Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , имам следния проблем излезе вертикална линия на монитора ми , без контакт с монитора. 

1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Виктор Димитров написа:

Здравейте , имам следния проблем излезе вертикална линия на монитора ми , без контакт с монитора. 

1.jpg

Прилича на проблем с матрицата,без сервиз няма да станат нещата,но изчакай и други да кажат мнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ще ти разкажа за мой проблем, а ти си направи изводи
при мен се появи такава линия малко по-наляво
след като разглобих монитора:
матрицата е една платка от която излизат 6 прозрачни проводими ленти залепени за стъклото на течнокристален дисплей
с опипване на лентите, установих коя се е разлепила, навих рулце хартия и я поставих така, че при закопчаване на предпазното фолио да притиска лентата
вече година измина и вероятно се е залепила от топлината, но не ми се разглобява наново за да махна рулцето хартия
мисля си, ако не си се занимавал с такава дейност, да имаш предвид, че в сервизите бързат да сменят целия комплект под наименование "матрица"
заради една частично разлепена лента
трябва да отидеш при специалист, а не в сервиз "бързата работа, срам за майстора"
имал съм случаи, когато напълно здрави монитори ги отписват заради такъв дребен проблем
аз вече не работя, щото остарях и недовиждам
няма да забравя, как заради куплунг от 5 лева ми взеха 40 за ремонт
заради такива мошеници се наложи да си закупя 5 диоптъра очила и да се оправям сам
баси, остаряваме и недовиждаме, което ни принуждава да се обръщаме към пишман майстори

пп

ето какво имам предвид, платката е откачена и пусната надолу за да се видят лентите
заграденото в червено е залепено и когато частично се отлепи, се получават такива линии
това се отнася за всички ленти 

330963417_.PNG.b7bfad2a462d1830037e39180b4a9f51.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е в гаранция - сервиз. Най-вероятно е от лентов кабел/връзки, но може и да е от матрицата. Пробвай да го "стиснеш" под или над чертата за корпуса, разбира се без да натискаш много силно и виж дали ще има промяна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Матрица. Общо всето стъклото контактува с ленти, които влизат в Ткон. Отнася се и за телевизорите. Принципът е еднакъв, дали подсветката е лампа (CCFL) или LED няма значение.Ако е гаранционен - сервиз. Ако не - може да се пробва да се притисне с хартийка, гума или подобо да закрепи контакта. Няма да се самозапои, но може  и други да откачат. И тогава става много водимо и за гюма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 58 минути, Филипов написа:

Няма да се самозапои, но може  и други да откачат.

за стъклото са залепени и предимно там става белята, частично разлепяне
току що постнах картинка за да се ориентира за какво става въпрос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, дръндю написа:

ще ти разкажа за мой проблем, а ти си направи изводи
при мен се появи такава линия малко по-наляво
след като разглобих монитора:
матрицата е една платка от която излизат 6 прозрачни проводими ленти залепени за стъклото на течнокристален дисплей
с опипване на лентите, установих коя се е разлепила, навих рулце хартия и я поставих така, че при закопчаване на предпазното фолио да притиска лентата
вече година измина и вероятно се е залепила от топлината, но не ми се разглобява наново за да махна рулцето хартия
мисля си, ако не си се занимавал с такава дейност, да имаш предвид, че в сервизите бързат да сменят целия комплект под наименование "матрица"
заради една частично разлепена лента
трябва да отидеш при специалист, а не в сервиз "бързата работа, срам за майстора"
имал съм случаи, когато напълно здрави монитори ги отписват заради такъв дребен проблем
аз вече не работя, щото остарях и недовиждам
няма да забравя, как заради куплунг от 5 лева ми взеха 40 за ремонт
заради такива мошеници се наложи да си закупя 5 диоптъра очила и да се оправям сам
баси, остаряваме и недовиждаме, което ни принуждава да се обръщаме към пишман майстори

пп

ето какво имам предвид, платката е откачена и пусната надолу за да се видят лентите
заграденото в червено е залепено и когато частично се отлепи, се получават такива линии
това се отнася за всички ленти 

330963417_.PNG.b7bfad2a462d1830037e39180b4a9f51.PNG

Точно. Това съм го правил на лаптоп!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички тия съвети са добри при положение, че автора има опит, и монитора не е в гаранция!

Ако става дума за София мога да препоръчам едни стари майстори, за които наистина като да не съществуват проблеми. Кръстовището на бул. Христо Ботев и ул. Цар Симеон. Левия тротоар посока към Централна гара. Едно малко помещение което погледнато от вън прилича повече на изоставен склад за електрони апаратури, (разхвърляни навсякъде) а не на сервиз или магазин. Двамата са възрастни с побелели коси, но много печени. За тях думата, "ново дъно" "ново захранване" и подобни не съществува! На колега миналата година смениха процесор на лаптопа запоен на дъното! И не взимат скъпо. Наричат ги "последния рубеж" !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Raze написа:

Ако е в гаранция - сервиз. Най-вероятно е от лентов кабел/връзки, но може и да е от матрицата. Пробвай да го "стиснеш" под или над чертата за корпуса, разбира се без да натискаш много силно и виж дали ще има промяна.

Ами да при лек натиск променя цвета си  за момент изчезва после пак се появява .

преди 1 час, barbuncela написа:

Всички тия съвети са добри при положение, че автора има опит, и монитора не е в гаранция!

Ако става дума за София мога да препоръчам едни стари майстори, за които наистина като да не съществуват проблеми. Кръстовището на бул. Христо Ботев и ул. Цар Симеон. Левия тротоар посока към Централна гара. Едно малко помещение което погледнато от вън прилича повече на изоставен склад за електрони апаратури, (разхвърляни навсякъде) а не на сервиз или магазин. Двамата са възрастни с побелели коси, но много печени. За тях думата, "ново дъно" "ново захранване" и подобни не съществува! На колега миналата година смениха процесор на лаптопа запоен на дъното! И не взимат скъпо. Наричат ги "последния рубеж" !

Благодаря , но съм от Варна .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.