Премини към съдържанието
the professor

LibreOffice - calc сече и товари процесора (c2d) яко

Препоръчан отговор

Здравейте,

проблемът е следният - като създам нов документ няма проблем, но колкото повече кутийки попълня при скролване почва да сече и то здраво. ползвам линукс с nvidia. един и същ линукс на 3 компютъра. Сече само на nvidia 8400 видеокарта с драйверите на nvidia (на които работят както opengl, така и vdpau). като махнах видеокартата и оставих на вградената няма проблем (другия комп е с интел, а третия с gf8600 gt там няма проблеми - със същия драйвер като 8400)... четох в нета - проблема го има и в windows, но каквито и настройки да правя на видеокартата от драйвера и на либрето (има настрoйки на opengl и opencl и при промяна направо не се стартира и трябва да ресетна настройките в .config) - сече... пробвах с различни версии няколко версии от 5-та и от 6-та, накрая минах на алтернативата - apache open office - там няма такъв проблем, но не мога да сейфам в docx и xlsx...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следиш ли колко системна памет заема, натоварването на процесора когато " колкото повече кутийки попълня" То и на мен ми се иска с някоя антика всичко и при всяко едно положение д ами върви като пушка, ама рамта малко и както изглежда в даден момент почва да пише по диска, което води до описаното  "сечене" според мен. Дали е от кофти написан софтуер, или опира до някакви настройки. Примерно, които му указват за свои цели да ползва не повече от 200 мегабайта(обема е произволно даден, не знам дали и какъв лимит има в реалността) системна памет и когато файла надвиши лимита да почва да скратчва по твърдият диск. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма инсталирана java, въпреки това махнах отметката, no пусна от конзолата в нея пак си дънеше  грешки за липсваща java. обаче проблемът изчезваше като махна видеокартата... дори без драйвер за вграденото видео не сечеше... колкото до рамта линукса харчи около 200мб тоест оставаха около 1800 свободни. а libreoffice товареше на 50% понеже не е многонишков процес и това помагаше да мога да отворя конзола за да го kill-на... според мен просто либрето правяи някакво софтуерно рендване от което идва проблема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оказа се че и в къщи ми сече (на nvidia 8600GT) като нарастне документа на calc. (пейстнах една таблица от уеб страница) сейфнах във формат по подразбиране (.ods) и след изкл. на hardware acceleration затворих и отворин на ново - никаква разлика. значи или пак ще се върна на WPS offce или ще мина на apache open office... явно от open-office са се отцепили некадърните програмисти и са си направили libre-office... верно разширили са поддържката на формати, но явно карат през просото... или пък да пробвам 4-та версия на libre-то...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

libre-office 4.4.7.2 - последната 4 версия не сече, явно некадъността на програмистите се е появила в новата 5-та версия... да не забравяме че libre-то се отцепва от open в 4 версия... ако не ме домързи ще си по играя и с 5-та версия, но незнам дали си струва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.