Премини към съдържанието
andrianivanov

Проблем Рестартиране на PC след, което спря да работи

Препоръчан отговор

Здравейте

Проблема е следния Компютъра ми се рестартираше без причина на което не обърнах внимание. След последния рестарт нестартира... Забелязах че при включване вентилатора на процесора се завърта около 1 мм и след нищо др! Какво по конфигурацията ми е изгоряло? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ти помогнем, е нужна много повече информация-данни за конфигурацията и за операционната система. Иначе когато липсва един сигнал "Power God" от дъното към захранването, с който захранването се пуща, ефектът е точно такъв. А той липсва когато нещо не е на ред в напреженията .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време да занули биоса чрез CMOS. От там насетне може да се гадае за хардуерен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако компютъра е в гаранция и има лепенка на капака не прави нищо, а просто го занеси в сервиз, за да не ти откажат обслужването.  Иначе причините може да са най-различни. 

Ако пък компютъра не е в гаранция можеш да го отвориш и да погледнеш за подути кондензатори по дъното, видеокартата или захранването. Ако имаш възможност може да тестваш и с друго захранване. 

Ако не си наясно с тези неща отново е хубаво да се отиде в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Ще отговоря идните дни защото самият компютър не е при мен. Не е нов аз съм го асамблирал Незнам има ли смисъл да давам конфигурацията ми т.е. дънни платки видео карти и т.н. към момента... В момента съм с Мак и ме интересуваше стария PC да работи защото ще го ползвам като алтернатива, когато съм вкъщи Предвид че близо 3 години не е работил и когато реших да го включа го ползвах по малко от седмица Итресено ми стана начина по който се развали защото в сервизи не ми се носи Най лесно е да ти кажат вземи др компютър Или това или онова е изгоряло а реално да не е така

П.П.

При включване от захранвнето - лампата за пускане на компютъра премигва ако е изгоряло самото захранване лампата за пускане няма да премига. След като включа компютъра вентилатпра на процесора върти 1 мм и самия компютър не тръгва Няма картина няма тест сигнал! Самото дъно е овърклок и има отделни лед копчета по него за рестартиране и включване които светят Следователно аз не мисля да е изгоряло, ако някой има по добри идеи от тези които писах да ме поправи

Редактирано от andrianivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.