Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не бях много сигурен къде точно да пиша за проблема и мисля , че този отдел е най-удачен. Извинявам се ако съм объркал. Та проблема е следния : свързан съм чрез Wifi , когато тегля по-голям файл от 1ГБ от някой торент връзката ми прекъсва за 5-10 секунди после автоматично пак се възстановява , после по някое време пак прекъсва и така докато се изтегли файла. Също така от няколко дни насам се мъча да стриймвам , но там става същата работа. Пускам стрийма и за няма и 5-10 минути връзката прекъсва после пак се реконектва и ако не спра стрийма се повтаря след няколко минути пак същото. Преди малко реших да си тествам скороста в един сайт (мисля , че всички знаем най-ползвания да не правя реклама). Та като пуснах тест там за скорост за теглене всичко беше наред , но в момента , в който почна да ми тества скоростта за ъплоуд се случи същия дисконект на мрежата и след 5-10 секунди пак се свърза. По моята логика явно става нещо като тръгна да ъплоудвам. Както знаем в торент клиентите също се ъплоудва и явно за това прекъсва докато тегля , понеже ако тегля игра примерно от клиента на STEAM , където само теглиш без да ъплоудваш мога да си тегля и по 10-20 ГБ игри без да прекъсне. Някой има ли представа как да го оправя този проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега остава да споделиш точен модел на рутъра, версия на фърмера му, версия на операционната система, модел на мрежовата, версия на драйвъра за нея и информация за сами  копютър/лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, DarkEdge написа:

Сега остава да споделиш точен модел на рутъра, версия на фърмера му, версия на операционната система, модел на мрежовата, версия на драйвъра за нея и информация за сами  копютър/лаптоп.

TL-WN722N

Windows 10 64 bit

Мрежова версия на драйвъра : 10.0.0.28

За коя информация за компютъра , имат ли значение процесора , видео картата , харда и т.н. за този проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също ако можеш тествай с кабел дали го има същия проблем. Ако имаш и друго устройство, което да може да се свързва с WiFi, тесвай и с него, примерно мобилен телефон/таблет, за да си сигурен, че проблема е в рутера/доставчика, а не в мрежовия адаптер на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Също ако можеш тествай с кабел дали го има същия проблем. Ако имаш и друго устройство, което да може да се свързва с WiFi, тесвай и с него, примерно мобилен телефон/таблет, за да си сигурен, че проблема е в рутера/доставчика, а не в мрежовия адаптер на компютъра.

И аз мисля да направя така. Утре ще купя май един дълъг кабел понеже главния ми рутер е в хола , а компютъра в спалнята (забравих да уточня , че този TP link ми е като флашка с антена , понеже компютъра е настолен) и да видим с кабел дали ще се оправи проблема. Искаше ми се да не се стига до там понеже за да го прекарам ще има да дупча стени и тем подобни , но .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези wi fi флашки толкова си могат сложи си една прилична wlan карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, AAUUXX написа:

сложи си една прилична wlan карта.

Причините могат да са 1Е6 и да нямат нищо общо с картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз това се чудя защо скоростта ми за теглене си е супер , а ако ъплоудвам се дисконектва. Както казах дори тест за ъплоуд в сайта ми дисконектна интернета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Причините могат да са 1Е6 и да нямат нищо общо с картата.

Могат,но аз залагам на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсих до сега из нета , никъде не намирам решение на проблема. Май наистина ще купувам кабел , че поне така знам , че ще стане със сигурност , иначе ако купя wlan карта и не стане само дето съм дал 30-40 лв за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sa6o написа:

Не бях много сигурен къде точно да пиша за проблема и мисля , че този отдел е най-удачен. Извинявам се ако съм объркал. Та проблема е следния : свързан съм чрез Wifi , когато тегля по-голям файл от 1ГБ от някой торент връзката ми прекъсва за 5-10 секунди после автоматично пак се възстановява , после по някое време пак прекъсва и така докато се изтегли файла. Също така от няколко дни насам се мъча да стриймвам , но там става същата работа. Пускам стрийма и за няма и 5-10 минути връзката прекъсва после пак се реконектва и ако не спра стрийма се повтаря след няколко минути пак същото. Преди малко реших да си тествам скороста в един сайт (мисля , че всички знаем най-ползвания да не правя реклама). Та като пуснах тест там за скорост за теглене всичко беше наред , но в момента , в който почна да ми тества скоростта за ъплоуд се случи същия дисконект на мрежата и след 5-10 секунди пак се свърза. По моята логика явно става нещо като тръгна да ъплоудвам. Както знаем в торент клиентите също се ъплоудва и явно за това прекъсва докато тегля , понеже ако тегля игра примерно от клиента на STEAM , където само теглиш без да ъплоудваш мога да си тегля и по 10-20 ГБ игри без да прекъсне. Някой има ли представа как да го оправя този проблем ?

Това е нормално при безжичната свързаност. Всичките изброени неща ги правиш на кабел. В рутера ти има опция да видиш безжичните мрежи в района на всеки канал. Сигурен съм, че са много. Да не говорим, че Windows 10 има проблем с драйверите при безжичните карти. Както работи и разпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

В рутера ти има опция да видиш безжичните мрежи

Къде е това във всички рутъри? Аз залагам на клиентски софтуер, който показва заетостта по канали и нивата на сигналите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Къде е това във всички рутъри? Аз залагам на клиентски софтуер, който показва заетостта по канали и нивата на сигналите.

В твоя рутер търси опцията  Enable WDS Bridging

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И колко рутъра имат WDS? 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на маршрутизатора така и не го каза. Възможно е просто да се претоварва от повечко кънекции при торентите, а може и от безжичния адаптер да е проблема ти. С кабел пробвай дали го прави, иначе само може да се гадае.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека се види в настройките на рутера избор на канала да ли е на автоматично ? Ако да, нека се сетне определен канал, че е възможно да сменя каналите от време на време и от там да се случват тези аномалии с прекъсванията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.