Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички.От известно време ползвам  linux mint, и днес реших вече да премина към linux kali. Инсталирах го макар че ми даваше някакви грешки, обаче при стартиране ми иска user и парола, а при инсталацията ми поиска само root парола, преинсталирах го наново същата работа. Какво да правя помогнете ми? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И, какво става, когато напишеш root паролата ? Пуска ли те да влезеш в акаунта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Мехмед Мехмед написа:

Привет на всички.От известно време ползвам  linux mint, и днес реших вече да премина към linux kali. Инсталирах го макар че ми даваше някакви грешки, обаче при стартиране ми иска user и парола, а при инсталацията ми поиска само root парола, преинсталирах го наново същата работа. Какво да правя помогнете ми? 

Какво значи дава ми някакви грешки. Хора осъзнайте се малко. Как разчитате на помощ без реални проблеми с определени примери. Магьосници не съществуват.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както разбирам, май си начинаещ в "Линукс" и правилно си се насочил към "Минт".  "Кали" е за много напреднали потребители, доколкото знам..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталацията имах проблем, исках да го инсталирам като втора ос на linux mint но не се справих. И за това го инсталирах като първа ос. Колегата май не ме разбра след инсталацията ми поиска user и password. А при инсталацията ми беше поискал само root password. След много налучквания на user написах root и после си въведох и паролата и усоях да се логна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, бат'начо написа:

Много различно от показаното тук казваш?

Да на истина това не ми го изкара, със admin и passworda, А ме пита дирекно root password a, Ако не ми вярваш мога да ти изпратя  linux а дето го инсталирах. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами инсталирай го наново, този път по-внимателно, и за каквито пароли да те пита по подразбиране си ги има в сайта на Kali.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jojopara написа:

Както разбирам, май си начинаещ в "Линукс" и правилно си се насочил към "Минт".  "Кали" е за много напреднали потребители, доколкото знам..

Какви потребители - човека не може да си влезе в акаунта!

Отделно, като кажете - тази ОС е по-лека, а тази - по-тежка. Много зависи, какво правиш на дадената ОС, доколко влизаш „в дълбокото“!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jhoro написа:

Какви потребители - човека не може да си влезе в акаунта!

Отделно, като кажете - тази ОС е по-лека, а тази - по-тежка. Много зависи, какво правиш на дадената ОС, доколко влизаш „в дълбокото“!!! 

"човека" не знае какво прави и как да си инсталира линукс, как очакваш да си влезе в акаунта, като не помни дори паролата, която е въвел? Видя ли връзката, която дадох по-горе? Кали линукс не е по-лек или по-тежък, той е за напреднали потребители и за по-специфична работа, каква точно ще разбереш, ако те интересува и ще си намериш информация, приложенията в него искат root достъп и за това не е предвидено да се работи на ниво потребител в тази ОС.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти знаеш ли да четеш? прочети горе кво съм писал, linux kali го инсталирах два пъти. Никъде не ми дате да напиша user name, толкова прост ли съм аз за да не чета всяка стъпка при инсталацията?Единствено ми поиска root парола. Писах ви че  успях да се логна като написах на user name- root.Защо ме изкарвате малоумен? 

Screenshot_2018-08-15-07-32-26.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото не разбираш какво правиш. В линка, който дадох, е написано:

Kali Linux Root User Policy

For these reasons, the default Kali user is “root”, and no non-privileged user is created as a part of the installation process

Това е част от текста, който си пропуснал да прочетеш като гледам. Изглежда това са го направили скоро в последната/последните версии, понеже в инструкциите за инсталация има опция за добавяне на друг потребител. Така или иначе ти можеш да си го направиш допълнително, стига да ти трябва и да знаеш как, но поради особеността на тази дистрибуция, няма да можеш да ползваш повечето и функции ако си се логнал с потребител с ограничени права.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Raze написа:

Така или иначе ти можеш да си го направиш допълнително, стига да ти трябва и да знаеш как, но поради особеността на тази дистрибуция, няма да можеш да ползваш повечето и функции ако си се логнал с потребител с ограничени права.

Малко е тъпо да слушаш музика, гледаш филми, чатиш във Фейса, сваляш торенти като администратор - съгласен напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под windows няма такива проблеми :) То затова и там има най-много вируси и подобни зловредни програми и най-често се омазва системата. Не че не може да се направи отделен акаунт с ограничени права, но много малко хора разбират как и какво да правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, бат'начо написа:

Малко е тъпо да слушаш музика, гледаш филми, чатиш във Фейса, сваляш торенти като администратор - съгласен напълно.

Не е малко. Много е глупаво и опасно. Сваляш една от ключовите защити на ОС. По- добре да ползваш Debian 5, без поддържка от години, но под потребителски акаунт, отколкото да поканиш богинята на смъртта и да й отвориш широко вратата да влезе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D Сещам се за един малко по-добър вариант - да свалиш и ползваш преправената богиня от някой тракер (като администратор, естествено).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.