760, минималните кадри при средни/ниски настройки са съответно 29/36, което е предостатъчно за игра от подобен тип, като се има в предвид, че това е на 1080p резолюция. С видеокартата на автора на темата, играта ще се движи в най-лошия случай с няколко кадъра надолу. Това е най-новото което намирам като тест на играта, от 19.01.2017 г. Като се гледат изискванията, едва ли играта е станала по-тежка от както е излязла. В краен случай, ако не върви както трябва, резолюцията се намалява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Raze написа:

То ти ако не се обадиш не може :) Но критика винаги е нужна. Относно игрите на I3, правил съм си експерименти с моята конфигурация от подписа - деактивирам 2 от ядрата и оставям HT, при което не е имало игра, която да падне под 30 FPS на средни/високи настройки с GTX 970. Процесора ми е еквивалент на I7 3770, при деактивиране на 2 от ядрата честотата на активните е 3.7 GHz при постоянен турбо режим. При това натоварването на видеокартата спада, процесора се товари на 100% при игри, които искат повече процесорна мощност, но не съм имал серизни спадове на кадри или насичания. Това при игри като Far Cry 5, AC:Origins, Rise of the Tomb Raider и т.н., които въобще не са леки. Въпросната игра не е толкова процесорно зависима, а и без проблем си върви на по-слаби видеокарти и процесори. В руския сайт, който съм дал по-горе, при тест с I3-4330 и GTX 760, минималните кадри при средни/ниски настройки са съответно 29/36, което е предостатъчно за игра от подобен тип, като се има в предвид, че това е на 1080p резолюция. С видеокартата на автора на темата, играта ще се движи в най-лошия случай с няколко кадъра надолу. Това е най-новото което намирам като тест на играта, от 19.01.2017 г. Като се гледат изискванията, едва ли играта е станала по-тежка от както е излязла. В краен случай, ако не върви както трябва, резолюцията се намалява.

Никого не критикувам.

Как сравняваш GTX 970 със R7 260 ?

Просто споделям написаното от ревюто, за мен разликата от 34% във средните кадри между i7 4790 и i3 4330 със HD 7770 е доста голяма и не я очаквах да е толкова със нея. Явно играта си иска четири физически ядра или има друг проблем.

И GTX 760 също показва по-ниски резултати със i3 4330: 47 средни срещу 54 на ниски детайли (15%). При средни детайли: 44 срещу 50 (13%). Високи и Ултра детайли разликите са почти незабележими. Учудващо разликите със GTX 760 при ниски детайли между двата процесора са по-малки(34% срещу 19%), а Nvidia картата е доста по-бърза.При средни детайли 50 срещу 44 (13%). Това може да се отдаде на големия CPU Overhead на AMD драйверите или някаква друга аномалия на драйверно ниво. Или просто играта е зле написана/оптимизирана.

GTX 760 е доста по-бърза от R7 260, въобще няма място за сравнение между двете карти. Вижда се до голяма степен и от резултатите:

HD7770: минимални детайли: мин. 26/средни 35/максимални 43 ; средни детайли: мин 21/средни 26/максимални 33 ; високи детайли: мин 14/средни 19/максимални 24

GTX 760: минимални детайли: мин. 36/средни 48/ максимални 55 ; средни детайли: мин 29/средни 44/ максимални 61 ; високи детайли: мин 24/средни 31/ максимални 36

Неговата карта е малко по-бърза от HD 7770GHz Edition. Има 128 повече шейдъра и малко по-бърза 6 Gbps памет, но това няма да окаже почти никакво влияние. Най-добре ще е да заключи кадрите до 30 и да играе на най-ниски детайли, като се надява консистенцията на кадрите му (frame pacing-а) да е както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ме разбра. Сравнявам 4 физически ядра с 2 ядра + 2 HT допълнителни нишки. В игрите има разлики, но не са такива, че да правят която и да е игра неиграема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

Нещо не ме разбра. Сравнявам 4 физически ядра с 2 ядра + 2 HT допълнителни нишки. В игрите има разлики, но не са такива, че да правят която и да е игра неиграема.

Не те разбрах, защото сравнението ти не е уместно и няма нищо общо със контекста. Поне във материала, който си дал има голяма разлика със Radeon картата, възможно е да е от драйвера, но не е споменато какви са използвани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пак не ти е ясно? Картата на автора е над минималната, дадена от разработчиците на играта. С нея ще може да си я играе на средни настройки поне и на 25+ кадъра със сегашната конфигурация без проблеми. Ако са му малко кадрите, винаги може да намали настройки и резолюция. Въпроса беше дали ще тръгне играта на описанта конфигурация - ще тръгне и ще се играе нормално. Също така няма игра, както ти казах, която да не върви с 2 ядра и 2 HT нишки. Поне засега. Ако за в бъдеще започнат да разработват някакви нови "двигатели" за игри, свързани с новите процесори с повече ядра, които да искат МИНИМУМ 4 реални ядра, нещата скоро няма да се променят. Не знам дали ти е известно, но една игра в повечето случаи се разработва по 2-3+ години, като изискванията и главно са съгласувани с хардурера на конзолите. А от няколко години конзоли с нов съвременен хардуер няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Raze написа:

Какво пак не ти е ясно? Картата на автора е над минималната, дадена от разработчиците на играта. С нея ще може да си я играе на средни настройки поне и на 25+ кадъра със сегашната конфигурация без проблеми. Ако са му малко кадрите, винаги може да намали настройки и резолюция. Въпроса беше дали ще тръгне играта на описанта конфигурация - ще тръгне и ще се играе нормално.

От това, което си написал в коментарите ти разбирам всичко. Не знам обаче дали ти осмисляш написаното. Разликата между HD7700/250X и GTX 760 е огромна при средни и високи детайли, картата няма нищо общо като производителност със въпросните две. Няма никакъв шанс със R7 260 да играе при средни детайли, резолюция 1920х1080 със нормални кадри, разбирай поне 30. Картата изобщо не е правена за такава резолюция, нито драйверите се оптимизират за такива игри. Ако трябва да му се отговори на въпроса - да, ще тръгне, но дали ще има комфортна игра е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще тествам въпросната игра на лаптопа, като ще и забраня през таск мениджъра ядрата/нишките, така че да станат 2 ядра + 2 нишки. Видеокартата ми е 860М, няма да я клоквам, ще пусна на 1080p резолюция и ще видим какви кадри ще изкара. Виж ми и редакцията на горния пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Raze написа:

Утре ще тествам въпросната игра на лаптопа, като ще и забраня през таск мениджъра ядрата/нишките, така че да станат 2 ядра + 2 нишки. Видеокартата ми е 860М, няма да я клоквам, ще пусна на 1080p резолюция и ще видим какви кадри ще изкара. Виж ми и редакцията на горния пост.

Сподели какво е станало 

преди 8 часа, Inno написа:

От това, което си написал в коментарите ти разбирам всичко. Не знам обаче дали ти осмисляш написаното. Разликата между HD7700/250X и GTX 760 е огромна при средни и високи детайли, картата няма нищо общо като производителност със въпросните две. Няма никакъв шанс със R7 260 да играе при средни детайли, резолюция 1920х1080 със нормални кадри, разбирай поне 30. Картата изобщо не е правена за такава резолюция, нито драйверите се оптимизират за такива игри. Ако трябва да му се отговори на въпроса - да, ще тръгне, но дали ще има комфортна игра е друг въпрос.

Иначе не знам дали има голяма разлика , но моята е  r7 360 a не 260

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта тръгна без проблем, не съм е тествал на по-високо но на low върви с 50-60 фпс. Благодаря ви за помощта и вниманието което отделихте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Бултрас написа:

Иначе не знам дали има голяма разлика , но моята е  r7 360 a не 260

Явно аз съм се объркал със Р7 260 или ти първо си написал R7 260. Разлика във игрите на практика няма между двете - цък.

преди 4 часа, Бултрас написа:

Играта тръгна без проблем, не съм е тествал на по-високо но на low върви с 50-60 фпс. Благодаря ви за помощта и вниманието което отделихте.

Стабилни ли са тези 50-60 кадъра или падат до 30-35 във някой ситуации, резолюцията е 1920х1080  ? Напиши със какви драйвери. Възможно е да са подобрили доста играта от 2016-та до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.