Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

Ако може да ми дадете съвети за  малко сложна  конфигурация едно приятелче  иска  нова машина и държи да е нова. Но  разполага  само със около 500 лв  иска да има  видеокарта и там е  сложното  за тея пари какви части да избера,целта му е да може да играе  legue of legends  на добри настройки  със около 100 фпс което  не е много   но иска и да има  възможност да играе и нови заглавия.

Спрял съм се на дъно  h110m и процесор g4560 и натам вече удрям греда..кутия не му трябва но всичко друго  държи да има..

Монитор във момента избира  вероятно ще избере по нисък клас монитор  но той е включен във други сметки.

Знам че е малко сложна задача но дано не ви затрудня много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не се и надявайте на каквото и да е било първа ръка за 500 лева. Да, с вградената на G4560 видеокарта ше може да играе лига с над 60 фпс във всички ситуации, но за всякаква друга игра да забрави освен, ако не играе на ултра ниските настройки.
Като има такъв ограничен бюджет, прави като мен - реновирана машина с i5-3450/70/8ГБ РАМ/500ГБ твърд диск и отделно закупува GT 1030. Може да си добави и ССД за 50 лева (както аз най-вероятно ще направя).

Здравейте
Ако може да ми дадете съвети за  малко сложна  конфигурация едно приятелче  иска  нова машина и държи да е нова. Но  разполага  само със около 500 лв  иска да има  видеокарта и там е  сложното  за тея пари какви части да избера,целта му е да може да играе  legue of legends  на добри настройки  със около 100 фпс което  не е много   но иска и да има  възможност да играе и нови заглавия.
Спрял съм се на дъно  h110m и процесор g4560 и натам вече удрям греда..кутия не му трябва но всичко друго  държи да има..
Монитор във момента избира  вероятно ще избере по нисък клас монитор  но той е включен във други сметки.
Знам че е малко сложна задача но дано не ви затрудня много.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, kyoshinn написа:

Изобщо не се и надявайте на каквото и да е било първа ръка за 500 лева. Да, с вградената на G4560 видеокарта ше може да играе лига с над 60 фпс във всички ситуации, но за всякаква друга игра да забрави освен, ако не играе на ултра ниските настройки.
Като има такъв ограничен бюджет, прави като мен - реновирана машина с i5-3450/70/8ГБ РАМ/500ГБ твърд диск и отделно закупува GT 1030. Може да си добави и ССД за 50 лева (както аз най-вероятно ще направя).

мм да и аз мислех за нещо подобно и му предложих но той държи  частите да са нови  и във гаранция..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мм да и аз мислех за нещо подобно и му предложих но той държи  частите да са нови  и във гаранция..
Машината е с 12 месеца гаранция, видеокартата и ССД-то са нови.
Иначе за нови части няма смисъл, по-добре да ми ги даде на мен тея 500 лева барем си удължа престоя на морето, хаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, kyoshinn написа:

по-добре да ми ги даде на мен тея 500 лева барем си удължа престоя на морето, хаха.

хаха маи ще  е най добре.

Благодаря за бързия отговор ще гледам да го навия по някакъв начин или да  дигне сумата или да последва  вашето мнение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ivan donev написа:

хаха маи ще  е най добре.

Благодаря за бързия отговор ще гледам да го навия по някакъв начин или да  дигне сумата или да последва  вашето мнение .

https://shop.itema-pg.com/product/51244/fujitsu-celsius-m470-2.html

Нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@nikssi Не, изобщо нищо подобно.

Авторе, виж ако не го навиеш това става, след което събира за видеокарта.

Ако пък вдигне бюджета, то това е компромисен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, kyoshinn написа:

@nikssi Не, изобщо нищо подобно.

Авторе, виж ако не го навиеш това става, след което събира за видеокарта.

Ако пък вдигне бюджета, то това е компромисен вариант.

Точно говорех със него и се нави да е без видеокарта.но линка който сте дал не се отваря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно говорех със него и се нави да е без видеокарта.но линка който сте дал не се отваря
В какъв смисъл да е без видеокарта ? Явно още от началото нещо не е както трябва. При бюджет 500 лева и изискване за нови части, няма и как да има видеокарта. След малко ше оправя линка.

http://nikem-bg.net/cart/54541p1r58401p1r55866p1r57753p1r60441p1rf.html

Да се има в предвид, че най-вероятно трябва ъпдейт на биос за тази дънна платка, за да работи този процесор.
Другия вариант е да се вземе R3.0 дънна платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, kyoshinn написа:

В какъв смисъл да е без видеокарта ?

Еми искаше  видеокарта смисъл  дънно и процесор  около 200лв   видео карта и тя от порядъка  200 но нямаше как да сместя  рам, хард,захранване  за 100лв ,точно заради това се обърнах  към вам, знам ли  може да измислите нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, nikssi написа:

Цената ми се вижда доста висока. Тук е по-евтин при това със Quadro 4000, a тук е 380 със Quadro 600. Мислиш ли че ще може да играе Dota 2 със Quadro 2000 ? Аз лично силно се съмнявам.

Процесора е еквивалент на i7 960 и за времето си е бил добър, но изобщо не мисля че се вписва във изискването за ''100 кадъра''.

преди 36 минути, ivan donev написа:

Няма как да стане работата със нови части, всичко трябва да е втора ръка. Може да се насочи към Sandy Bridge/Ivy Bridge i5 на 1155 сокета, процесорите и DDR3 са евтини, но дъната са редки. Най-лесното решение е реновирана машина като вече предложената, но ако искаш да сложиш по мощна карта ще трябва да сменяш захранването, което са допълнителни разходни. Приятеля ти да не би да си е набелязал монитор със 120Hz опресняване, щом държи 100 кадъра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/57101p1r2172p1r60992p1r58454p1r58213p1r58017p1r58339p1rf.html

преди 1 час, ivan donev написа:

държи  частите да са нови  и във гаранция..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, с GT710,  въобще възможно ли е да се играе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и със скопената интелска графика на някой Селерон със само 4GB рам.

Ако се махне видеокартата а Атлона се замени с 2200G бюджета ще се надхвърли а не трябва да забравяме проблема с паметта и все пак ще е някакво подобрение...

http://nikem-bg.net/cart/2172p1r60992p1r58454p1r58017p1r58339p1r60510p1rf.html

С което не искам да кажа че ще става за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я погледни моя втори линк, дали няма да е по-добре с графиката на G4560 и 8GB RAM.

Колкото и със скопената интелска графика на някой Селерон със само 4GB рам.
Ако се махне видеокартата а Атлона се замени с 2200G бюджета ще се надхвърли а не трябва да забравяме проблема с паметта и все пак ще е някакво подобрение...
С което не искам да кажа че ще става за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Превишен бюджет а няма кутия. А и разликата в графиката ще е чиста статистика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 500лв G4560 - не разбрах какво значи не трябва кутия, има ли, или ще е на стенд, ако трябва кутия, Segotep Legend-C2, но може би ще реже това SSD за твърд диск или по-малко; BIOS версия на дъното да се свери

До 600лв 2200G - със същите особености за кутия и BIOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, преди няколко години, за 500лв можеше да се направи машинка почти от долната част на средният клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и сега може. Отвори сайта на някоя от техно бакалиите. Но при тези машини всичко е компромис. Да не говорим, че не стават за игри. Изискванията на "приятеля" на автора на темата са абсурдни! То и аз искам да си взема чисто нова кола с гаранция за 1000 лв., която да вдига 200 на трета скорост, но това няма как да стане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори  с компромисите и там не мога да видя машина под 850-900лв, която да става за нещо повече от офис работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/intel/core-i3-8100-quad-core-3-6ghz-lga1151-p387631331/?sgst=1#

https://www.pazaruvaj.com/tvyrdi-diskove-hdd-c3103/toshiba/3-5-1tb-7200rpm-32mb-sata3-dt01aca100-p107777827/#mnenija

https://www.pazaruvaj.com/zahranvawi-blokove-c3158/fsp/sp300-a-250w-p355094881/

https://www.pazaruvaj.com/dynni-platki-c3128/msi/h310m-pro-vd-p406505587/#

https://www.pazaruvaj.com/ram-pamet-c3577/adata/4gb-ddr4-2666mhz-ad4u2666w4g19-b-p395146985/

Според  вас това ще свърши ли работа? по късно може да си вземе ссд че хардиска е малко бавен ако имате заместител за тези пари ще е супер,и поне още една плочка рам. и вече може да  си купи  доста добра видео карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4ГБ памет са под санитарния минимум. Особено с вградено видео, което яде от паметта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PANOV написа:

4ГБ памет са под санитарния минимум. Особено с вградено видео, което яде от паметта.

Вярно е но няма от какво да смъкна.

Освен рам та друга забележка имате ли ?

преди 4 минути, PANOV написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да е необходим HDMI на дъното, не виждам кай знае какво - J&A паметта ще е малко по-евтина, а захранването поне това с конектор за видеокарта и сертификат. Вижда ми се значително по-разумно с Ryzen платформа и 8GB памет, ако ще се цъка на вградено видео, щото тука има смисъл само ако се добави, веднага едва ли не, още памет и после да се слага някаква добра видеокарта - иначе защо този 8100, като минаваш с 4560 и повече памет за по-малко пари. Даже и не стигам до ССД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PANOV написа:

Ако няма да е необходим HDMI на дъното, не виждам кай знае какво - J&A паметта ще е малко по-евтина, а захранването поне това с конектор за видеокарта и сертификат. Вижда ми се значително по-разумно с Ryzen платформа и 8GB памет, щото тука има смисъл само ако се добави, веднага едва ли не, още памет и после да се слага някаква добра видеокарта - иначе защо този 8100, като минаваш с 4560 и повече памет за по-малко пари. Даже и не стигам до ССД.

Еми защото поне при играта която той иска да играе най много  а именно  legue of legens  при 4 гб рам  на макс настройки  вади средно  85-90  фпс а 4560  около 55-60  фпс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.