Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди седмица си купих  Lenovo Legion Y520-15IKB( Intel Core i7-7700HQ (2.80/3.80GHz, 6M,  NVIDIA GTX1060 6GB GDDR5), наистина невероятен лаптоп за цената си. Понеже не съм голям хардуерен специалист реших да изгледам ревюта за това каква трябва да е температурата на CPU и GPU и останових, че оптималната е 60-70градуса и при двете(докато се играят игри). Обаче понеже тествах лаптопа и докато играя температурата на GPU е в нормалните стойности, но CPU ми се струва, че качва доста високи градуси в диапазона на 80-90 и си ги държи. Нека да подчертая, че съм пуснал също опцията, която предлага леново(extreme cooling). И преди да започнете с това, че е лято, стаята работи климатик и си държа стайна температура от 20 градуса.

Та мисълта ми е, ако някой има представа на какво се дължи това, че CPU качва 20 градуса повече от GPU. Също така бих искал да ми препоръчате добро охлаждане(аз съм си харесал един модел, също така да изразите едно мнение за него, ако имате такова). 

https://www.emag.bg/ohladitel-za-laptop-thermaltake-massive23-gt-cln0019-ther-cln0019/pd/DB92W3BBM/?gclid=CjwKCAjwqarbBRBtEiwArlfEIGDTHkdod84LL5iKuD1SQ82GUdUx2G9Y_r7xEaZRsh7a4KTRDRuBhBoCnIQQAvD_BwE&ref_cmp=ps&emagi_click_id=eeee76b390cf3e77a827b8154635cb4b

38773272_2782721015298830_16735198463792

38842035_298013767441643_404867626617641

Снимките може би не са най-коректните спрямо темата, но е това което имам в момента.

Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, nikolay11 написа:

И преди да започнете с това, че е лято, стаята работи климатик и си държа стайна температура от 20 градуса.

Това е по-големия ти проблем освен подложка ти трябва и такова.

• Ядосан 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло последните модели на Интел са печки. Хората с dellid и водни охлаждания им вдигат по 70 градуса (говоря за настолно PC). Отделно, ти си с лаптоп, което още повече повишава температурата. Не очаквай чудеса от охладителите за лаптопи. Един дол дренки са така, че който и да избереш няма да се прекараш много, спрямо другите. Важно нещо е да не изключваш машината веднага след игра, тъй като видеото ти най-вероятно е запоено за дъното и има опастност да се разпои ако изключиш системата след като е вдигала високи температури. Винаги след игра се чака 3-5 минути за да се охладят оптимално компонентите и тогава се изключва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, nikolay11 написа:

Здравейте, преди седмица си купих  Lenovo...

По принцип лаптопите не са за игри!

90 градуса е определено много висока температура на процесора, при положение, че разполагаш и с екстремно охлаждане!

С коя видео карта пускаш игрите? Предполагам, че с  Intel® HD Graphics 630 - вградената в процесора! Тя е зададена и по подразбиране. Опитай с  nvidia gtx 1060  да стартираш

игрите. Десен бутон върху иконката на играта, от менюто избираш Run with graphics processor и след това избираш nvidia. Би трябвало температурата да падне на процесора. Оптимални температури е много относително понятие. Зависят от мощност на процесор,натоварване, мощност на видеокарта, натоварване. Натоварване на компютъра. Изисквания на самата игра която се играе. Няма точна цифра в градуси. Но до 75 градуса да кажем, е разумна и безопасна температура за процесора, въпреки, че производителя пише 100 градуса. Максимална температура за видеокартата ти nvidia gtx 1060  по данни на производителя е 95 градуса.

Охлаждащата подложка...не върши кой знае каква работа. Лично мнение!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, barbuncela написа:

Охлаждащата подложка...не върши кой знае каква работа. Лично мнение!

нали не мислиш, че някой ще седне на стол, като при стационарен...ъ-ъ-ъ...тъй де, като съм в леглото и се замотай в чаршафите, подложката осигурява достъп на въздух

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

и се замотай в чаршафите, подложката осигурява достъп на въздух

Тогава и аспирация няма да ти помогне!  :)   Подчертала съм, че е лично мнение! Нямам впечатление моята подложка да прави нещо...2-3 градуса, по надолу, я има ,я няма!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормални температури за лаптоп с I7. Направи му рекламация, че процесора прегрява, да му сменят термопастата и да го тестват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, barbuncela написа:

Нямам впечатление моята подложка да прави нещо...2-3 градуса, по надолу, я има ,я няма!

намърдай се в леглото и ще усетиш веднага разликата
ако лаптопа е на маса, не се усеща разлика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

намърдай се в леглото и ще усетиш веднага разликата
ако лаптопа е на маса, не се усеща разлика

http://asaoferti.com/index.php?route=product/product&path=54&product_id=333

С тази масичка няма проблем с омотване в чаршафите. Недостатък е паянтовата конструкция (за ползване като изправена маса) - коригира се с квадратна Al тръба 25 със съответното закрепване към "колената" на масата - отгоре-надолу вторите. И става стабиларка. Освен това тръбата се "зарежда" USB хъб(ове) и преобразуватели 19V/5V - за захранване на хъб(овете) и вентилаторите - 2 броя в плота на масичката.

• Харесва ми 2
  • Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да оказа се, че съм рънвал игрите с другата видео карта, смених я(сега вече е с gtx 1060, но вижте, че пак си държи 80-90 градуса на CPU). Което ме навежда на мисълта да се обадя да му направя рекламация да му сменят термопастата и да го тестват...

38928893_212431846120303_513667641523149

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, nikolay11 написа:

Да оказа се, че съм рънвал игрите с другата видео карта, смених я(сега вече е с gtx 1060, но вижте, че пак си държи 80-90 градуса на CPU). Което ме навежда на мисълта да се обадя да му направя рекламация да му сменят термопастата и да го тестват...

Щом ти е в гаранция, е най-доброто решение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikolay11 написа:

38928893_212431846120303_513667641523149

Нищо не може да направиш. Nvidia е печка и ще ти държи тези температури под товар. Проблема е, че лаптопа ти е с пластмасова кутия, а не полимерна или алуминиева и затова не може да се охлажда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм лаик по темата, но процесора си е топъл по принцип виж и  това. Иначе за другото дето коментирах в начало обърни внимание и на него, защото може да си докараш сериозни здравословни проблеми не се шегувам.

п.п Иначе за безплатното почистване и смяна на термопастата преди да ти изтече гаранцията съм скептично настроен, но се надявам да греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, хора, ЛАПТОП!!! Ако щете се съдерете с подложки и екстремни охлаждания и врачки и магьосници, тоя процесор под 80* С няма да слезе по време на игра!

Температури под 50* C само в покой.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, hudyr написа:

Температури под 50* C само в покой.

Точно в момента едва ли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.