Премини към съдържанието
ColinPower1

Препоръка за видео карта с цел гейминг до 160 лв

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди няколко месеца ми изгоря видео картата и до сега карах с вграденото видео на Intel, но напоследък забелязвам лаг и сеч в игрите, които играя (дори на минимум графични настройки) и се реших да си купя нова. Хвърлих едно око в sofiacomputers и си набелязах следните:

http://sofiacomputers.net/video-karti-ceni-detajli.php?id=11167

http://sofiacomputers.net/video-karti-ceni-detajli.php?id=10946

Работата е там, че компютъра ми е старичък и не знам дали тези видео карти са съвместими с моето дъно и дали ще се представят оптимално. Моля за съвети и препоръки относно що-годе добра видео карта, която да е съвместима с моята конфигурация и да не надвишава 160 лв. Благодаря предварително!

Ето го дъното: https://www.asrock.com/mb/Intel/Z75%20Pro3/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втория линк води до модел за почти 1100лв ...На въпроса, съвместими са и двете карти, втората не е за предпочитане, защото струва сигурно 2-3 пъти по-скъпо от целият Ви компютър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет - втора ръка. Съдейки по модела на дънната платка, компютъра не е много стар. Зависи и какви игри се играят, следователно и каква производителност се търси. Захранването също е важно какъв модел е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакайте   няколко седмици, или.... Поради някакви причини, в момента като че ли всички фирми са изчистили складовите наличности на бюджетните видеокарти, а където още се мяркат са надути като цена до безкрай, нищо че не са моделите които майнерите предпочитат. Явно поредната БГ спекула. Нищо ново под слънцето. На запад цените тръгнаха надолу преди около 2 месеца и в течение на намалението, в момента се предлагат на цени сходни, а в отделни случаи дори по-ниски отколкото преди бума заради майнинга.  Ако имате възможност въобще не купувайте от БГ търгаши. Те не заслужават да ядат хляб с извънредната си алчност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, sliderum написа:

Втория линк води до модел за почти 1100лв ...На въпроса, съвместими са и двете карти, втората не е за предпочитане, защото струва сигурно 2-3 пъти по-скъпо от целият Ви компютър.

:ohmy:

Мен вторият линк ме води до Gigabyte GT 730 за 146,83 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, sliderum написа:

Изчакайте   няколко седмици, или.... Поради някакви причини, в момента като че ли всички фирми са изчистили складовите наличности на бюджетните видеокарти, а където още се мяркат са надути като цена до безкрай, нищо че не са моделите които майнерите предпочитат. Явно поредната БГ спекула. Нищо ново под слънцето. На запад цените тръгнаха надолу преди около 2 месеца и в течение на намалението, в момента се предлагат на цени сходни, а в отделни случаи дори по-ниски отколкото преди бума заради майнинга.  Ако имате възможност въобще не купувайте от БГ търгаши. Те не заслужават да ядат хляб с извънредната си алчност.

И да чака това не променя факта че за тея пари нова карта е или 1030 или r7 240, а тe не е кой знае колко "геймърски"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от GT 730 - слаба и стара карта, която не е много подходяща за игри. Както питаха по-горе - кажи какви игри се играят, също така какъв ти е монитора и процесора? За цена от 160 лева, най-добрия вариант е GT 1030 или нещо втора употреба, но там винаги има риск да купиш някоя претоплена карта или неработеща. А относно цените - в английския сайт overclockers примерно GT 1030 най-евтината излиза около 138 лева, а тук е към 160 лева, не бих казал, че цените на ниския клас специално са особено завишени. Картата, която си харесал, не е добра, понеже е с по-бавната DDR4 памет, а е и с пасивно охлаждане, ще ти трябва добър поток на въздух в кутията. По-добре вземи тази:

http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-GT1030-AERO-ITX-2G-OC/

която е с вентилатор и GDDR5, има доста голяма разлика в производителността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, RudeBoy написа:

:ohmy:

Мен вторият линк ме води до Gigabyte GT 730 за 146,83 лв.

Хм, странно мен ме отведе одеве до 1070 Ti

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е налична ще е късметлия понеже цените им скочиха още и в момента на тая цена са само с куцата памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RX 550 е съвсем малко по-добра от GTX 1030, като в някои случаи дори е по-слаба, не си струва изобщо. Ако ще дава 250 лева за видеокарта, по-добрия вариант ще е да събере към 280-290 лева за GTX 1050:

https://www.vario.bg/gigabyte-geforce-gtx-1050-d5-2g-gv-n1050d5-2gd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Няма смисъл от GT 730 - слаба и стара карта, която не е много подходяща за игри.

Ето това исках да прочета, за да се включа. Аз съм още с GTX970  и i7 6700K, но една проста андроид игра ми сечеше като за световно. Оправих я с включване на VT-X  от BIOS... Мисля това може да отговори на много неща, свързани с игрите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма никаква връзка с проблема. VT-X е хардуерно ускоряване на виртуални машини, каквито са андроид емулаторите под windows/linux/macOS.

https://www.howtogeek.com/213795/how-to-enable-intel-vt-x-in-your-computers-bios-or-uefi-firmware/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Raze написа:

Това няма никаква връзка с проблема. VT-X е хардуерно ускоряване на виртуални машини, каквито са андроид емулаторите под windows/linux/macOS.

https://www.howtogeek.com/213795/how-to-enable-intel-vt-x-in-your-computers-bios-or-uefi-firmware/

Правилно ;) 

Е то точно това играя аз 7 месеца най-вече.  Затова мисля е добре, да се уточнява за какво иде реч. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за изчерпателната информация и любезното съдействие! Спрях се на MSI GT1030 AERO - изглежда ми компактна и надеждна и в рамките на бюджета ми. Що се отнася до игрите, които играя - предимно ролеви игри като Grim dawn, The incredible adventures of van helsing, League of legends и WOTLK.

Захранването ми е Seasonic 100-240VAC, за което пише че 430W, което покрива изискванията на видео картата от 300W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.