Премини към съдържанието
andrianivanov

Проблем Рестартиране на PC след, което спря да работи

Препоръчан отговор

Здравейте

Проблема е следния Компютъра ми се рестартираше без причина на което не обърнах внимание. След последния рестарт нестартира... Забелязах че при включване вентилатора на процесора се завърта около 1 мм и след нищо др! Какво по конфигурацията ми е изгоряло? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ти помогнем, е нужна много повече информация-данни за конфигурацията и за операционната система. Иначе когато липсва един сигнал "Power God" от дъното към захранването, с който захранването се пуща, ефектът е точно такъв. А той липсва когато нещо не е на ред в напреженията .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време да занули биоса чрез CMOS. От там насетне може да се гадае за хардуерен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако компютъра е в гаранция и има лепенка на капака не прави нищо, а просто го занеси в сервиз, за да не ти откажат обслужването.  Иначе причините може да са най-различни. 

Ако пък компютъра не е в гаранция можеш да го отвориш и да погледнеш за подути кондензатори по дъното, видеокартата или захранването. Ако имаш възможност може да тестваш и с друго захранване. 

Ако не си наясно с тези неща отново е хубаво да се отиде в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Ще отговоря идните дни защото самият компютър не е при мен. Не е нов аз съм го асамблирал Незнам има ли смисъл да давам конфигурацията ми т.е. дънни платки видео карти и т.н. към момента... В момента съм с Мак и ме интересуваше стария PC да работи защото ще го ползвам като алтернатива, когато съм вкъщи Предвид че близо 3 години не е работил и когато реших да го включа го ползвах по малко от седмица Итресено ми стана начина по който се развали защото в сервизи не ми се носи Най лесно е да ти кажат вземи др компютър Или това или онова е изгоряло а реално да не е така

П.П.

При включване от захранвнето - лампата за пускане на компютъра премигва ако е изгоряло самото захранване лампата за пускане няма да премига. След като включа компютъра вентилатпра на процесора върти 1 мм и самия компютър не тръгва Няма картина няма тест сигнал! Самото дъно е овърклок и има отделни лед копчета по него за рестартиране и включване които светят Следователно аз не мисля да е изгоряло, ако някой има по добри идеи от тези които писах да ме поправи

Редактирано от andrianivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега проблема може да е следния Дефектно захранване черен екран не се чува биип сигнал само вентилатора на процесора варти или пък проблемна плоча рам памет тествай всеки компонент по оделно но за начало както написал колегата във по горния пост извади батерията на дъното за 10 минутки да се ресне но според мен е или захранване или рам памет този рестарт който си го получил е син екран но не ти го е показал трябваше да му обърнеш внимание

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.