Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Това, което ще напиша, тематично се вгражда, но е съвсем за друго нещо. Днес два пъти ,отваряйки Гугъл Хром, получих съобщение, че съм удостоен с награда Айфон 8 като ползвател и да попълня една анкета за това как ползвам въпросния браузер. Попълвам и на края идва прозорец с бутон " Свали". Тук вече съвсем се размислих, че този бутон ще набута нещо в компа и спрях. Не се сетих да направя снимки на екрана, но при повторно отваряне на Хрома, пак се появи нещо подобно, от друг източник, но със същото съдържание. Понеже съм сигурен, че никой няма да подарява ей-така скъпи телефони, реших, че някой (нещо) се мъчи по този начин да се намърда в компютрите ни. При втория случай вече направих снимки. Някой дали е получавал нещо такова?

44.jpg

55.png

66.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятен източник - заразен браузър и/или заразена с адуер машина.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормални СПАМ сайтове. То ти може да си теглиш много неща, въпроса е да не ги отваряш/инсталирваш. Сложи си приставка за блокиране на реклами и нежелани сайтове.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Вероятен източник - заразен браузър.

Браузерът е инсталиран преди една седмица и почти не е ползван. Как бих могъл да го проверя за зараза, без да го преинсталирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или пускаш тема в раздела за чистене на зарази (препоръчително)

Или сканираш с adwcleaner/zhpcleaner,  но има риск да остане нещо извън обсега им на работа.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам филми онлайн винаги печеля айфони :wub:

Просто свикнах бързо да затварям таба и накрая чистя хронологията. Може да сканираш за всеки случай с антивирусната самия браузър...и така. За сега нямам проблеми.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Raze написа:

Нормални СПАМ сайтове

Чак пък...провери ли уеб адреса reward1400.check-francomoney4.loan? НЕ СЪЩЕСТВУВА, което навежда на мисъл за инфекция/примерно VPN/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав си, просто в началото не обърнах внимание точно какво е написал.

@B3M2W0 сканирай си системата за зарази. Провери какви процеси се стартират в началото. Това съобщение при отваряне на определени сайтове ли го има само? Имаш ли приставка за спиране на реклами? Каква ти е първоначалната зададена страница при стартиране на браузъра? При edge/explorer има ли го проблема?

• Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много въпроси, по ред. Сканирах с дефендера, със самия браузер и с Malwarebytes. Не съм променял нищо в процесите , които се стартират. Като че ли се отвори и двата пъти при опит да намеря един филм в Замунда. Нямам приставка за спиране на реклами. Нач. страница е Гугъл. При експлоръра не се е появявал, а тук няма EDGE-уиндоус 8.1. Malwarebytes намери девет "Заплахи" от вида PUP, но не се разбира дали имат нещо общо с явлението. Понеже не допуснах нещо да се инсталира, се надявам компа да е останал чист. Благодаря за вниманието. Ще пиша пак, ако пак дойде.

66.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално, торент сайтовете са пълни с реклами и спам, все пак трябва да се издържат от нещо. Слагай си някой адблокер и няма да имаш подобни проблеми.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що слагате каруцата пред коня?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Нормално, торент сайтовете са пълни с реклами и спам, все пак трябва да се издържат от нещо. Слагай си някой адблокер и няма да имаш подобни проблеми.

Все пак мисля, че тук не става изобщо дума за реклама или спам, а за чиста измама-каква реклама ще е да се показва от името на Гугъл хром и да предлага разни небивалици с цел да те доведе до натискане на бутон, който ще направи дявол знае какво по компютъра.

преди 5 минути, DarkEdge написа:

И що слагате каруцата пред коня?

Извинявам се за това, ма нещо не разбирам от каруци и не обичам коне (миризмата им).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

нещо не разбирам от каруци и не обичам коне (миризмата им).

Почистването на парче е абсолютно погрешна методика...
Машината ти си е заразена...
А това как ще си я поддържаш си е твой проблем.
Моята машина е в 100% здраве и работи както очаквам от нея.
Кареуцата поставена пред коня може ли да се движи?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено бвм-то, не знам какво чиниш в тази тема. Има си цяла антивирусна секция във форума. А на теб утре ако някакъв бот ти вкара декларация за игра на руска рулетка с пълен пистолет и нея ли ще попълниш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Нормално, торент сайтовете са пълни с реклами и спам

Които пишат в регистратурата на системата? Леко неадеквтен отговор...

@B3M2W0, прочети темата зад линка

https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-системата-ми-е-инфектирана-какво-да-правя-сега/

и изпълни инструкциите, като създадеш нова тема в Раздел
https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер/

Изчакай член на HJT екипа да разпише инструкции за действие. Понякога те не са на линия известно време. Все пак всичко е на доброволни начала.
И по време на асистираното почистване не прилагай други инструменти за почистване. Това само пречи на процеса на почистване.
Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо сериозно. Колко пъти печеля - поне няколко! Сложи си добър блокер на реклама, изчисти кеш, бисквитки и хронология, игнорирай подобни спам атаки. Не помня как точно се отървах, но чак до HJT  екипа не съм стигал, но ти ако искаш - сам си решаваш. Мини един път с ADW. Това в Malwarebytes, което е под карантина можеш да премахнеш окончателно и то не е свързано с явлението

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.