Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро си купих лаптоп и имам желание да си купя и охлаждане понеже всички знаем темата за високите градуси и слабото охлаждане на лаптопите. Много хора казват, че не стават за нищо и тем подогни, но все пак аз съм решил да си купя и не искам коментари от рода на ще си дадеш само парите на вятъра. Така де харесал съм си едно охлаждане и се чудя дали да си го взема, ако може някой да изрази мнение на тази тема или да ми препоръча нещо, което на него му е свършило работа. По-скоро се чудя дали да е с много малки вентилатора или да е с един голям.
Това е което съм си харесал- https://www.emag.bg/ohladitel-za-laptop-thermaltake-massive23-gt-cln0019-ther-cln0019/pd/DB92W3BBM/?gclid=CjwKCAjwqarbBRBtEiwArlfEIGDTHkdod84LL5iKuD1SQ82GUdUx2G9Y_r7xEaZRsh7a4KTRDRuBhBoCnIQQAvD_BwE&ref_cmp=ps&emagi_click_id=eeee76b390cf3e77a827b8154635cb4b

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Външния охладител е задължителен за лаптопа, защото го пази, когато потребителя го слага на краката си на дивана, в леглото или върху повърхности, който пречат или запушват потока, който минава през радиатора. Естествено, няма да направи чудеса със свалянето на температурите, но едни 5-10 градуса може и да свали.

За мен обаче избрания от теб модел е скъп. Хубаво е да отидеш в магазин с лаптопа и да тестваш, кой модел ще ти е удобен при работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Емил Костов написа:

За мен обаче избрания от теб модел е скъп. Хубаво е да отидеш в магазин с лаптопа и да тестваш, кой модел ще ти е удобен при работа.

Е добре аз ще отида ще си харесам да ми е удобен, но мисълта ми е да ми препоръчате нещо, което ще ми свърши по-добра работа, дали с повече вентилатори или с един голям, не се кахаря толкова дали ще е малко по-удобен, не съм много притенциозен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nikolay11 написа:

Е добре аз ще отида ще си харесам да ми е удобен, но мисълта ми е да ми препоръчате нещо, което ще ми свърши по-добра работа, дали с повече вентилатори или с един голям, не се кахаря толкова дали ще е малко по-удобен, не съм много притенциозен.

Ако щеш и 10 вентилатора да има охладителя, ако корпуса на лаптопа е пластмасов ефекта ще е същия. Просто ти трябва охладител, където лаптопа да се захваща добре и не се мърда или плъзга и съответно да ти е удобно на ръцете. Има модели, които вдигат лаптопа и ръцете са малко вдигнати. Лично на мен ми е неудобно така. Иначе ето ти линк с различните видове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Емил Костов написа:

Aко корпуса на лаптопа е пластмасов ефекта ще е същия.

Да, лошото е, че лаптопът ми е с пластмасова кутия. Ще разгледам, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма особена полза от тези подложки,ако лаптопа е на бюро,маса и т.н.Щом си решил да вземаш,вземи си такава с по-голям вентилатор ще е по-тиха от другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-голям вентилатор с по-ниски обороти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко малки вентилатори ще се въртят с по - високи обороти и ще създават повече шум, от един голям който ще се върти с по - ниски обороти. 
Ако процесора под товар прави 90 градуса (примерно), не очаквай, с каквато и да е охлаждаща подложка, да свалиш тези градуси. Просто ще попречиш да загрее повече и съответно да прегрява. Според мен, за маса/бюро, пасивна подложка върши същата работа като и тая с вентилатор. Има малко значение и какъв е капака на лаптопа отдолу. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали изсмукващият вентилатор няма да се държи по-ефективно от подложката.
Примерно:
Линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, DarkEdge написа:

Не знам дали изсмукващият вентилатор няма да се държи по-ефективно от подложката.
Примерно:
Линк

Не, няма да помага, а по скоро ще пречи. Освен това подложката е нужна да са свободни отворите на лаптопа откъдето смуче въздух. На някой модели са отдолу и това не е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Не, няма да помага, а по скоро ще пречи

Това ми казва, че не си виждал/пипал подобно нещо, ама експертно и категорично поставяш становище без никакви факти.
Един пример за използването на външен изсмукващ вентилатор:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо такова не ти казва. Това пречи на работата на лаптопа и с нищо не помага. Тествано е.Вградения вентилатор е достатъчен да обдухва радиатора на охлаждането. Този вентилатор допълнително пречи. Той няма с какво да помага.

Подложката е полезна защото лаптопа е поставен на нея. Отворите са му свободни . Освен това сваля и температурата на капака с няколко градуса, а от там малко помага и на охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Този вентилатор допълнително пречи.

Доказателства? Или отново са само едни думи, които трябва да приемем като аксиома?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Доказателства? Или отново са само едни думи, които трябва да приемем като аксиома?

Доказателства? Не мисля, че е нужно да правя тестове и да ги показвам в youtube. Като човек помисли малко сам ще разбере, че това нещо не работи и не помага. Ако знаеш как работи охлаждането на лаптоп сам ще си отговориш и на този въпрос. И тук давам мнение, а не аксиома и никой не е длъжен да ги приема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.