Премини към съдържанието
Деянчо

Активни компютърни тонколони "Trust Tytan 2.1"

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди две години закупих тази аудио система (доколкото може да се нарече така) за една от стаите. Всичко е наред, що-годе свирят прилично, но проблемът е в субуфера - създава ужасен 100-херцов лумтеж. Наскоро му изтече гаранцията, отворих му панела, на който е монтиран целия усилвател, и го напълних с вата. Лумтежът поизчезна, но пак го има. Според мен проблемът е в кутията му, която е направена от много тънки дървени плоскости, прекалено тънки за субуфер. При усилване кутията буквално подскача, голяма вибрация отива в нея. Тъй като е минала гаранцията и сега мога да си ръчкам на воля, решил съм да разколача субуфера, да сваля платката и говорителя и да ги монтирам в бас каса. Споделям своя замисъл, защото не съм напълно сигурен дали въобще това е добра идея и дали си заслужава занимавката. Според мен говорителя си е добър, усилвателя също, но субуферовата кутия е неподходяща и тя прецаква всичко. Сателитите са си добре, тях нямам намерение да ги закачам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Деянчо написа:

Здравейте! Преди две години закупих тази аудио система (доколкото може да се нарече така) за една от стаите. Всичко е наред, що-годе свирят прилично, но проблемът е в субуфера - създава ужасен 100-херцов лумтеж. Наскоро му изтече гаранцията, отворих му панела, на който е монтиран целия усилвател, и го напълних с вата. Лумтежът поизчезна, но пак го има. Според мен проблемът е в кутията му, която е направена от много тънки дървени плоскости, прекалено тънки за субуфер. При усилване кутията буквално подскача, голяма вибрация отива в нея. Тъй като е минала гаранцията и сега мога да си ръчкам на воля, решил съм да разколача субуфера, да сваля платката и говорителя и да ги монтирам в бас каса. Споделям своя замисъл, защото не съм напълно сигурен дали въобще това е добра идея и дали си заслужава занимавката. Според мен говорителя си е добър, усилвателя също, но субуферовата кутия е неподходяща и тя прецаква всичко. Сателитите са си добре, тях нямам намерение да ги закачам.

Кутията не е малка,можеш да направиш друга,но преди това опитай нещо по просто,свали от еквалайзера на устройството с което пускаш музика честотата 100-150 херца с 3дб и ще изчезне това ,,лумтене,, за което казваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм, но отново си лумти. Просто кутията е кофти. Да, мога да направя нова кутия от ПДЧ, но не знам дали ще ми стигнат плоскостите за всичко. Иначе съм вързал системата към телевизора, направил съм нещо като имитация на домашно кино. Сателитите съм ги разделил на няколко метра един от друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Деянчо написа:

Пробвал съм, но отново си лумти. Просто кутията е кофти. Да, мога да направя нова кутия от ПДЧ, но не знам дали ще ми стигнат плоскостите за всичко. Иначе съм вързал системата към телевизора, направил съм нещо като имитация на домашно кино. Сателитите съм ги разделил на няколко метра един от друг.

Много е възможно да не е само в кутията проблема,може да е в говорителя,във филтъра на усилвателя или съвкупност от двете.Няма схема за тези колони да видим усилвателя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, затова се допитах до вас. Не съм тръгнал още нищо да правя. Реших първо да се поинтересувам преди да предприемам каквото и да било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

Не знам, затова се допитах до вас. Не съм тръгнал още нищо да правя. Реших първо да се поинтересувам преди да предприемам каквото и да било.

Без схема на усилвателя  и честотна лента на говорителя нищо не мога да кажа повече от това по-горе.

Може да опиташ с такъв филтър на нискочестотния,но това е много на сляпо,ако ти се прежалва тази сума пари,вземаш и тестваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е единственото, което открих. В сайта на производителя има някакви PDF документи, ама те не включват нищо полезно за случая. Има в тях само упътвания и кое за какво служи. Никакви специфични технически характеристики, само информация за индианци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Деянчо написа:

Никакви специфични технически характеристики, само информация за индианци.

Ами нормално,те тия колони са предимно за индиянци, ти каква информация очакваш? Сигурно за извънземен разум. По-добре запретвай ръкави,  хващай се на някой строителен  обект, събери си парички  поне за среден клас Edifier и само си ги включи в контакта и се наслаждавай на що годе читав звук,  вместо да се мъчиш с пръдня боя да направиш, и по цял ден да мечтаеш как всички мадами ще ти идват на крака.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под моето интелектуално ниво е да отговарям на глупостите ти и като цяло да си губя времето с такива ограничени персони като теб. Днес кретенщината ти ми дойде в повече в онази тема за белеШката, която ти бяха залепили хора очевидно жертва на твоята безкрайна простащина. Първо се научи да пишеш и тогава се включвай в мои теми или въобще в които и да било други теми извън разделите за общи приказки. Къде, кога, как и колко пари изкарвам аз, теб не те интересува. Гледай си своя живот и в моя не се бъркай. За мадами въобще не споменавай нищо, защото тази материя за теб е крайно далечна и непозната. Гледай си онези филмчета (понеже друго освен това надали умееш, но това мен не ме касае и нямам право и желание да те обсъждам), пиши си простоиите из форумите с правопис ниво 2.клас и не се занимавай с неща, които не са за теб. Просто ФК "Спортист Горно Нанадолнище" да не изявява претенции за участие в "А" група.

Мнението ти е чист спам, написано е неграмотно (като всяко едно друго твое) и по никакъв начин не е нито полезно, нито градивно. Следователно е директно за триене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Деянчо написа:

За мадами въобще не споменавай нищо, защото тази материя за теб е крайно далечна и непозната.

Аве не знам ,колко ми е далечна материя ,ама като гледам как нямаш пари за един хубав ефтинджос компютърни колони да си купиш, си представям и точно с какви ,,мадами,, се занимаваш...XXL за 20 кинта месечно максимум...:D

преди 25 минути, Деянчо написа:

Мнението ти е чист спам, написано е неграмотно (като всяко едно друго твое) и по никакъв начин не е нито полезно, нито градивно. Следователно е директно за триене.

Ааа, а твоя спам в мойте теми сигурно е божа роса....?Стария народ е казал: ,,За зла круша, зъл прът трябва.,,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, franchesko написа:

Аве не знам ,колко ми е далечна материя ,ама като гледам как нямаш пари за един хубав ефтинджос компютърни колони да си купиш, си представям и точно с какви ,,мадами,, се занимаваш...XXL за 20 кинта месечно максимум...:D

Ааа, а твоя спам в мойте теми сигурно е божа роса....?Стария народ е казал: ,,За зла круша, зъл прът трябва.,,

Повече нищо няма да казвам. Подчертал съм тези две думички как само си ги написал, това говори достатъчно за теб. Нека си правят изводи хората дето те четат що за стока си.

Те твоите големи теми, братче. Направо достойни за дискусия на интелектуалци и хора от буржоазията.

Както и да е. Хайде, драги бай Ганьо, лягай си вече, защото стана никое време. И ако обичаш, моля, не разводнявай тази тема и други от сорта, в които пишат хора, чието ниво никога няма да стигнеш. Драскай си из темите в разделите за общи приказки, тук недей да спамиш и да обиждаш. Ако допринасяш с градивни и полезни коментари, нямам нищо против да се включваш, но в противен случай, какъвто е този с неграмотното ти джапане на простащини, най-добре изобщо не пиши. От такива индивиди като теб ми е омръзнало. Хайде лека ти нощ и със здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.