Премини към съдържанието
vescherry

Права достъп диск D и папки

Препоръчан отговор

Преинсталирах компа с W7, беше на сина ми и сега установявам примерно като искам да сваля торент файл в D - казва "Клиентът не притежава изисквана привилегия". По папките излиза надпис подобен - че нямам право на запис на това място. Гледах в свойства всичко разрешено, отметки, юзери група администраторска всичко точно. Какво трябва да направя друго, че вече зациклих?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буквата на устройството ли нищо не разбрах, в клипа си добавят просто everyone за достъп

Да добавя само мога да създавам папки и да ги трия, не мога да свалям нищо - нямам права за достъп и тва е

Махах слагах и сега само в две папки не могада свалям както и в самия диск D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, вместо C: си пишеш твоята буква D: или каквато е там. Добавяш си твоя потребител или everyone, както е показано и му даваш да промени правата за всички папки. Примерно даваш на диск D: десен бутон/properties или "свойства" ако си на БГ и нататък ти е показано какво се прави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И накрая тези папки ги създадох наново с други имена копирах всичко в новите и дотам ... то деня ми замина гати. Интересно ми само защо не мога да свалям в D - дразни ме

Не може да се променя локацията/буквата в свойствата - или аз не разбрах как

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо е станало така се корени в първото Ви изречение - "Преинсталирах компа....". Но не сте изтрили дял D:, съответно след новата инсталация нямате права върху дяла D:, който е създаден със специфични правила при старата инсталация.

Това се получава така, защото новата инсталация генерира нови SID-ове на потребителите, независимо, че Вие ги създавате със същите имена (с английски букви) и така Вие с новите потребители нямате стария достъп, нищо, че името изписано на английски е същото (както и паролата).

Най-лесно се оправя с Take Ownership на пълните права на устройство D: и поддиректориите с потребителя Administrator на новата инсталация, като сложите отметка да се приложи и за поддиректориите. В зависимост от големината на диска и броя файлове и директории, това може да отнеме доста време, за да оправи всички права.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи следното - пускаш "command prompt" като администратор и пишеш следната команда:

takeown /f <foldername> /r /d y

като вместо <foldername> пишеш примерно D:\

Може да се наложи да изчакаш доста, в зависимост колко папки/файлове имаш по диска.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана? Оправихте ли се?

Може да пробвате и следното:

• Изтеглете GrantPerms (според това дали Windows е 32 битов или 64 битов) и го разархивирайте в папка по избор.
  • Стартирайте GrantPerms.exe (за 32 битовата версия на Windows) или GrantPerms64.exe (за 64 битовата версия на Windows) и въведете следната информация:
  Цитат

D:

• Натиснете Unlock и след това List Permissions. Публикувайте лог файла в следващия си пост.

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.