Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Нуждая се от мнения и съвети от хора, които са карали или карат лизингови автомобили. Можете ли да посъветвате за кои марки предлагат изгодни условия към момента? Ще съм Ви много благодарен за колкото се може повече информация.

ПП: Проучил съм казуса кредит срещу лизинг, следователно ви моля само за отговори по темата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цена, качество и т.н. ..... аз съм доволен от Шкодите ..... по точно Октавия .....

Друг е въпроса дали лизинга ще е към самата фирма или ще се избере лизингова компания ....

Отдавна мина лизинга .... нямал съм проблем при гаранционните обслужвания и т.н.

Вече десета година я карам и съм доволен .... Лично аз ползвах лизингова компания .... понеже имах позиции в една ....

Като опция .... може на четвъртата година да се върне и да се вземе нов модел и т.н. .... е .... аз не се възползвах от това, но вече е друга тема защо ....

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две на лизинг взех и на времето Форд ми предложиха най-добрите условия реално, защото и двата пъти ми дадоха 18-20% отстъпка от цената, която е по ценова листа. Така на практика се компенсира лихвата от лизинга. После мисля смъкнаха тая отстъпка на 10%, но не мога да кажа в момента как е.  

Според мен обаче няма изгоден лизинг. Всичко е на една цена   и уж ти дават някакви отстъпки или подаръци, но те са за сметка на други неща. Лъжат се хората, спор няма ;)  Така, че вземай каквото си харесаш, не каквото те излъжат. Навремето аз минах на Форд и заради това, че не ми искаха данни за доходите ми, а само лична карта и свидетелство за съдимост. Освен отстъпките разбира се. Другите вносители ми искаха информация за доходите, а аз не можех да им я дам, щото и не ме осигуряваха на реално получаваната заплата. После тия неща се промениха и сега е все едно. Иначе привлекателни оферти всякакви. Един ти дава гуми и безплатно обслужване, ама цените  по ценова листа много високи. Друг ти продава базов модел почти, уж евтин, ама ако сметнеш екстрите дето ти трябват, ще има едно 5 000 лева за малък автомобил. Трети други шашми прави, но най-голямата шашма според мен е, че реално човек не може да оцени какво му се предлага в комплект с колата.  Може да му изглежда евтино, а след това други неща да се окажат скъпи, включително липсата на екстри в колата или ненужно включени в цената екстри, ако това е някакъв от ония промоционални автомобили, дето задължително всеки вносител поръчва всяка година, за да му направят от завода отстъпки в цената. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, ДиоиД написа:

Цена, качество и т.н. ..... аз съм доволен от Шкодите ..... по точно Октавия .....

Друг е въпроса дали лизинга ще е към самата фирма или ще се избере лизингова компания ....

Един плюс в подкрепа на това мнение.
Много коли на лизинг съм ползвал в последните 15-ина години (и повече), но по-добър вариант от 2 годишния безлихвен лизинг на Еуратек не съм ползвал.
Една Октавия 22 месеца съм карал с този лизинг и след това един Супърб също около 20 месеца - всичко е било супер елементарно, без скрити простотии и т.н.
Не знам сега има ли го този вид собствен, безлихвен лизинг, но препоръчвам с удоволствие.

Следващия по добри условия и съобразяване с клиента са ми Порше лизинг.
Супер гъвкави в посока удобство на клиента са, никакви притеснения при евентуална забава на вноската, а да не говорим колко добре се нагаждат към изискванията на всеки клиент.
Супер доволен съм и от тях.

Вие все пак кажете ориентир към кой клас автомобили се ориентирате, защото има значение дали ще взимате автомобил за 100 000 лева или за 15 000, а и можем да бъдем по-полезни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, искам да ви благодаря за полезните мнения. Това ще ми бъде първата лизингова кола и искам да "изпипам" нещата до най-малката подробност за да няма кофти изненади. Що се отнася до бюджета, не трябва да надвишавам 30 000 лв. Нямам особено големи претенции откъм марка,  тип седан или хечбек и т.н. Нуждая се от стабилна семейна кола. Проявявам интерес към  Ford, Opel и Renault но не съм запознат с лизинговите условия но виждайки, че имате положителен опит с Škoda, определено ме накара да се замисля. Някакви други предложения? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат от HWBG:

Цитат

Тея колички по 263 лв. на месец, като сложиш ГО(300), Каско (1500), Гориво, Обслужване в официален дилър (400) и гориво, съвсем спокойно чукват около 600-700лв. на месец при не много голям километраж. А и не можеш да им сложиш газ. Това с "Форд фокус само за 9 лв. на ден" си е чист маркетинг трик.

Така че хубаво си правете сметката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AngryChichko написа:

Първо, искам да ви благодаря за полезните мнения. Това ще ми бъде първата лизингова кола и искам да "изпипам" нещата до най-малката подробност за да няма кофти изненади. Що се отнася до бюджета, не трябва да надвишавам 30 000 лв. Нямам особено големи претенции откъм марка,  тип седан или хечбек и т.н. Нуждая се от стабилна семейна кола. Проявявам интерес към  Ford, Opel и Renault но не съм запознат с лизинговите условия но виждайки, че имате положителен опит с Škoda, определено ме накара да се замисля. Някакви други предложения? 

Аз казах мнението си за лизинга по-горе. Не се надявай някой да ти даде по-добър от друг. Вземай кола, която ти харесва. Аз минах на Форд, щото ми искаха само лична карта и свидетелство за съдимост преди 12 години. Сега е различно. По-скоро се насочи към кола, която ще те удовлетвори като качества, а не като лизингова схема. Никой няма да ти даде каквито и да било отстъпки от общоприетото. дали Шкофа, Форд или Опел, зависи от предпочитанията ти. Сядаш, караш и си правиш изводите. Отделно ценовата липса не е маловажна, щом ще даваш 30 000.  Моята струваше 31 000 по цевнова листа, направиха ми 5000 лева отстъпка и ето ти 26000 за почти напълно оборудвана Фиеста с безключов достъп и стартиране, подгряване на предно стъкло, ЕСП, автоматични фарове, чистачки, затъмняващо се огледало за задно виждане, седалки с лумбална опора (мноооооого важно и без него не купувай) и така нататък с екстрите. Ако може да се ориентираш в морето от данни, добре. Ако не, никой не е виновен за това. Просто всеки вносител си има политика, бил той Шкода, Форд или Опел. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разликите в лизингите са много малки и пренебрежими. За Шкода Октавия един познат ми каза че му излизало 1600лв задължителното Каско, а първото обслужване е било 500лв.Пкодата беше взета на безлихвен лизинг. За тая работа ти трябва мисля че 20% първоначална вноска и после около 650лв излиза вноската според екстрите. 

Наистина могат да се уговорят значителни отстъпки - най-вече за коли на склад, но по-голямата отстъпка се покрива от лихвата, когато ти е по-дълъг периода на лизинга.

Карал съм Рена (служебни) на 2 възраст 2 до 6 години. Не бяха особено впечатляващи, но пък за това има тест драйв.

Опел Астра, Шкода Октавия/Рапид,. Или пък някое Пежо, Хюндай, Киа (имат 7 години гаранция), Форд. Тойота имат интересни оферти. Един колега си взе хибрид Тойота Аурис, също добра отстъпка му дадоха.

Харесайте си 2-3 коли, отидете на тест драйв и сравнете офертите, които може да получите :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.08.2018 г. в 21:47, Игнатов написа:

Да разликите в лизингите са много малки и пренебрежими. За Шкода Октавия един познат ми каза че му излизало 1600лв задължителното Каско, а първото обслужване е било 500лв.Пкодата беше взета на безлихвен лизинг. За тая работа ти трябва мисля че 20% първоначална вноска и после около 650лв излиза вноската според екстрите. 

Наистина могат да се уговорят значителни отстъпки - най-вече за коли на склад, но по-голямата отстъпка се покрива от лихвата, когато ти е по-дълъг периода на лизинга.

Карал съм Рена (служебни) на 2 възраст 2 до 6 години. Не бяха особено впечатляващи, но пък за това има тест драйв.

Опел Астра, Шкода Октавия/Рапид,. Или пък някое Пежо, Хюндай, Киа (имат 7 години гаранция), Форд. Тойота имат интересни оферти. Един колега си взе хибрид Тойота Аурис, също добра отстъпка му дадоха.

Харесайте си 2-3 коли, отидете на тест драйв и сравнете офертите, които може да получите :)

Така ще действам. Опитах се да направя проучване що се отнася до това кои компании предлагат лизинг без доказване на доход, но уви, това се оказа доста предизвикателна задача. Случайно да имате някаква информация по този казус? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, AngryChichko написа:

Така ще действам. Опитах се да направя проучване що се отнася до това кои компании предлагат лизинг без доказване на доход, но уви, това се оказа доста предизвикателна задача. Случайно да имате някаква информация по този казус? :) 

Нямам за съжаление. Лично на мен не ми се е случвало да си купувам нова-нова кола. Според мен няма да сбъркате ако това го оставите на заден план и отидете да гледате колата тест драйв и т.н. и  на място питате за условията, които предлагат. Доколкото знам това е най-ефективният метод.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Игнатов написа:

Нямам за съжаление. Лично на мен не ми се е случвало да си купувам нова-нова кола. Според мен няма да сбъркате ако това го оставите на заден план и отидете да гледате колата тест драйв и т.н. и  на място питате за условията, които предлагат. Доколкото знам това е най-ефективният метод.

Имате право. Благодаря за отделеното време! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.