Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам проблем с прахосмукачка  Zanussi 1600W  с регулатор на мощността. Та, мощността рязко спадна без "предизвестие". Филтри и торбичка - почистени и изпрани. Няма прокъсвания по уплътнения и маркучи.  Няма миризми, странни звуци. Няма прегрявания, но.........????

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"мощността рязко спадна" . В смисъл - паднаха оборотите на двигателя, или остават високи, но не смуче?

Ако е първото - регулаторът е един от често развалящите се детайли в прахосмукачките.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледай внимателно гофрираната част за сцепване в гънка.
Тук има постъпково ръководство за отстраняване на проблем със засмукването - за Elektrolux е, но принципно може да се следва постъпково.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, RudeBoy написа:

"мощността рязко спадна" . В смисъл - паднаха оборотите на двигателя, или остават високи, но не смуче?

Ако е първото - регулаторът е един от често развалящите се детайли в прахосмукачките.

Кото, че и двете. Т.е. има спад в оборотите, но и тези с които разполага някак на макс. не смуче - явно са недостатъчни. Ще разглобя за да погледна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май си пропуснал някой от филтрите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, RudeBoy написа:

Май си пропуснал някой от филтрите. 

Не, не.

2 са. И двата са изпрани, но май ще излезеш прав - нещо регулатора ще да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробвал ли си да откачиш шланга от машината и да пробваш с ръка как смуче? На изхода има ли изобщо полъх?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, DarkEdge написа:

А пробвал ли си да откачиш шланга от машината и да пробваш с ръка как смуче? На изхода има ли изобщо полъх?

И това е пробвано. Нещо вътре се случва, но няма отваряне. Открих 3 винта, но явно има някъде още скрити, може и щипки да са. Чичко Гугъл нищо не казва по въпроса с разглобяването. Ако някой нещо знае, то модела е zan 2305

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай продуктов номер

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, DarkEdge написа:

Дай продуктов номер

900083808

Причината е в потенциометъра за регулиране на оборотите. Налях малко спирт в процепа около стеблото с тънка игла и шпринцовка, развъртях и в момента всичко е както трябва. Явно потенциометъра е за смяна защото пак ще се повтори всичко след време въпреки предприетата процедура. Та интереса ми към разглобяването си остава.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Black Power написа:

Явно потенциометъра е за смяна защото пак ще се повтори всичко след време въпреки предприетата процедура. 

Не е сигурно. Най-вероятно се е замърсил, и не прави хубав контакт. Почистването помага.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.