Премини към съдържанието
tyrboman

Препоръчайте ми най качествената марка компресор за въздух

Препоръчан отговор

Доста се рових в нета, но ми излизат все марки, които са ми неизвестни.Само Makita съм чувал, като качествена марка, останалите, като Raider или Black and Decker някак си не ми вдъхват доверие.
Опитах да намеря компресор на Makita, но най големият който намерих е само 50 литра, а ми се ще да е поне 100, защото съм чел по форуми, че ще трябва да чакам ако искам да си сменя гумите с гайковерт и след това да ги напомпя примерно.То всъщност само за това ще ми трябва.Надали ще боядисвам или нещо друго.Просто да почиствам компа, да си помпя гумите и да си ги сменям сам та да не ходя насам натам понеже са ми на джанти и двата комплекта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, tyrboman написа:

Доста се рових в нета, но ми излизат все марки, които са ми неизвестни.Само Makita съм чувал, като качествена марка, останалите, като Raider или Black and Decker някак си не ми вдъхват доверие.
Опитах да намеря компресор на Makita, но най големият който намерих е само 50 литра, а ми се ще да е поне 100, защото съм чел по форуми, че ще трябва да чакам ако искам да си сменя гумите с гайковерт и след това да ги напомпя примерно.То всъщност само за това ще ми трябва.Надали ще боядисвам или нещо друго.Просто да почиствам компа, да си помпя гумите и да си ги сменям сам та да не ходя насам натам понеже са ми на джанти и двата комплекта.

Всеки един компресор ще ти свърши работа стига се вманиачавайте в глупости.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евааах тоа компютър, градски направо ша го издухаш с тиа 100л. а па гумите моаш да си сменяш и с ключа( нали е 2 пъти в годината) а па да помпаш може и с помпа(ръчна или крачна)  P.S. У Софрониево нема ли гумаджийница?:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва компресор. Дори и най-малкото е достатъчно за допомпване. А и по бензиностанциите има безплатно. Преди смяна ги пъхваш в багажника ако много са спаднали. За моите се се е налагало допомпване повече от половин атмосфера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, tyrboman написа:

Опитах да намеря компресор на Makita, но най големият който намерих е само 50 литра,

Всичко е много относително но за да получиш отговор що годе оринтировъчен дай да започнем с гайковера. Колко Nm е и на колко атмосфери постига този въртящ момент ? Какъв е дебита на пълнене на компресора? Тоест с какъв дебит пълни бутилката в минута ? Но за едни гуми 50л бутилка не мисля че е проблем.
Моя гайковер  680 Nm на 1/2 изход  и на 8 атм понякога се запъва на болтове стягани по гумаджийници а го дават да работи с максимално налягане от 6.1 атм.
Така че на теб ти трябва минимум 900 Nm  гайковерт ако смяташ да го захранваш с 6 атм. Ако ползваш по слаб гайковерт като моя например ( клик ) ще трябва да пипаш регулатора на компресора да изключва на 8атм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.08.2018 г. в 23:03, Емил Костов написа:

Всеки един компресор ще ти свърши работа стига се вманиачавайте в глупости.

То това е ясно, но като е някаква марка дето не знам кой знае какъв боклук може да се окаже.

на 12.08.2018 г. в 23:12, georgi6 написа:

Евааах тоа компютър, градски направо ша го издухаш с тиа 100л. а па гумите моаш да си сменяш и с ключа( нали е 2 пъти в годината) а па да помпаш може и с помпа(ръчна или крачна)  P.S. У Софрониево нема ли гумаджийница?:)

За помпене знам, че става и 50 литра, но за гайковерт ... Ми не ми се занимава с ключ и искам с гайковерт.Нямам помпа.Купувал съм си няколко пъти през годините какви ли не и все боклуци се оказват, скапват се след няколко месеца заради различни проблеми вече не помня и какви.Имаме гумаджийница, но не искам да влизам в обяснителен режим за какви хора става въпрос.Само ще ти кажа, че последният път, като ми смениха гумите там (с джантите) така сложиха крика, че ми изкривиха ламарината дето е под краката на мястото до шофьора и от тогава не минавам там.

на 13.08.2018 г. в 11:46, Филипов написа:

Не ти трябва компресор. Дори и най-малкото е достатъчно за допомпване. А и по бензиностанциите има безплатно. Преди смяна ги пъхваш в багажника ако много са спаднали. За моите се се е налагало допомпване повече от половин атмосфера.

Знам, че става за допомпване, но не и за гайковерт поне по думите на познати.Ако знаеш за какви скапани бензиностанции става въпрос в тоя район ... мани мани.60 - 70% от времето все нещо не им е в ред и маркуча е прибран.Никой не ти дава обеснения защо, кога и как.Просто компресора не работи и толкова.Става въпрос за бензиностанцията на фар петролеум.Другата в близост на петрол пък нямат компресор от години така, че щом искам да си купувам компресор значи на тия хора просто не може да се разчита.

на 13.08.2018 г. в 13:54, BMW Маниак написа:

Всичко е много относително но за да получиш отговор що годе оринтировъчен дай да започнем с гайковера. Колко Nm е и на колко атмосфери постига този въртящ момент ? Какъв е дебита на пълнене на компресора? Тоест с какъв дебит пълни бутилката в минута ? Но за едни гуми 50л бутилка не мисля че е проблем.
Моя гайковер  680 Nm на 1/2 изход  и на 8 атм понякога се запъва на болтове стягани по гумаджийници а го дават да работи с максимално налягане от 6.1 атм.
Така че на теб ти трябва минимум 900 Nm  гайковерт ако смяташ да го захранваш с 6 атм. Ако ползваш по слаб гайковерт като моя например ( клик ) ще трябва да пипаш регулатора на компресора да изключва на 8атм.

На този компресор съм се спрял и то, защото не предлагат с по големи бутилки от 50 литра (проверих).Макита си е марка и повечето хора казват, че е качествен и за това го избрах, като производител.бягам надалече от райдер и разни такива измислени куче марки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, tyrboman написа:

На този компресор съм се спрял и то, защото не предлагат с по големи бутилки от 50 литра (проверих).Макита си е марка и повечето хора казват, че е качествен и за това го избрах, като производител.бягам надалече от райдер и разни такива измислени куче марки.

Чудесен избор!  Не става да автосервиз, но като за целите които ще го ползваш няма да сбъркаш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, tyrboman написа:

Това е твоя компресор за гайковера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.