Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, търся си нов монитор(в момента ползвам LG W2243S),  като основни изисквания са:

- IPS

- без ШИМ

- до 24 инча

- матов

Мониторът ще се ползва за всичко(игри, филми, програмиране), бюджетът е около 400 лева. Видео картата е Sapphire HD7850 1gb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено LG-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Определено LG-то.

Ако и напишеш твоите съображения си златен.

преди 2 часа, Raziel1 написа:

Но го потърси на по-ниска цена. Примерно(edigital).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raziel1 написа:

Има и по - добри опции за избор на монитор. Бюджета строго фиксиран ли е ? При условие ,че можеш да отделиш малко по-висока сума ще направиш добър избор.

преди 23 минути, XECUTIONER написа:

Наруто не признава производители ,като Samsung , Asus , Dell и други световно популярни марки . За него "  подходящ " избор е  А data и LG Electronics ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджетът не строго фиксиран, възможно е да похарча малко повече от колко съм предвидил стига монитора да си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG-то е по-добрия дисплей.

Ако се абстрахираме от това и не толкова добър ще свърши работа (другите два които са и по-евтини или поне би трябвало) за нуждите ти.

А може и още по-евтин ако се откажеш от подобни стойки и някой портове (реално това може да свали цената между 50 и 100 лв.).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че е 8 битов не го прави по-добър избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Roujin Z написа:

LG-то е по-добрия дисплей.

Ако се абстрахираме от това и не толкова добър ще свърши работа (другите два които са и по-евтини или поне би трябвало) за нуждите ти.

А може и още по-евтин ако се откажеш от подобни стойки и някой портове (реално това може да свали цената между 50 и 100 лв.).

Нещо типично за LG да поставят панели с 6 бита плюс  FRC , не само при най-ниският клас при своята продуктова гама ! 

Kontrast 1.000:1 (statisch), 5.000.000:1 (dynamisch)
Reaktionszeit 5ms
Blickwinkel 178°/178°
Panel IPS (AH-IPS)
Form gerade
Beschichtung matt (non-glare)
Hintergrundbeleuchtung White-LED, flicker-free, Blaulichtfilter
Farbtiefe 8bit (6bit mit FRC)
Farbraum keine Angabe (sRGB), keine Angabe (Adobe RGB), keine Angabe (DCI-P3)
Bildwiederholfrequenz 60Hz
Variable Synchronisierung N/A
Unschärfereduktion N/A
Signalfrequenz 30-83kHz (horizontal), 56-75Hz (vertikal)
Anschlüsse 1x DVI, 1x HDMI 1.4, 1x DisplayPort 1.2, 1x DisplayPort-Out
Weitere Anschlüsse N/A
USB-Hub Out 3x USB-A 3.0, 1x USB-A 3.0 (Schnellladefunktion)
USB-Hub In 1x USB-B 3.0
Audio Lautsprecher (2x 1.2W), 1x Line-In, 1x Line-Out
Ergonomie 150mm (Höhe), 90° (Pivot), ±45° (Drehung), +25°/-5° (Neigung)
Farbe schwarz (Rahmen), schwarz (Leiste), schwarz (Standfuß)
VESA 100x100 (belegt)
Leistungsaufnahme 52W (maximal), 20W (typisch), 0.5W (Standby)
Jahresverbrauch 29.20kWh
Energieeffizienzklasse A
Stromversorgung AC-In
Abmessungen (BxHxT) 539x524x276mm (mit Standfuß), 539x326x58mm (ohne Standfuß)
Gewicht 6.20kg (mit Standfuß), 3.40kg (ohne Standfuß)
Besonderheiten Slim Bezel, EPEAT Gold, mechanische Tasten, Picture-in-Picture, Sicherheitsschloss (Kensington), softwarebasierter KVM-Switch
Herstellergarantie drei Jahre (Vorabaustausch)
Gelistet seit 10.05.2017, 11:43
Beliebteste Produkteigenschaften anzeigen
Aktueller Preisbereich
€ 197,76 bis € 380,50

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ограничението до 24 инча малко се губи смисълът от увеличаване на бюджета. Вариация на LM238WF2 матрица, на която се базира U2414H, се намира в 100лв. по-евтиния BENQ GW2480, на който му липсва USB хъб и регулиране на височина - ако са от значение. Давам го като IPS с добро съотношение цена-характеристики. Иначе до 400лв. има и по-намазани монитори, а и отгоре разбира се, но за 24 инча IPS според пазара няма да спечелиш почти нищо, най-много истинска 8 битова матрица. 27 инча е следващата логична стъпка. При VA има разни опции за 144Hz до към 500лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регулирането на височината си е добър плюс(но не е задължително), USB хъбовете не са от значение. Изискването монитора да е до 24 инча е заради това, че според мен при вече по-голям размер на диагонала трябва и резолюцията да е по-голяма а с бюджета, които съм заделил не мисля, че ще стигне за сносен такъв монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво ще кажат специалистите, но аз съм се спрял на нещо подобно за следващ монитор:

Монитор AOC Q3279VWFD8 31.580.01 Q3279VWFD8 - ниска цена от JAR Computers

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 17 минути, ncl написа:

Не знам какво ще кажат специалистите, но аз съм се спрял на нещо подобно за следващ монитор:

Това си е направо ТВ, ама ако имаш място на бюрото и ти харесва що пък не. 

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, techmaniac написа:

Това си е направо ТВ

без тунер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raziel1 написа:

Регулирането на височината си е добър плюс(но не е задължително), USB хъбовете не са от значение. Изискването монитора да е до 24 инча е заради това, че според мен при вече по-голям размер на диагонала трябва и резолюцията да е по-голяма а с бюджета, които съм заделил не мисля, че ще стигне за сносен такъв монитор.

Зависи от заниманията. Има 27-32 инча с прилични матрици и резолюция 2560х1440, предимството е и за работа, и за забавление; минус е, че за нови игри си трябва по-стабилна видеокарта, ако не намаляш резолюцията. Или гледаш широки 21:9 с 2560х1080, където картата рендерира по-малко, а и за филми са приятни, но при работа с тези пропорции губиш височина. За професионални цели все още 16:10 е конкуренция на 16:9, но са скъпи и няма чак такъв избор. Ако програмирането е основно, алтернатива на един голям монитор са 2 по-малки - примерно един 24-27 инча като основен, който да се ползва и за игри / филим, заедно с един 1080p в портретен режим, което за визуализиране на код е безценно. 

преди 3 часа, ncl написа:

Този е бомба на спекс, ако е добре в тъмни сцени и на реакция, пренебрегнали са ергономията само, остава и "вносът по заявка" да не отнема дълго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още няколко предложения:

https://plasico.bg/lg-24mp68vq-p-30106.html

https://www.stealtechcomputers.com/monitors/Монитор_Iiyama_XUB2492HSU-B1_23_8_IPS_LED_Panel_FlickerFree_VGA_HDMI_Displayport_USB_id72085/

https://plasico.bg/dell-u2417h-27101.html - наследника на U2414H, като с бяла рамка може да се намери с 30-40лв. по-евтин.

https://plasico.bg/asus-25-mx259h-35589.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ncl написа:

Изглежда доста добре. А това е официалния вносител на модела ако ще поръчваш - http://techvision-bg.com/bg/products/1418/monitor-AOC-Q3279VWFD8.html

Но не харесвам когато официален производител AOC пише невярна информация като например висок статичен контраст 3000:1 което само VA панел може да има. IPS-ките са по 1000:1 - кое е лъжата че панела е IPS или че контраста е 3000:1

Но като цяло за тази цена изглежда добре и с 1000:1 Контраст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от производителя: AOC Europe

1200:1 е статичният контраст. Мониторът има и VA вариант, който е със стотина лева по-евтин и там статичния контраст е 3000:1. Предполагам е грешка при копирането.

Иначе няма да купувам сега. Предвидено е за декември 2020. Първо са телефон и компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ncl написа:

Предвидено е за декември 2020

То до тогава може и  света да се свърши. Нищо де, не пречи човек да си прави планове. Но когато става въпрос за техника, която ежегодно, че и по-често се пускат нови модели, да не се жени повече от две години предварително за определен модел, с който да предвижда първата брачна нощ да е след 28 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да свърши тогава. :)  Но и да свърши, пак съм подготвен. Иначе предполагам, че до тогава ще излязат нови модели, които биха били по-хубави и по-евтини. Просто го давам като опция на автора на темата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.08.2018 г. в 21:19, XECUTIONER написа:

Някой поръчвал ли е от тях.

И заслужава ли си тъй като май фирмата е унгарска или румънска. Складовете също не са в БГ.

Има противоречиви мнения за тях, някой са доволни , други не.

И ако стане нещо, как се процедира със гаранцията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, oic написа:

Някой поръчвал ли е от тях.

И заслужава ли си тъй като май фирмата е унгарска или румънска. Складовете също не са в БГ.

Аз съм поръчвал. Всичко беше точно, пратката идва от Унгария, в България се доставя от Рапидо.

Но си поръчах фотографска раница :) . Не бих рискувал с нещо чупливо или повреждащо се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Аз съм поръчвал. Всичко беше точно, пратката идва от Унгария, в България се доставя от Рапидо.

Но си поръчах фотографска раница :) . Не бих рискувал с нещо чупливо или повреждащо се. 

Гледах един обектив Canon , който е със  около 60 лв по евтин от колкото в БГ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.