Премини към съдържанието
krasimir.p.atanasov

Проблем с езика и въвеждане на парола за акаунта при стартиране на Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте!

При стартиране на компютъра, който е с Windows 10 от скоро, се случи следния проблем. Когато съм на "приветстващият екран" при въвеждането на паролата за акаунта, ми позволява използването само на кирилица (BGP), а съответно моята зададена комбинация е на латиница (EN). Езикът не се сменя с клавишните комбинации и го няма полето с езиковата лента. Та въпросът ми е има ли начин да сменя езика в "приветстващ екран", или да преинсталирам системата? Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задържаш клавиш ALT и пишеш с цифровата клавиатура комбинациите, след пускане на клавиша излиза съответния символ. В дясно има и комбинации за други символи:

https://usefulshortcuts.com/alt-codes/accents-alt-codes.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Задържаш клавиш ALT и пишеш с цифровата клавиатура комбинациите, след пускане на клавиша излиза съответния символ. В дясно има и комбинации за други символи:

https://usefulshortcuts.com/alt-codes/accents-alt-codes.php

+

Ако не стане пробвай да боотнеш в safe mode или с F8. Ако и тогава не стане бъстър копчИ на системата. Ако имаш нещо важно бутни usb bootable линукс за да извадиш важната информация на друг хард.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма вариант кодовете с ALT клавиша да не работят, има кодове и за специалните символи, тирета, точки и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да смениш езика с Alt+Shift или с Alt Winkey+Space.

преди 43 минути, scotrod написа:

Ако не стане пробвай да боотнеш в safe mode или с F8. Ако и тогава не стане бъстър копчИ на системата. Ако имаш нещо важно бутни usb bootable линукс за да извадиш важната информация на друг хард.

Чак пък - не може ли да премахне временно паролата на command prompt (Shift+F10) от Windows с Windows Setup USB (метод 3) диск за по-лесно и после като си оправи настройките на клавиатурата на Поздравителния екран, да си зададе нова парола?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, DarkEdge написа:

Пробвай да смениш езика с Alt+Shift или с Alt+Space.

Чак пък - не може ли да премахне временно паролата на command prompt (Shift+F10) от Windows с Windows Setup USB (метод 3) диск за по-лесно и после като си оправи настройките на клавиатурата на Поздравителния екран, да си зададе нова парола?

Може. Под DOS също може да се направи същата манипулация, зависи кой колко търпение има. Забравил съм за този вариант. Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, scotrod написа:

Под DOS също може

Айде не го прави под DOS...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Айде не го прави под DOS...

Всеки си носи кръста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъе е смисъла от всички тези писаници, най-вероятно автора на темата отдавна си е въвел паролата с ALT + нужния код. Няма никакъв смисъл от махане на пароли и подобни играчки с разни USB дистрибуции и компилации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Raze написа:

Няма никакъв смисъл

Кой каза? Да разпиша поне 5 черни сценария, м?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, scotrod написа:

+

Благодаря! Стана под Safe mood и Възстановяване на системата, чрез точка за възстановяване. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.