Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния въпрос и моля за малко разяснение.

Имам интернет с LAN връзка на PC-то. Необходим ми е WiFi, но не ми се иска да слагам рутер. Ако използвам ТОВА  или ТОВА ще мога ли да пусна WiFi, като hotspot или нещо подобно или тези т.нар. адаптери са предвидени просто за приемници на WiFi? Извинете ме за невежеството но не съм запознат с тази материя. Благодаря ви предварително за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, можеш да пуснеш хотспот, но може да имаш проблем със свързваемостта на някои устройства (основно с продуктите на Apple съм имал проблеми). Поне моят опит с такъв тип споделяне е такъв.
Windows 10 има вградена такава функционалност с два клика.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за бързият отговор. На практика устройството за което е необходим WiFi ще бъде много близо до PC-то така че едва ли има голямо значение от модела на "адаптера" но може ли да ми препоръчате някой по-надежден модел? Още веднъж благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, DarkEdge написа:

Да, можеш да пуснеш хотспот, но може да имаш проблем със свързваемостта на някои устройства (основно с продуктите на Apple съм имал проблеми). Поне моят опит с такъв тип споделяне е такъв.
Windows 10 има вградена такава функционалност с два клика.

Колега кое от тези двете устройства ще играе роля на маршрутизатор ? Къде ще е DHCP-то ? 

Това са просто безжични адаптери с USB функционалност...

ПС: Така зададена постановката е неизпълнима. Няма маршрутизатор - следователно няма как да стане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без маршрутизатор (рутер) е невъзможо да стане, колкото и да Ви се иска. В горния пост е обяснено защо не може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, благодаря на всички за отговорите! Значи все пак трябва да се насоча към рутер. Бихте ли ми препоръчали тогава рутер? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, reminisce написа:

Разбирам, благодаря на всички за отговорите! Значи все пак трябва да се насоча към рутер. Бихте ли ми препоръчали тогава рутер? 

Понеже не пишете какви пари можете да заделите за рутер, с каква ориентировъчна скорост разполагате по договор, аз Ви препоръчвам един от последните модели на TP-Link (cena 500-600 лева) И няма да имате никакви проблеми в близките 7-8 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахаха :) Благодаря за предложение. Разбирам че не съм определил въпросните параметри но имах предвид просто производител, но вие сте вторият който споделя мнение за TP-Link. Така че ще се спра на техен модел. Извинете ме още веднъж за невежеството относно темата и благодаря за отговорите на всички!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, reminisce написа:

Разбира се, може да стане и с USB адаптер 15-20лв са на тп линк, рутерите са около 30лв

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше да споменете до каква цена да ви предложим устройство. Но това, което съм Ви написал се отнася в пълна сила и няма да сгрешите. Другият вариант е: Вие да посочите модел от определена фирма и тогава да коментираме въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Трябваше да споменете до каква цена да ви предложим устройство. Но това, което съм Ви написал се отнася в пълна сила и няма да сгрешите. Другият вариант е: Вие да посочите модел от определена фирма и тогава да коментираме въпроса.

Благодаря ви, разбирам ви напълно. Ще се спра на TP-Link, както споменах. Интересно е обаче че все пак има мнения и че ТОВА може да замести рутера. Един от потребителите тук дори ми сподели линк към видео от youtube, в което е обяснено как да стане това. тук

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не ми стана ясно защо да не може да си ползва адаптера за предавател на интернет връзката??? @reminisce ще стане с всеки USB адаптер това, което си решил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Raze написа:

Само не ми стана ясно защо да не може да си ползва адаптера за предавател на интернет връзката??? @reminisce ще стане с всеки USB адаптер това, което си решил.

Здравейте, благодаря ви за отговора. 

Тъйкато се появи въпрос защо е нужно исканото от мен, ще отговоря. Ясно е че рутера е устройството което ми трябва- тук две мнения няма. Проблема обаче е че ми се иска нещата да са малко по-прибрани, без излишни кабели и тн. Ако сложа рутер, ще имам още едно захранване, още един LAN кабел, който ще бъде предназначен за PC-то. Може да ви се струва нелепо и дребнаво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Защото безжичния адаптер не излъчва WiFi, а точно обратното - само го приема.

преди 24 минути, reminisce написа:

Здравейте, благодаря ви за отговора. 

Тъйкато се появи въпрос защо е нужно исканото от мен, ще отговоря. Ясно е че рутера е устройството което ми трябва- тук две мнения няма. Проблема обаче е че ми се иска нещата да са малко по-прибрани, без излишни кабели и тн. Ако сложа рутер, ще имам още едно захранване, още един LAN кабел, който ще бъде предназначен за PC-то. Може да ви се струва нелепо и дребнаво. 

Ти пак можеш да си направиш това, но ще ти трябва и маршрутизатор и безжичен адаптер като горните. Кабела не е задължителен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USB устройства тип Plug@Play има и си работят безпроблемно много преди вирус 10 въобще да е бил замислен.

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Windows 10 има вградена такава функционалност с два клика

Аз съм ползвал такъв донгъл с XP и се разпознаваше и тръгваше автоматично. Кликове не трябваха, поне докато не докараш устройство в обхвата на донгъла, за да потвърдиш че с него искаш да комуникираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

reminisce, замислял ли си се за powerline?

Edit: все тая, без рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, techmaniac написа:

Защото безжичния адаптер не излъчва WiFi, а точно обратното - само го приема.

Е ти тоя WiFi адаптер го изкара като радиоточка, WiFi връзката е двупосочна иначе няма да е възможно да преглеждаш съдържание в интернет, как даден сайт ще разбере какво искаш да ти покаже ако няма изходящо повикване от теб. Всеки WiFi адаптер може да бъде използван за направата на хотспот и споделяне на интернет с други устройства.

п.п. Спор няма в това че с рутер е много по удобно и практично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Raze написа:

Е как ще създаде хостпот при отсъствието на маршрутизатор, или каквато и да е връзка до машината ?

преди 3 минути, bulljo написа:

Е ти тоя WiFi адаптер го изкара като радиоточка, WiFi връзката е двупосочна иначе няма да е възможно да преглеждаш съдържание в интернет, как даден сайт ще разбере какво искаш да ти покаже ако няма изходящо повикване от теб. Всеки WiFi адаптер може да бъде използван за направата на хотспот и споделяне на интернет с други устройства.

Приятел тези понятия са ми ясни. Нямаш връзка до машината, а имаш само един донгъл. Как според теб да създаде хотспот ? Без каквато и да е връзка с интернет !

Давам пример - на телефона си можеш ли да създадеш хотспот без да си пуснал мобилните данни ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, techmaniac написа:

Е как ще създаде хостпот при отсъствието на маршрутизатор, или каквато и да е връзка до машината ?

преди 4 часа, reminisce написа:

Здравейте, имам следния въпрос и моля за малко разяснение.

Имам интернет с LAN връзка на PC-то.

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, маниак, заял си се за не знам какво. Ти също не знаеш, ама да става спора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нали получава интернета по LAN и споделя през WiFi адаптер, каде е проблема според теб?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уфф, подвел съм се. :D

Автора един път казва имам кабел, после не искам кабел...

Тъй де сори, не съм разбрал както трябва въпроса.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, techmaniac написа:

Колега кое от тези двете устройства ще играе роля на маршрутизатор ? Къде ще е DHCP-то ? 

Това са просто безжични адаптери с USB функционалност...

ПС: Така зададена постановката е неизпълнима. Няма маршрутизатор - следователно няма как да стане.

От LAN към WiFi  се споделя връзка. Правено е и работи, но с уговорките по-горе.

преди 52 минути, techmaniac написа:

Защото безжичния адаптер не излъчва WiFi

Оппаа, ако не излъчва как се синхронизира с другата страна (всеяко безжично устройство по съвместим между двете страни стандарт)? Два безжичн адаптера как се свързват помежду си?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

От LAN към WiFi  се споделя връзка. Правено е и работи, но с уговорките по-горе.

Да така е.

Просто се обърках, нещо не схванах въпроса както трябва. :D 

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.