Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще играеш на 1920x1080 ще си требе поне една GTX 1050/1060 за 150+ fps. Ако искаш да изградиш конфигурацията от 0 с този бюджет не виждам как ще стане. Помисли за покупка на части/конфигурация 2-ра ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам някакъв стар монитор, 1280 x 1024 му е резолюцията, друго старо нямам. Играта ще се играе на минимални настройки само да отбележа.

EДИТ: Имам лаптоп с i3-5010U и geforce 940m 2gb и ми върви на 100-120 фпс, така че смятам, че е възможно с този бюджет да се измисли нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Altio написа:

Имам някакъв стар монитор, 1280 x 1024 му е резолюцията, друго старо нямам. Играта ще се играе на минимални настройки само да отбележа.

EДИТ: Имам лаптоп с i3-5010U и geforce 940m 2gb и ми върви на 100-120 фпс, така че смятам, че е възможно с този бюджет да се измисли нещо.

Може да стане добре с вграденото видео на Ryzen 2400G, дори и на 1080P, понеже така и така CS се играе на ниски настройки, а и процесорът не е за пренебрегване в GO специално. Остава въпросът дали този монитор не е за смяна, защото явно е малък и надали е щадящ за очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На минимални настройки дори и 1080p резолюция с Ryzen 2400G пак ще имаш 100-200 кадъра на CS:GO, с лек клок, на по-ниски резолюции и повече. Друг е въпроса, че за стария монитор, ако няма DVI/HDMI/DP ще ти трябва и активен преходник, който е около 20 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно нещо такова:

http://nikem-bg.net/cart/60464p1r61030p1r60492p1r58339p2r58434p1r59116p1rf.html

Може да се смъкне още, ако се вземе по-малко SSD или по-евтино дъно, но ще трябва да им кажеш да ти флашнат BIOS, за да тръгне процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Altio написа:

Мониторът е Philips 170C, според мен не е малък, не знам

С този монитор новата машинка ще е само частично удоволствие. Помисли за смяна, но в тези 800лв. ще е зор и това да вместиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, PANOV написа:

С този монитор новата машинка ще е само частично удоволствие. Помисли за смяна, но в тези 800лв. ще е зор и това да вместиш.

Не знам, ама на дъртия ми Syncmaster дето е 75 херцов имах по-голямо удоволствие(ако изобщо можем да говорим за такова при тая игра) от другия дето е 16:9.Очевидно автора не търси хубава картина, а повече кадри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, The Negative One написа:

Не знам, ама на дъртия ми Syncmaster дето е 75 херцов имах по-голямо удоволствие(ако изобщо можем да говорим за такова при тая игра) от другия дето е 16:9.Очевидно автора не търси хубава картина, а повече кадри.

То за играта 4:3 , ако ще и стреч, още си важи, ама 17 инча малък, стар монитор, предполагам и трепти - за смяна отвсякъде, особено като пуснеш нещо различно от CS, ако ще браузър или филм да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, The Negative One написа:

Ами даа, прав си, просто искам колкото се може повече кадри, картината не е от значение. Ако увелича бюджета до 900 лева нещо ще се промени ли или...? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си оставиш някаква сума за читав ползван монитор - помисли за очите си - за 800лв. с вграденото видео на 2400G, така, като има и по-евтини B350 дъна, та да влезе по-добра кутия или бърза памет.

Иначе за 900лв. става и с 1050 (ti), но процесорът ще е слаба работа, така: G4560, H110, 2x4GB DDR4, 240GB SSD, Palit 1050 ti, Tesseract, VS350 - не е оптималното захранване или така: Ryzen 1200, B350, 2x4GB, 1TB HDD, Palit 1050 3GB, Legend-C2, VS350, но липсва SSD, още 15лв отгоре са.

Твърд диск пренебрегнах в първата, а може вместо SSD някакъв 1TB или комбо 1TB диск с по-малко SSD, ама отиват малко нагоре парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпускате нещо много важно. Как аджеба се играе игра със 150 фпс като нямате монитор, който да поддържа 144hz? Херците на монитора са стената на фпс-то ти, т.е. 60 херца = 60 фпс изходен поток. Картата ако ще и 300 фпс поток да генерира към монитора, няма как монитора да се рефрешва повече от 60 пъти в секунда. Можеш единствено да намалиш "тиаринга" с повече фпс към монитора, ама дотам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, PANOV написа:

Бая небивалици написа.

Ти па си мноо убав... айде обясни ми как ще изкараш 150 фпс от 60 херца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, scotrod написа:

Ти па си мноо убав... айде обясни ми как ще изкараш 150 фпс от 60 херца.

То едвам се събира машината за тия пари, ти 144Hz монитори тръгна да коментираш. :hang:

Ако твърдиш, че на 60Hz монитор, на какъвто още играят много хора, разлика между 60 и 150фпс няма, явно никога не си пускал csgo или която и да е игра. Без значение, че мониторът рефрешва 60 пъти в секунда, при повече рендерирани кадри анимациите са по-плавни, също движението на мишката и латентността се подобрява, защото мониторът винаги показва последния фрейм преди съответната 1/60 от секундата, демек при повече налични фреймове получаваш най-актуалния на монитора, затова и усещането при стреляне е по-точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PANOV написа:

То едвам се събира машината за тия пари, ти 144Hz монитори тръгна да коментираш. :hang:

Ако твърдиш, че на 60Hz монитор, на какъвто още играят много хора, разлика между 60 и 150фпс няма, явно никога не си пускал csgo или която и да е игра. Без значение, че мониторът рефрешва 60 пъти в секунда, при повече рендерирани кадри анимациите са по-плавни, също движението на мишката и латентността, защото мониторът винаги показва последния фрейм преди съответната 1/60 от секундата, демек при повече налични фреймове получаваш най-актуалния на монитора, затова и усещането при стреляне е по-точно.

Ти неграмотен ли си?

Изобщо прочете ли коментара ми? Намаляш тиъринга и дотам. Cs-а го играя като хората. Останалите игри също. А разликата рендирането на последните няколко кадъра е толкова малка, че не ми се говори за нея. Изобщо не знам какъв беше смисъла да коментираш. Та така и не ми обясни как ще изкараш 150 фпс от 60 херца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, scotrod написа:

Ти неграмотен ли си?

Изобщо прочете ли коментара ми? Намаляш тиъринга и дотам. Cs-а го играя като хората. Останалите игри също. А разликата рендирането на последните няколко кадъра е толкова малка, че не ми се говори за нея. Изобщо не знам какъв беше смисъла да коментираш. Та така и не ми обясни как ще изкараш 150 фпс от 60 херца?

:biggrin: Какъв теъринг намаляш бе, калитко, напротив, даже го увеличаваш. Теърингът се получава точно когато имаш повече рендерирани кадри и нисък рефреш рейт на монитора , а липсва синхронизация, ама за csgo и други състезателни шутъри повечето хора играят без синхронизация точно щото търсят максимални кадри. И къде съм казвал, че ще изкара 150 фпс - я недей да четеш по диагонал - обясних какво е предимството да имаш повече кадри в тази игра, накратко за половин минута. Изобщо виждал ли си каква трагедия е csgo на 60фпс, че си тръгнал да се обясняваш като мома. А ти като си наясно с бюджета, що тръгна да коментираш някви измишльотини, дето ги чета и искам да ида да се хвърля от Дунав мост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намалява input lag-а и играта става по-плавна и реагира по-бързо, дори и монитора да не може да поддържа повече от 60 Hz, когато му подаваш повече кадри:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с 60 съм я пускал, и с 150 я играя. То глупостите си личи от километри кой ги ръси... Ти продължавай да му пробутваш вградените видеа на Рязаните за 150 фпс.. смях в залата. 2 пъти казах, че има разлика, ама дотам. Не знам защо се води дискусия за 150 фпс при наличието на 60 херцов монитор. Ама едно си баба знае... Я ми кажи каква разлика ще усети между output на 70/150 фпс като монитора е с такъв рефреш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишлеме, какво да ти казвам, обясних, клипове има, твойта глава само на вулканизатора се пълни. Ай кажи на всички с 60Hz дисплей да си заключат фреймрейта на 60fps и всички със 150fps да си вземат 144Hz монитор. И ми излиза с номера за вграденото видео на ryzen, ама съм дал и друг вариант, но аз предлагам според бюджета и исканията! Ти с кое от тия неща се съобрази, че и врели-некипели за монитора и кадрите ръсиш, ами и тон държиш ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама и нахален :D. Един човек не се нае да му обясни, че няма как да очаква да играе със 150 фпс на такъв монитор, ама иначе предлагал. Давай големец, да взима една Volta и да играе с 500 фпс на монитора. Няма какво да предлагам, защото първо трябва да се обясни на човека, че очакванията му са нереални и едва след това да реши дали да налива пари в някаква илюзия. Ама заради такива тъпани като тебе после хората се чудят, що като седнат на някой 144hz монитор картината няма нищо общо със 150-то фпс с което играят у тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нереални са очакванията да играе в пъти по-добре със 150фпс, отколкото с 60фпс? По-кухо изказване не бях чел. А разликата е очевадна! Да вземем във всяка тема да обясняваме на хората с 60Hz монитор да забравят за всичко над 60фпс и да им предлагаме като минимум такива по 500-600лв. А ти дай конфигурация за 900лв със 144Hz монитор и да затварят темата. Аман от келешчета със съзнание на супер герои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.