Премини към съдържанието
iAppleBeats

Проблем с "батерия" на Lenovo tablet

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам един таблет, който е на около 2-3 години. Преди 2-3 дни му свърши батерията на 0% и го сложих на зарядно, но не искаше да зарежда. Поиграх си с едно "кламерче" да почистя порта, но уви. Зарядното е на телефон с "Бързо зареждане" а кабела е оригинален на външна батерия (просто не ползвам оригиналните на таблета не знам кои са [имам много зарядни из вкъщи]) оставих го цяла вечер, но нямаше никаква реакция просто не вибрираше и не подаваше сигнал, че се зарежда. След това смених зарядното и стана. Изчаках няколко часа, но пак не се зарежда. Показва, че зарежда, но действителност- не. Пробвах чрез външната ми батерия- уви, пробвах през лаптопа- отново уви. Какъв може да е проблема? Батерията ли е сдала багажа? Когато показва че се зарежда и като го включа на лентата където е батерията не показва, че се зарежда. Като се изключи и го извадя от зарядно и го свържа пак, показва, че се зарежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, iAppleBeats написа:

Здравейте! Имам един таблет, който е на около 2-3 години. 

Батерията е за смяна,но дали ще се намери такава е друг въпрос.Питай из сервизите за батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 20 минути, iAppleBeats написа:

Здравейте! Имам един таблет, който е на около 2-3 години. Преди 2-3 дни му свърши батерията на 0% и го сложих на зарядно, но не искаше да зарежда. Поиграх си с едно "кламерче" да почистя порта, но уви. Зарядното е на телефон с "Бързо зареждане" а кабела е оригинален на външна батерия (просто не ползвам оригиналните на таблета не знам кои са [имам много зарядни из вкъщи]) оставих го цяла вечер, но нямаше никаква реакция просто не вибрираше и не подаваше сигнал, че се зарежда. След това смених зарядното и стана. Изчаках няколко часа, но пак не се зарежда. Показва, че зарежда, но действителност- не. Пробвах чрез външната ми батерия- уви, пробвах през лаптопа- отново уви. Какъв може да е проблема? Батерията ли е сдала багажа? Когато показва че се зарежда и като го включа на лентата където е батерията не показва, че се зарежда. Като се изключи и го извадя от зарядно и го свържа пак, показва, че се зарежда.

Батерията ти е просто за смяна!! Свършили са и циклите дадени и от производителя. Сменяш я с нова.

ПС: Даже ме и изпревариха!!!!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

How to extend battery life via hardware operation - Smartphone/Tablet

Може и да не свърши никаква работа, щото все още не е сигурно какво си направил с таблета си вследствие бедюзърската експлоатация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не съм правил. Просто го сложих на зарядно и не искаше да зарежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, iAppleBeats написа:

Нищо не съм правил. Просто го сложих на зарядно и не искаше да зарежда.

Пак ще го напиша. Батерията е за смяна. Преди 2 дена имах същия проблем. Реши се със смяна на батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.