Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ще има ли bottleneck от към процесора ?  

и достатъчно ли ми е захранването ?  ( Seasonic Gold 550Watt )

+ плюс това ъпгрейд:

https://www.mindfactory.de/shopping_cart.php/basket_action/load_basket_extern/id/96572b221c49573b84c3e05bb85498125ef456e4a0429fff304

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се тревожи за ботълнек с този процесор, особено клокнат, на практика ще е по-скоро изключение някъде да го усетиш. Не са ли много парите за ДДР3 памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, 665MHz x 2 защото е DDR = double data rate и излиза, че ти работи на 1333MHz. Не е зле да си видиш настройките в BIOS-а, защото дъното ти подържа 1600MHz, колкото ти е паметта и то без да я овърклоква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bottleneck винаги ще има на нещо, зависи от кокретното приложение/игра. Въпроса е, че с този процесор и съответната видеокарта ще си подкарваш всичко на максимум на 1080p, а ако играеш на по-висока резолюция и настройки, bottleneck-а ще отива повече към видеокартата - т.е. тя ще се товари повече. Захранването ще ти е предостатъчно, дори и да правиш overclock. Гледам си предвидил ново охлаждане - мислиш ли да клокваш процесора? Дъното ти го позволява. Освен това в speccy никъде не видях да показва честотата на паметта. В task manager на windows 10 можеш да я видиш - отиваш на performance/memory и точно долу/дясно най-горния текст под графиката ти показва скоростта. Можеш и да я видиш с CPU-Z - memory, като числото до DRAM Frequency се умножава х2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Bottleneck винаги ще има на нещо, зависи от кокретното приложение/игра. Въпроса е, че с този процесор и съответната видеокарта ще си подкарваш всичко на максимум на 1080p, а ако играеш на по-висока резолюция и настройки, bottleneck-а ще отива повече към видеокартата - т.е. тя ще се товари повече. Захранването ще ти е предостатъчно, дори и да правиш overclock. Гледам си предвидил ново охлаждане - мислиш ли да клокваш процесора? Дъното ти го позволява. Освен това в speccy никъде не видях да показва честотата на паметта. В task manager на windows 10 можеш да я видиш - отиваш на performance/memory и точно долу/дясно най-горния текст под графиката ти показва скоростта. Можеш и да я видиш с CPU-Z - memory, като числото до DRAM Frequency се умножава х2.

Task меринджейя може да лъже. Лично на мен ми показва 400Mhz на компютър, който е с 2x4gb 1333mhz, т.е. трябва да е 666, точно колкото ми показва в CPU-Z. Пък може и да ми е и от дъртата система. Не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, scotrod написа:

Task меринджейя може да лъже. Лично на мен ми показва 400Mhz на компютър, който е с 2x4gb 1333mhz, т.е. трябва да е 666, точно колкото ми показва в HWMonitor. Пък може и да ми е и от дъртата система. Не знам. 

Става въпрос за windows 10 последна версия. Твоята коя е? Също така честотата на паметта може да се види в BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Става въпрос за windows 10 последна версия. Твоята коя е? Също така честотата на паметта може да се види в BIOS.

Знам, че може да се види от bios-а, нали оттам съм я настройвал все пак. Просто правих намек, че е добре да си дръпне cpu-z за да му е мир на главата. Иначе съм с прясна инсталация с легален (ама наистина) win10 pro с най-новите ъпдейти. Случката е от преди 2 седмици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Добромир Вълчев написа:

Ще има ли bottleneck от към процесора ?  

и достатъчно ли ми е захранването ?  ( Seasonic Gold 550Watt )

+ плюс това ъпгрейд:

https://www.mindfactory.de/shopping_cart.php/basket_action/load_basket_extern/id/96572b221c49573b84c3e05bb85498125ef456e4a0429fff304

Нали във тази тема беше написал че си тествал видео картата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.