Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 

Благодаря предварително.

Untitled.png

ss.png

sdd.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това непознато устройство с удивителната? Драйвер за чипсета инсталира ли от сайта на производителя? Отиваш там и си инсталираш нужните драйвери за съответната ОС и след това обновяваш. Този windows 8.1 PRO какъв е - 32 или 64 битов? Обновен ли е до последния сервизен пакет?

https://tb.rg-adguard.net/public.php

Не те знам какво си теглил, но последния драйвер за твоята видеокарта е за 8.1 64 битов и е този:

http://www.nvidia.co.uk/Download/driverResults.aspx/136739/en-uk

Също така как реши, че стара версия на windows ще е най-добре за игри? Има игри, които си искат последния build на windows 10 x64, въпреки че видеокартата ти е много слаба за игри и едва ли ще можеш да ги подкараш, почти на нивото на вградените видеокарти в 4 поколение Intel, така че едва ли ще има голяма разлика дали играеш на вграденото или отделното видео, единствтения му плюс е отделната памет, да не говорим, че новите вградени са и много по-мощни.

Version: 398.82  WHQL
Release Date: 2018.8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Какво е това непознато устройство с удивителната? Драйвер за чипсета инсталира ли от сайта на производителя? Отиваш там и си инсталираш нужните драйвери за съответната ОС и след това обновяваш. Този windows 8.1 PRO какъв е - 32 или 64 битов? Обновен ли е до последния сервизен пакет?

https://tb.rg-adguard.net/public.php

Не те знам какво си теглил, но последния драйвер за твоята видеокарта е само за 8.1 64 битов и е този:

http://www.nvidia.co.uk/Download/driverResults.aspx/136739/en-uk

Version: 398.82  WHQL
Release Date: 2018.8.1

64 битов последният, пробвах поне 5 различни драйвъра, най новият който си постнал  и по стари версии и просто не искат да се инсталират... колкото до онова устройство това ми е колоната която си работи както трябва. 

И чети малко какво съм написал, всички драйвери са от сайта на производителя макар и доста стари но драйвъра за видеото дори от там не иска да се инсталира, само от windows updates но там драйвъра е много стар трябва ми последният който е от Nvidia, Но ми дава грешка при инсталация и не иска да разпознае чипа.

sd.png.e072aa9698f1db926015ce5f764dca08.png 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ми редактирания пост. Тествал ли си вграденото видео? Едва ли има разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Виж ми редактирания пост. Тествал ли си вграденото видео? Едва ли има разлика.

Човек ти вобще не знаеш какви ги говориш айде образовай се малко и пак пиши. Разбира се че има разлика поне едно 30 фрейма. Имам този лаптоп от поне 2 години на него съм играл сумати заглавия като GTA 5 с около 35-40 FPS на medium settings а сега лагва с 15 едва едва на low...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом казваш. Изтегли драйвера от връзката, която ти пратих, рестартирай и пробвай да го инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Щом казваш. Изтегли драйвера от връзката, която ти пратих, рестартирай и пробвай да го инсталираш.

Ако това помагаше нямаше да пиша тук .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом така казваш. В първия си пост си писал, че пробваш драйвер версия 398.85, на картинката е 398.36. Махни всички драйвери с DDU под safe mode, изтегли този драйвер, който съм ти пратил, спри интернета, за да не тегли други драйвери и пробвай инсталацията наново.

Т.е. най-напред изтегли драйвера :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така става като имаш в интересите Softwere , а се опитваш да направиш нещо със  Software. :D

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

Така става като имаш в интересите Softwere , а се опитваш да направиш нещо със  Software. :D

Ти пъл си бил много остроумен сакън човек да не потърси помощ....

преди 2 часа, hudyr написа:

Пробвал ли си с 390.77 ?

Ще те черпя една бира тебе, получи се всико шест обяче едно не разбирам версия 390.77 и 398.82 са за този чип като 398.82 е най новият обаче само 390.77 става ?? 

Внимателно проверих и операционната система и дали е 32 или 64, избрах точният модел GPU  не ще и не ще... поне тази версия стана макар и да не е последната, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, De Santa написа:

390.77 и 398.82 са за този чип като 398.82 е най новият обаче само 390.77 става ??

Ами отвори inf файла, който ти сам спомена и потърси 820M. Веднага ще ти дойде в главата защо не става. В сайта може да пише, че съм Чък Норис, ама е ме на, не съм.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

Ами отвори inf файла, който ти сам спомена и потърси 820M. Веднага ще ти дойде в главата защо не става. В сайта може да пише, че съм Чък Норис, ама е ме на, не съм.

Отворих въпросният ини файл и драйвера е съвместим, поиграх си малко повече и въведох допълнително ID-то на чипа в инсталационния файл и тръгна, разпозна го и тн почна да инсталира и трябваше да ресна компютъра и след рестарт даде грешка с приключване на инсталацията.... не мога да разбера какво не е наред с този драйвър, ще остана с постнатия от теб по горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, една тънкост при драйвърите. При драйвъри, които покриват широка гама продукти, при това от различни поколения, ВИНАГИ ИМАЙ НА УМ, че промените в новите версии НЕ ВИНАГИ важат за твоя конкретен модел. Ако прочетеш документацията към драйвъра, ще видиш, че главно се пипат видео карти, които струват по 300+ лева. Low end-a рядко се оптимизира. А като ти остарее картата, още по-малко. При теб, пък, "бонусът" е, че си със стар ребранд на Fermi архитектурата, който същевременно е разположен в най-ниския ценови диапазон и за него в драйвъра реално няма почти никакви промени/оптимизации.

Та, предвид горното, съхраняваш си някъде 390.77 и го пазиш като очите си. Някакви DEV_ID стрингове в някакъв си .inf файл НЕ гарантират съвместимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.