Премини към съдържанието
vlade4ko

смяна на оригиналната термо паста на охладител интел

Препоръчан отговор

здравейте, купил съм охлаждане intel thermal solution bxts15a. По принцип четох че не е много ефективен, но аз няма да клоквам и исках да взема охлаждане, което ще пасне със сигурност в кутията, без да е необходимо да разглобявам, тъй като не съм много вещ в тези неща и след доста гледане и мерене с това охлаждане се надявам да няма проблем. Другата причина е че вентилатора му е отгоре и вентилаторчето дето сложих на страничния капак на кутия ще му вкарва директно свеж въздух. Охлаждането си идва с негова си термо паста. Въпросът дали да я сменям с паста купена отделно или да си ползвам нанесената върху него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е процесора и кутията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай малко повече информация за кое охлаждане става на въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е компютъра или по-точно една от бройките http://alphacom-bg.com/product/1342/bluechip-businessline-m-tower-i7-4770-16gb-1000gb.html . От мен, с помощ и указания на колеги от сайта, са допълнително монтирани един 120мм вентилатор отпред , един 120мм отстрани на кутията и еднин 92мм отзад. Нямам проблеми с температурата или поне мисля че е така- около 35-40 си държи обикновено при леко натоварване-слаби игри отпреди седем-осем години,филми, разглеждане в нета, но като се натовари  вдига до 80. Четох че горе-долу температурите са нормални, но за всеки случай съм го съм взел охлаждането, защото съм доволен от компютъра и ми се иска да го подобря малко. Няма да е проблем да дам 10-15 лева и за друга паста ако е необходимо.

това е охлаждането https://www.amazon.com/Intel-Thermal-Solution-BXTS15A-Electronics/dp/B01IO2YPC4 .Малко по-голямо е от стоковото, не го долюбват изобщо по форумите, но пък и аз съм скромен откъм изисквания. Не е купувано от амазона, от обикновен магазин си е, на 56 или 58 лева го взех мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си останеш с интелсата паста. Не е наложително да се взема друга.

Другия път преди да купиш скъпа екзотика попитай във форума да ти се предложи подходящ охладител.

Ако си решил да си вземаш си купи:  ARCTIC MX-4 4g. или Thermal Grizzly Kryonaut 1g. - от 12 до 15лв струват.

Ако искаш нещо по-евтино то по-добре си остави оригиналната интелска паста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок, ще си ползвам тази която си е на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари се намират много по добри охладители от колкото тая надценена боза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

казах че съм купил, а то дефакто бях поръчал това https://www.stealtechcomputers.com/coolers/Thermal_Solution_id21068/, но дойде това https://www.ixustrade.nl/intel-low-profile-thermal-solution-socket-lga-1155.html . Аз не разбирам, пък и телефона с интернета беше останал в работата, но кутия не беше тази която трябва и пишеше сокет 1155 . Може и да съм сгрешил, но не беше тази кутия https://www.lelong.com.my/intel-active-thermal-solution-ts15a-acomtech-183904390-2018-10-Sale-P.htm и го върнах. Както и да е на минус 6 лева съм и пак търся охлаждане- да не е по-високо от 13 см , защото ще опре във вентилатора, които е отстрани на капака(ако го няма вентилатора имам 16 см до капака),, да не е много широко, защото захранването е горно и да не опре в него, просто нещо малко, ефективно, до 70 лева или малко повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако одобрявате мисля да е това https://www.dekada.com/noctua-охлаждане-cpu-cooler-nhl9x65-lga201131150amd-p-2038.html . Малко е по скъпо от предвиденото и ще трябва да сваля дъното за монтаж,  но съм сигурен че ще влезе без проблем и ако си заслужава бих го взел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ти е да даваш толкова пари за охладител като и двойно по-евтин ще върши чудесна работа?

Ако наистина е необходим подобен род охладител този е предостатъчен - https://www.vario.bg/cryorig-c7-cr-c7a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам около 13 см от платката до вентилатора на капака на кутия и трябва да е ниско охлаждането. Не мога да преценя положението и просто искам да се застраховам че ще стане. Този ARCTIC Freezer 13 - 130мм  има малка вероятност да опре във вентилатора. Мога да махна вентилатора и тогава ще има около 15 см място за охладител за процесора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vlade4ko написа:

ако одобрявате мисля да е това https://www.dekada.com/noctua-охлаждане-cpu-cooler-nhl9x65-lga201131150amd-p-2038.html . Малко е по скъпо от предвиденото и ще трябва да сваля дъното за монтаж,  но съм сигурен че ще влезе без проблем и ако си заслужава бих го взел.

Този е правен по-скоро за mini-ITX/mATX кутии. Най-добре купи малка кула до 130мм височина, като вече предложения Freezer 13 - цък. Другия ти вариант е 120мм. AIO, но определено ще ти трябват доста повече от 45 лева.

Не ти трябва кой знае какво охлаждане, не скачай на нещо като Corsair H80i, абсурдно е за заключен процесор. Ако искаш добри температури по-добре си ''скалпирай'' процесора - цък. Във iskampc ще ти вземат 30 лева за цялата услуга и няма да си личи изобщо. Пастата под капачката е станала на камък за 4-5 години.

Ако още не си купил карта, в емаг имат карти на ''намалени цени'', тоест разумни:

MSI GTX 1060 6GT OCV1 за 570 лева.

MSI GTX 1060 ARMOR 6G OCV за 590 лева

Inno3D iChill X3 V2 GTX 1060 за 620 лева, но тази карта трябва да се избягва, защото няма охлаждане на паметите, в резултат на което чиповете достигат 90 градуса, макар и под синтетични тестове - цък. Furmark е глупост, никога не го пускай, но и под тежки игри сигурно ще достигат поне 80 градуса... Ichill X3 V2 и навярно X4 V2 моделите на Inno3d са здраво орязани от нормалните X3/X4. Няма и да се побере в кутията ти.

П.С: Аз бих махнал странични вентилатор. Не знам къде точно е разположен, ако е под картата смисъл от него няма да има изобщо. Трябва да е на нивото на видео картата или над нея. Ако толкова е нужен предполагам може да сложиш нископрофилен 120мм вентилатор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поръчал съм картата. Затова се опитвам да си наложа правило- купил ли съм нещо, спирам да гледам цените. Добро правило и държи кръвното в нормални граници. Малко ми наруши дзен баланса рано сутринта с тези цени, но много ми помагаш, така че ти е простено:). Ще разгледам за малка кула. За ноктуата аз съм се объркал, наистина е много нисък като гледах клипчета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, vlade4ko написа:

поръчал съм картата. Затова се опитвам да си наложа правило- купил ли съм нещо, спирам да гледам цените. Добро правило и държи кръвното в нормални граници. Малко ми наруши дзен баланса рано сутринта с тези цени, но много ми помагаш, така че ти е простено:). Ще разгледам за малка кула. За ноктуата аз съм се объркал, наистина е много нисък като гледах клипчета. 

Може да се махне тази перка , фризер 13 ще ти върши перфектна работа.

Перката не е задължителна но може да си сложиш по-тънка(ако те притеснява нещо) 15мм или 20мм (10мм са много калпави) - тази която имаш най-вероятно е стандартна 25мм.

Както и да е хубав охладител ти е по-важен от перка на страничния капак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, vlade4ko написа:

Винаги може да я върнеш, дори и да е при теб. Ако си взел Aorus картата на прилична цена и си доволен няма нужда естествено.Ако е при теб предполагам я имаш по-малко от седмица ? Ще е хубаво да споделиш впечатления от картата, ако имаш такива. Задната планка пластмасова ли е както на някой Гигабайт 1060-ки ?

Цените в Емаг също не са особено добри, Армора може да се намери и за по-малко. Мисля, че 6GT OCV1 не си заслужава за 20 лева по-малко. Ревю на двете карти - GT1, Armor. Втората е точно под 28мм. и би трябвало да се побере в кутията.

При картата от ревюто на oc.ru се наблюдава т.нар. ''coil whine'' след оувърклок със повишаване на напрежението. Възможно е виновника да е някой компонент от тестовата им система или просто са попаднали на такава карта. Ако гигабайта е при теб и си го тествал, има ли coil whine ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че за твоя процесор ще е по-добре сребърна, но не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

взех това https://noctua.at/en/nh-d9l/specification . В събота ще сменям за първи път охладител и паста. По-нисък е, тоест вентилатора ще си остане, четох хубави неща за него, но е вярно че и дадох 40 лева повече. Пари са и се изкарват. За картата,  нямам карта. Пътува, някъде е, къде по света, само тя си знае. Мога да се откажа и да търся друга, сто пъти го мислих и не мога да го измисля. Няма да е 1070, но пък гаранцията е тук и мога да говоря очи в очи с човека в сервиза, ако сдаде багажа. Три карти съм сменил на стария компютър и винаги тя умира, защо, само тя си знае. Искам 1070, може би дори и ще се справя за доставка отвън, но после какво ще стане не съм сигурен, но има и процент вероятност много да се ядосвам. Да чакам, мога и да чакам. Гледах клиповете за новите карти и как ще паднат цените на старите. Октомври или ноември да тръгнат цените надолу, при нас разбира се малко по-късно. В един момент ще стане, но в този момент ще имам ли парите? Истината е че нищо не се знае, има само днес, при добри обстоятелства човек може да мисли най-много за утре или вдругиден. После всичко е божа работа. Не мога да мисля за след три месеца, опитвал съм, не се получава. Ще се порадвам сега, няма и да се ядосвам за новите цени на картите, защото просто няма да ги знам, както казах когато купя нещо спирам да гледам цените, поне докато не се развали. Имам си такива малки правила, които ми помагат да преглътна по-лесно живота, и това с цените е едно от основните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 100лв. щеше да си вземеш хубава съвременна кутия със добър поток и вентилатори - да разкарате това нещо което имате сега.

Една от причините да изгори видео карта е кофти кутия с високи температури и калпави захранвания - неща на които не обръщате внимание.

Ако обръщате повече внимание на хората котио ви дават съвети ще имате по-малко проблеми.

Честито за охладителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз продължавам с моята простотия. Смених охладителя. Разкачих дъното, махнах стария охладител, почистих пастата, сложих нова паста, монтирах охладителя стъпка по стъпка от ръководството, монтирах дъното, сложих кабелите, пускам компютъра тръгва за секунда и гасне. Не знам какво да правя освен да го слагам в колата и на сервиз да ми кажат колко съм го прецакал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни охладителя и виж пастата размазана ли е добре(от натиска не от нанасянето от теб). Ако не е значи не си поставил добре радиатора и той не контактува добре с процесора.

Сложи някакви снимки на сглобката ти и на охладителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В опътването пишеше да сложа 4-5 мм точка на процесора и да монтирам охладителя. Ето и снимки, но са големи и имам проблем с качването.

IMG_20180811_094606.jpg

Изглежда че пастата е излязла при стягането и на средата няма паста, а не съм стягал силно изобщо. 

IMG_20180811_094618.jpg

IMG_20180811_094631.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капва се не повече от това:

thermal-paste-cpu-processor-35129928.jpg

И всички винтове на охладителя се стягат добре.

Като стягаш последните два винта които реално държат радиатора ги стягай равномерно.  Правиш 3,4 завъртания с отвертката(не повече) на единия болт после на другия и така редуваш до като се стегне добре.

Като цяло не изглежда проблема да е от не добре контактуване и бързо прегряване и включване на защитата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така го затягах. Да съм обърнал някой кабел на дъно и да сработва някаква защита възможно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, vlade4ko написа:

Така го затягах. Да съм обърнал някой кабел на дъно и да сработва някаква защита възможно ли е?

Работеща машина да се разглоби и сглоби отново малко трудно нещо свен прегряване на процесора може да причини подобно нещо.

Направи една сникта на дъното както си го сглобил да се виждат кабелите къде са поставени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.