Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! След като моето LG G2 успешно се развали след много години ползване нон-стоп, реших че ще трябва да си купя нов телефон. Колебая се между Xiaomi Redmi Note 5 AI и Huawei P20 Lite. По принцип съм доста прагматична и само визията не ме устройва, важно е цялостното представяне. Тъй като изобщо не съм сигурна че ще направя добра покупка, бих искала съвет или препоръка.

(Бързина, камера и памет - това са моите критерии)

Игри ще се играят, но от най-леките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Xiaomi модела не мога да кажа нищо, защото не съм запознат.
P20 Lite ми се наложи да ползвам преди време за 4-5 дни и аз лично, с моето ползване въобще не съм доволен.
При по-сериозно натоварване апарата сериозно се затруднява с изпълнението на задачите (интензивни разговори, 2-3 месинджъра, камера, 2-3 прозореца браузване и т.н.) и батерията направо му се топеше.
Около 15-16.00 часа следобяд ми се налагаше да дозареждам задължително, за да изкарам деня.
От камерата също не съм доволен, но там съм доста претенциозен и за апарат от този клас е нормално да не ми отговори на изискванията.

Доколкото разбирам, бюджетът за покупка ви е 450-500 лева (поне от посочените модели) или бъркам?
Препоръка за други модели апарати искате ли или ще избирате между тези двата само?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.08.2018 г. в 7:15, algor написа:

За Xiaomi модела не мога да кажа нищо, защото не съм запознат.
P20 Lite ми се наложи да ползвам преди време за 4-5 дни и аз лично, с моето ползване въобще не съм доволен.
При по-сериозно натоварване апарата сериозно се затруднява с изпълнението на задачите (интензивни разговори, 2-3 месинджъра, камера, 2-3 прозореца браузване и т.н.) и батерията направо му се топеше.
Около 15-16.00 часа следобяд ми се налагаше да дозареждам задължително, за да изкарам деня.
От камерата също не съм доволен, но там съм доста претенциозен и за апарат от този клас е нормално да не ми отговори на изискванията.

Доколкото разбирам, бюджетът за покупка ви е 450-500 лева (поне от посочените модели) или бъркам?
Препоръка за други модели апарати искате ли или ще избирате между тези двата само?

Да, точно така. Ами и на мен приятелки ми се бяха оплакали от P20 Lite, имал ужасно много бъгове, и се затоплял (както споменахте).Единственото, което ми допада повече е яркия му дисплей. Благодаря за отговора, вече съм окончателно сигурна за Xiaomi-то!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Dimitur Dimitrow
      Здравейте на всички! От около месец се чудя дали да си взема някой премиум телефон на изплащане от Теленор. Проблемът е че - 
      1. Загледал съм се на Huawei P20, Samsung Galaxy S8 или S8+, LG G7 ThinQ или по-бюджетния Galaxy A6+. Изглежда че не просто мога да избера измежду тях.
      2. Никога не съм си взимал телефон на изплащане от Теленор, въпреки че имам доста скъп план.
      По принцип камерата (възможно и да е двойна), бързият процесор и големината (поне 5.5 инча) са ми най-важни...
      Ще бъда изключително благодарен, ако някой може да помогне с този труден избор.
    • от Roki_03
      Здравейте! Имам проблем с Huawei Y600. Изключих телефона, след това го включих и се появи логото на Huawei и не зареди Android-а. Оставих го така за да видя дали ще включи, но не стана. Сложих го да се зарежда и след 1 час телефона не иска дори да светне. Помогнете ми! Благодаря предварително!
    • от Svetlio88
      Здравейте!
      Препоръчайте смартфон до 300 лв. (това ми е абсолютния таван), който да е задължително с дисплей 5.5", тъй като големият дисплей е важен за мен.
      За момента се колебая между следните модели:
      1. Xiaomi Redmi Note 5А Prime 
      Операционна система: Android 7.1 Nougat
      Дисплей: 5.5" (1280x720) IPS
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Камера: 13 MP
      Добри параметри като за парите, които мога да отделя, но като кажа името на марката много хора ме гледат с недоумение
      2. Xiaomi Redmi Note 5А
      Операционна система: Android 7.0 Nougat
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 2 GB
      Вградена памет: 16 GB
      Една идея по-евтина алтернатива на горния, компромис с параметрите.
      3. Meizu M3 Note
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Добри параметери като за парите си, но тази марка поне за мен е напълно непозната и се съмнявам в качеството, предвид ниската цена. 
      4.  Meizu U20
      Операционна система: Android 6.0
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Сходна цена с горния, но по-малко памет?? Тук дилемата е по-малко памет и Андроид 6 при У20 срещу повече памет, но андроид 5.1.1 при М3 Ноут.
      5. HTC Desire 728G
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1280x720) Super LCD2
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Оперативна памет: 1.5 GB
      Камера: 13 M
      По-популярна марка, за качество незнам. Това е телефон, който ми харесва най-много чисто визуално, особено варианта с белия панел. Бих се радвал ако разясните дали операционната система Android 5.1.1 е "минус" за този телефон спрямо Android 7.1 при Xiaomi. Първоначално се бях спрял на HTC, но бюджетните модели гледам са доста стари.
      6. HTC Desire 820
      Операционна система: Android 4.4.2
      Дисплей: 5.5" (1280x720) LCD
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.5 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Това е телефон, който наистина ми харесва много като дизайн. Но се замислям, защото самия модел май е старичък, а и Android 4.4.2 също, при наличие на 7 версия при други смартфони.
      7.  ASUS ZenFone Go ZB552KL
      Операционна система: Android 6.0
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Като марка Асус я харесвам много и бих заложил на нея, независимо дали е за смартфон или лапоп. Този модел е по-ниска цена от всички гореизброени модели, разбира се това е и компромис с параметрите, но пък имам доверие в марката.
      Това са моделите, на които съм се спрял, но не се ограноичавам само до тях. Вероятно има и други подходящи модели и марки.
      Приоритет при избора ми е наличие на 5.5" дисплей и приемливо качество на материалите, от които е изработен. Първите модели предполагам са по-бюджетни и съмнителни поне за мен марки, но вероятно по-нови модели. Последните (HTC и Asus) са по-познати и класически модели, но вероятно по-стари. С различните версии на Андроид не съм запознат, така че разчитам на Вас  
      Благодаря предварително на всеки!
    • от Person
      Здравейте !
        Реших да си купя и аз нов, модерен телефон и се спрях на този модел. Тъй като е китайски и сравнително евтин...
      Моля за Вашето мнение.   Благодаря!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.