Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Реших да си взема лаптоп, понеже от септември ще съм студент вече и няма да ми е удобно да разнасям настолния толкова често :D За тази покупка таванът ми е 1500лв. Ще се програмира главно на него , но ще има и друг графичен софтуер. Също така съм си геймърче от край време :D настолния вече не може да подкарва игри да речем от последните 2 години насам(2012 си го сглобих ), та искам да комбинирам и това с работата на лаптопа. Целта ми е да поддържа няколко години напред игрите, като няма да се играят на свръх настройки (medium ми стига най-често, че и на low съм пускал да не товаря хардуера) 
От проучването ми дотук разбрах че в този бюджет най-доброто, което мога да взема е с i5 7-мо поколение, 8 рам и GTX 1050 TI 4 GB за видео карта. Досега винаги съм бил AMD момче , но не ми пречи да взема intel\nvidia машина.
Набелязал съм Acer Aspire 7 (A715-71G) https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022?utm_source=laptop.bg&utm_medium=fb&utm_campaign=fb+retargeting
Именно заради хардуера , който не видях при други на тази цена. Пиша тук главно за някой друг съвет\ опит преди да реша окончателно . Гледах и с amd rx 560 видео карти . Та кажете едно мнение, като се има предвид и други гледни точки (не само на хардуер, ами като цялостна сглобка, проблеми, изработка...) ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, frozt написа:

Здравейте. Реших да си взема лаптоп, понеже от септември ще съм студент вече и няма да ми е удобно да разнасям настолния толкова често :D За тази покупка таванът ми е 1500лв. Ще се програмира главно на него , но ще има и друг графичен софтуер

аве, преди 6 години и ас дадох 5000 за един, щото щерката тръгна да следва, ама се оказа несполучлива покупка
щото се наложи после да и зема един стационарен за 2000 лв, за да може да обработва графика
тъ, още не моа да се съвзема
лаптопа и служи само за представяне на готовия продукт
разбира се, че си намери работа, за да се издържа и стационарния и върши чудесна работа
та не мисля, че лаптопа ще ти е от голяма полза

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почна се как студент и ще требва за работа в 2 изречения и после игрите, та игрите, та игрите. По-добре се откажи от следването и седи си играй и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, дръндю написа:

аве, преди 6 години и ас дадох 5000 за един, щото щерката тръгна да следва, ама се оказа несполучлива покупка
щото се наложи после да и зема един стационарен за 2000 лв, за да може да обработва графика
тъ, още не моа да се съвзема
лаптопа и служи само за представяне на готовия продукт
разбира се, че си намери работа, за да се издържа и стационарния и върши чудесна работа
та не мисля, че лаптопа ще ти е от голяма полза

Хмм , ами аз поразпитах хора от Техническия университет и казаха , че както съм от Пазарджик и ще пътувам често (уикендите) от София няма да е ок да нося с мен настолен, а и бил нужен компютър там , заради честите проекти и домашни, а не можело да се разчита много на библиотеката на университета :D А и все пак съм решил да взема някоя по-съвременна машина ( от хардуерна точка).

преди 1 минута, sliderum написа:

Почна се как студент и ще требва за работа в 2 изречения и после игрите, та игрите, та игрите. По-добре се откажи от следването и седи си играй и това е.

Амиии та нали и ние сме хора- все ще има свободно време за разпускане и хобита (имам доста) досега 12 години съм бил ПЪЛЕН отличник и междувременно съм цъкал игрички постоянно в процеса на учене.:D Въпросът е да се намери баланса между приятното и нужното ;) много ясно че няма да играя 8 часа на ден , но било то по празници като съм у нас да има на какво да си пусна по-съвременна игрица . Ясно ми е, че и специалността, която съм избрал изисква усилия и стабилно четене , но ще имам време за отдих (ще си създам :P )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тъй де, тамън за техническия ти говоря
да, за проекти и домашни, ще ти трябва, ама за обработка на инфото, не знам дали ще ти е от помощ
па доста време мина и може технологиите да са скочили, не знам

пп

приготви си и един смарфон, щото състуденти ще ти помагат

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Подкрепям колегата. едно лаптопче с целерон за представяне  толкоз. Проектите на прилична домашна настолна машинка. Може да си ги правиш дистанционно през подходящ софтуер за достъп, докато си в унито, или директно на настолния когато си у вас, без отлагане за последния момент толкова характерно за мързеливите. Следването, ако искаш да си успешен отличник, е "малко" по-тегаво от началното и средното образование и затова игрите кат се прибираш на настолния.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.