Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте преди 1 седмица изключих компютара и на другия ден реших да го включа но не иска да се включи а компа си работи и на 10.08.2018 ми престигна новия монитор и пак стана с него така 

Конфигорацията ми е 

Intel Core i3 8100 3,6ghz  4ядра

Nvidia Geforce 1050 2gb

За съжеление дъното него знам но знам че е на сокет 1151

8гб рам

64бита 

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Kostadin Stefanov написа:

Здравейте преди 1 седмица изключих компютара и на другия ден реших да го включа но не иска да се включи а компа си работи и на 10.08.2018 ми престигна новия монитор и пак стана с него така 

Конфигорацията ми е 

Intel Core i3 8100 3,6ghz  4ядра

Nvidia Geforce 1050 2gb

За съжеление дъното него знам но знам че е на сокет 1151

8гб рам

64бита 

Благодаря предварително

Ако си сигурен в монитора,че е работи,го тествай на вградената видео карта,тръгне ли значи Nvidia Geforce 1050 е изгоряла.Ако не си сигурен в монитора,го тествай на друг компютър дали работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да обясниш малко по-грамотно кое работи, кое не и какво точно си пробвал. Как така хем " не иска да се включи а компа си работи "?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Хайде да обясниш малко по-грамотно кое работи, кое не и какво точно си пробвал. Как така хем " не иска да се включи а компа си работи "?

Здравей значи една вечер си изключвам компа и на другия ден решавам да го пусна и стартирвам компа и компа тръгва а и на монитора даже и диода не свети но първия монитор е на 7години  и мислех че е нормалко вече и на другия ден поръчвам друг и дойде и нали тръгна да роботи и както играх угасна и рестартирвам компа несе оправя и даже  диода не свети погледнах  кабелите всичко е свързано както трябва пробвам на друг комп и пак не тръгва. Благодаря Предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак не е много грамотно, нито запетайки, нито нищо, ама карай, май не са те учили на правопис в училище. А относно компютъра, може да пробваш да извадиш видеокартата и да включиш монитора директно към дънната платка. Също ако RAM паметта ти е 2 плочки, може да тестваш с всяка поотделно дали ще изкара сигнал към монитора. Ако знаеш къде се намира джъмпера за нулиране на BIOS, може да пробваш да го нулираш и да видиш дали ще извади сигнал към монитора. А ако не можеш да направиш нищо от тези неща, носиш компютъра в сервиз и там ще ти кажат какъв е проблема, така като гледам частите ти трябва да са нови и в гаранция, може да се обърнеш към гаранционния сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Пак не е много грамотно, нито запетайки, нито нищо, ама карай, май не са те учили на правопис в училище. А относно компютъра, може да пробваш да извадиш видеокартата и да включиш монитора директно към дънната платка. Също ако RAM паметта ти е 2 плочки, може да тестваш с всяка поотделно дали ще изкара сигнал към монитора. Ако знаеш къде се намира джъмпера за нулиране на BIOS, може да пробваш да го нулираш и да видиш дали ще извади сигнал към монитора. А ако не можеш да направиш нищо от тези неща, носиш компютъра в сервиз и там ще ти кажат какъв е проблема, така като гледам частите ти трябва да са нови и в гаранция, може да се обърнеш към гаранционния сервиз.

Компа ми е на 3 седмици и понеже не живея в България и съм със немска клавиатура и незнам къде се намират запетайки точки и така къде се намира биос и какво прави това нещо и съм с две плочки рам памет по 4гб 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Kostadin Stefanov написа:

Компа ми е на 3 седмици и понеже не живея в България и съм със немска клавиатура и незнам къде се намират запетайки точки и така къде се намира биос и какво прави това нещо и съм с две плочки рам памет по 4гб 

Щом е нов компютъра има гаранция,възползвай се от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е оправдание да не слагаш запетайки и точки. Можеш да пробваш всеки клавиш какъв символ изписва и ще разбереш кое къде е. А след като не знаеш как да си отвориш компютъра, да нулираш BIOS, да смениш плочки RAM памет и т.н., отиваш в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Kostadin Stefanov написа:

на другия ден поръчвам друг и дойде и нали тръгна да роботи и както играх угасна и рестартирвам компа несе оправя и даже  диода не свети

Викай електричар да ти погледне мрежата. Втори монитор да ти заминава не е нормално. Може нещо да окъсява някъде, или пък да има утечка. Не пипай нищо сам !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, techmaniac написа:

Викай електричар да ти погледне мрежата. Втори монитор да ти заминава не е нормално. Може нещо да окъсява някъде, или пък да има утечка. Не пипай нищо сам !

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.