Премини към съдържанието
sliderum

Държавно гарантираната афера и рекет наречени "Гражданска отговорност"

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Темата, е за следене на развитието по казуса и коментари на засегнатите от огромното спекулативно повишение на цените на рекета, наречен ГО(гражданска отговорност).

Защо е в политика? Ами политика е на ГЕРБ, затова.

Редактирано от sliderum
правопис и добавка (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо съм пропуснал ли? Освен че вчера казаха за фалирал застраховател (Олимпик). Нали има гаранционен фонд?

Нали май месец вече повишиха цените пак напълно необосновано? Преди години пак ги вдигнаха за да важи зелената карта за цяла Европа въпреки че 90% от колите не излизат дори и извън окръга си? Дори голяма част нямат винетки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По БТВ няква кукла споменала, че повишението до края на годината щяло да стигне 100% върху цените от началото на годината. Е, това, ако не е помпене на обстановката, да ни свикнат с изнудването...Не ми се търси видеото.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай нещо сериозно. Някъ'в кифлоч рекъл нещо в отпускарския сезон. То им е традиционно на управляващите тъпунгери.  Да почнат да лаят за вдигане на цените на какво ли не с някакви умопомрачителни проценти. И след това да цъфне тиквата - пожарникар и да каже че няма да е толкова, ами само с 1/2 или 1/3 от това.

Примерно горивата гонят цените от преди няколко години, когато барелът беше около 160$  Да, ама сега е 70. Рафинерията не плаща никакви данъци вече 20 години, все е на счетоводна загуба. Всичко се изнася през някаква куха офшорка. Населението плаща зелена, кафява и каква ли не скъпа енергия, затова пък с Козлодуй спонсорираме съседните икономики. И политици, които през фирните на жените им изнасят евтиния ток. За нас остават радиоактивните отпадъци.

Въобще от управляващите милиционеро-идиоти само това може да се очаква. Ограбване парите на народа  по всевъзможни начини и докарване до просешка тояга.

А, и плажове вече изчезват https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2018/08/13/3295665_kak_morski_plaj_krai_varna_izchezna_ot_kadastralnte/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно де, пък и сам спомена вдигането на цената на ГО от месец май, което е нещо реално, а не бъртвежи на " Някъ'в кифлоч ".  Нещата се случват и никой не протестира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Нали май месец вече повишиха цените пак напълно необосновано? Преди години пак ги вдигнаха за да важи зелената карта за цяла Европа въпреки че 90% от колите не излизат дори и извън окръга си? Дори голяма част нямат винетки.

Въобще от управляващите милиционеро-идиоти само това може да се очаква. Ограбване парите на народа  по всевъзможни начини и докарване до просешка тояга.

Свиквайте, това е само началото. Заради политиката на геноцид на гербавите, населението намалява с ударни герберастки темпове. Заради смъртността и емиграцията броят на данъкоплатците намалява постоянно с всяка изминала година и съответно през всяка следваща година оставащото тук население го чака ново увеличение на всякакви данъци, акцизи, осигуровки, застраховки, ток, вода, битови такси, за да се компенсира намаляващият брой данъкоплатци.  

Заради непрекъснато намаляващото население, всяка изминала година рекетът на държавата и монополите над тези, които са останали тук ще става все по-голям.

Икономисти го предрекоха това още в началото на третия мандат на гербавите. То затова всеки, които има акъл се изнася от тая пропаднала държава още щом завърши училище.

Докато Боко тиквата и калинките му от гроб не бъдат свалени от власт, положението няма да се оправи, а ще става по-зле.   

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Филипов написа:

...няма да е толкова, ами само с 1/2 или 1/3 от това...

Хората са казали : Поискай 10, за да получиш 1.

преди 47 минути, gagodrago написа:

...Докато Боко тиквата и калинките му от гроб не бъдат свалени от власт...

И да се свалят те, ще дойдат други същите. Положението в България не е зле заради управляващите, а е зле заради мафията. Реално управляващите следват единствено желанията на мафията, затова няма значение кой ще управлява. Дори да сложат едни 240 картонени фигури, ситуацията ще остане същата. На това му се казва "политическа стабилност".

Колкото до темата с гражданските, идеята е, че когато някой застрахован в БГ се блъсне в чужбина, българският застраховател плаща по чужбински цени, които са доста по-високи. А такива има много - не само българите масово пътуваме, ами се правят и измами. Чужденци си плащат на българи да си регистрират колата в България, за да могат да сключат тукашна застраховка, а реално колата се кара в чужбина. Това е масова практика, която все още няма законов механизъм за прекратяване, а се действа на мутренския принцип и ръчно се търсят такива измамници.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като поразгледах малко какво се пише из медиите, попаднах на всякакви оправдания за вдигането на цените на ГО. Едно от тях и и разширяването на кръга на изплащане на засегнатите лица. Примерно за обезщетение когато е причинена смърт, досега се изплащаше на преки роднини от семейството, майка, баща, деца, съпрузи или живеещи на семейни начала с починалият. Тълкувателно Решение на ВКС дава възможност дела за обезщетение да заведат всякакви други изроди

Цитат

„От гледна точка на чл. 52 от ЗЗД обаче е справедливо и други лица, извън най-близкия семеен и родствен кръг, да могат да получат обезщетение за неимуществени вреди, ако са създали с починалия постоянна, трайна и дълбока емоционална връзка, заради съдържанието на която търпят морални болки и страдания от смъртта му, сравними по интензитет и продължителност с болките и страданията на най-близките.

Иначе казано, до преди решението, ако Иван е убит от катастрофа, застрахователят обезщетява неговото семейство и толкова. След решението в съда отива някой трансджендер и казва:" Иван си имаше хетеро семейство, деца и т.н. ама си беше от нашите и с него си имахме връзка по пед@лск@ линия. Аз страдам жестоко от смъртта на Иван, ето рева и ми се разтича грима, получавам сърцебиене, престана да ми става и т.н и претендира да бъде обезщетен и ще бъде обезщетен почти със 100% вероятност заради решението на ВКС. Кой каза че ВКС е независим орган и не работи в полза на тайното прокарване  на решения, които да могат да бъдат от полза на диагнозите, дори и след като народа и КС отхвърлиха приемането на тъй наречената "истанбулска" конвенция. Вече има различни примери, как различни нормативи са променяни по начини, да могат тия уроди и техните НПО-та, да се ползуват от тях, за придобиване на облаги. Не изключвам по никакъв начин НПО-тата да са подкупили цялото ВКС, за да се прокара решението само с едно особено мнение и всички останали с вдигнати ръчички както едно време на заседание на БКП, всички гласуваха по команда. Е, досегашните "подобрения" на закони и нормативи, за да бъдат удобни на джендерите и НПО-тата им, не доведоха до съществено засягане интересите на народа...Сега обаче, това решение на ВКС и последвалият, а аз не се съмнявам че то е, ако не единствената, то поне измежду основните аргументи за поскъпването, директно посяга в джоба на нормалното население на страната...Как мислите, трябва ли срещу решението на ВКС да се протестира, да се митингува и да се искат оставките на ония подкупни мизерници?

Редактирано от sliderum
добавяне на кавички и запетайки (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко години пак дрънкаха че цените се вдигали заради вдигането на лимитите за отговорност. Само че не съм чул на някого да са изплатили европейски обезщетения. Дори и 20% от максимума не съм чул.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Филипов написа:

Преди няколко години пак дрънкаха че цените се вдигали заради вдигането на лимитите за отговорност. Само че не съм чул на някого да са изплатили европейски обезщетения. Дори и 20% от максимума не съм чул.

Аз също не съм чувал, но това не значи че не се изплащат. Все пак, това че не сме чули, може да говори както за конфиденциалност, така и за уникална рядкост да се случи  изплащане в такъв голям размер. Но като стане въпрос за наистина сериозни суми, застрахователите са склонни със зъби и нокти да намерят оправдание да не ги изплатят, или поне съществено да намалят сумите. Понеже разполагат с много пари и връзки, това не е като нещо което не би им се отдало.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.08.2018 г. в 12:57, gagodrago написа:

Докато Боко тиквата и калинките му от гроб не бъдат свалени от власт, положението няма да се оправи, а ще става по-зле.   

Те ще се спасят, когато корабът вече потъва безвъзвратно... и ще подготвят следващия "Орешарски" да обере пешкира. А Миро и протестърите ще ходят да "борят неправдата" на площада, доволно ояли се през трите мандата на Борисов. Поне такъв е планът, според някои анализатори.

Много наглеят тия хора, тежко ни! Все малък им се струва рекетът, ама като са професионални рекетьори! А не го правят само от лакомия, защото паразитът има интерес в благосъстоянието на приемника/жертвата... а те режат клона, на който седят буквално. Т.е. целта е кражба и унищожение. А това е меко казано скандално за хора, претендиращи да са българи.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.08.2018 г. в 10:19, Филипов написа:

Нещо съм пропуснал ли? Освен че вчера казаха за фалирал застраховател (Олимпик). Нали има гаранционен фонд?

В случая с Олимпик този фонд не важи именно, защото е клон на застраховател в Кипър и съответно отчисленията се правят в техния гаранционен фонд - или както се нарича при тях. Изобщо пирамидка история - поредната.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Като човек който продава застраховки споменавам: Няма такова нещо като "брокер който е излъгал" по казуса с Олимпик. От 10 май системата на Олимпик не позволява да се сключват нови полици. Тоест колкото и на някой да му се иска, няма как да пусне полица на тази компания. Можеше единствено да се плащат вноски по полици. Те се отчитаха към Олимпик, и същите прибираха парите от вноските smile.gif Аз очаквах да си оправят проблемите с лиценза. Разбрах за фалита на 10ти август. В днешно време сигурна компания няма, всички са бомби със закъснител. Зависи на кого по кое време ще му хрумне да открадне едни пари. Другото което е, Гаранционен фонд и КФН бягат от отговорност. От всяка полица на Олимпик 11лв влизат в ГФ. Това го пише в полиците на хората, могат да погледнат.

П.С.Днешно време в България всичко е ДОЛНА ИЗМЕТ, всички с власт само лапат пари които даже им свиди да изсерат. Готов съм не за шибана мирна стачка, ами да влезем в шибания парламент и да им видим сметката на тия мърши... Да стоим пред компа и да пишем файда няма. Продължим ли да сме задклавиатурни мишки нещата ще си останат така, че и по-зле. Бойко, Цветан, Валери, Делян, Сотир - смърт мръсна на видят... laser.giflaser.giflaser.giflaser.giflaser.gif

От темата спИциално за Олимпик-а при конкуренцията, коментар #136 ...Да остане следа, ако му затрият коментара на чиляка.Червеното е оцветено от мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.08.2018 г. в 16:46, Lumberman написа:

. А Миро и протестърите ще ходят да "борят неправдата" на площада, доволно ояли се

Пак ли съм ти изял сладоледа бе... Ти да спиш не можеш без да ме бълнуваш :)

преди 1 час, sliderum написа:

От 10 май системата на Олимпик не позволява да се сключват нови полици

И аз си мислех нещо такова, те даже казаха че всички клиенти са уведомени отдавна с смс-и и т.н... и се изненадах че не го споменаха отначало, а предпочетоха да сеят паника.

преди 1 час, sliderum написа:

Другото което е, Гаранционен фонд и КФН бягат от отговорност. От всяка полица на Олимпик 11лв влизат в ГФ. Това го пише в полиците на хората, могат да погледнат.

Тук също се нагнети напрежение, като пак всички хукнаха да разправят хората да подават молби в офисите и да си търсят парите от кипърския фонд.

Къде е нашия, към който се отделят тези пари ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, miro20 написа:

Къде е нашия, към който се отделят тези пари ?

Ами предполагам, че и там има едни наши  хора, мамани синчета и дъщерички на тия или на ония връзкари, или  партийни функционери, които вземат едни сладки заплати, приписват си тлъсти  бонуси поне веднъж годишно, докато на вършат никаква полезна работа и/или никаква работа въобще, освен да ходят и да се връщат сутрин и вечер от работните си места и да се отчитат в системата, че са били там.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ae кво мрънкате бе после ще искате да ви изплатят щети при премия 33 43 лв колко щета искаш 1000 лв ? няма как да стане . И се научете да карате внимателно заради всекидневните катастрофи се дигат застраховките . За бонус малус просто забравете !

и следете новините защото те първа предстои масово увеличаване и след 2 3 месеца пак ще ги вдигнат и за коледа ха честито 400 лв застраховка отиди софрата . Да не кажете при брокера ае миналата година плащах 45 лв сега кви са тез 75 .... научете се вече влезе в 21 век ЕС ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, adersa написа:

Ae кво мрънкате бе после ще искате да ви изплатят щети при премия 33 43 лв колко щета искаш 1000 лв ? няма как да стане . И се научете да карате внимателно заради всекидневните катастрофи се дигат застраховките . За бонус малус просто забравете !

и следете новините защото те първа предстои масово увеличаване и след 2 3 месеца пак ще ги вдигнат и за коледа ха честито 400 лв застраховка отиди софрата . Да не кажете при брокера ае миналата година плащах 45 лв сега кви са тез 75 .... научете се вече влезе в 21 век ЕС ..

Има един дребен проблем. На тия изроди застрахователите по ГО, държавата гарантира че продукта ще се купува независимо от цената. Аз примерно продавам пчелният си мед  днес за 10лв килограма, защото на пазара на който ходя не върви на по-висока цена. Ако утре реша да си вдигна цената дори само с 3-4лв., никой няма и да ме погледне. Обаче зад застрахователя седи държавата с нейните инструменти за изнудване и ти казва, като не си купиш ГО, ти слагаме еди каква си огромна глоба и едни яки куки минцифаи ти свалят номерата на колата и си до там. Т.е. държавата гарантира с крути мерки, че  застрахователите ще си продадат продукта наречен ГО застраховка, нещо което не ми гарантира на мен, за продажбата на моя пчелен мед. Ти, ако искаш да продължиш да си управляваш автомобила, което на достатъчно много хора се налага, щото не навсякъде има регулярен и чест градски транспорт като в Цофиата, а колата си трябва дали за пътуване до работа, дари да си свършиш полезна транспортна работа, или да се откараш със семейството на почивка, или...та ти оставя все пак единственият избор да търсиш най-изгодната ГО оферта, това е единственият избор, който ти е оставен. Обаче както държавата гарантира оборот на застрахователите по ГО, така трябва и да ни гарантира на нас като на техни клиенти, че Го застраховката като всеки един друг ДОГОВОР(точно така, ГО не е стока, тя е самият договор между теб и застрахователя, във веществен вид изразен със съответният стикер и с хартиен екземпляр) ще се изпълнява коректно от начало до край и след като ни е принудила да подпишем такъв ДОГОВОР, когато едната страна по договора стане неизправна, да се намеси със своите наказателни мерки срещу него, за да го принуди да си спазва договора,  а когато същият е изпаднал в невъзможност да изпълнява този държавно гарантиран договор, трябва държавата като стана по сделката, трябва да го до изпълни докрай вместо него(застрахователят).

Редактирано от sliderum
правопис :( (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нашата държава само иска и никога и нищо не дава! Вечно няма пари. Проблемите не били неин проблем. Дори преди малко по новините премиера се изтъпани с - "какво искате вие" това интерпретирано, де.

Малко ни е. Щом търпим значи сме съгласни и за това шшшшшшт! Без оплаквания! И това с Олимпик да бе единичен казус. Всеки ден по 2 скандала.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Black Power написа:

Нашата държава само иска и никога и нищо не дава! Вечно няма пари. Проблемите не били неин проблем. Дори преди малко по новините премиера се изтъпани с - "какво искате вие" това интерпретирано, де.

Малко ни е. Щом търпим значи сме съгласни и за това шшшшшшт! Без оплаквания! И това с Олимпик да бе единичен казус. Всеки ден по 2 скандала.

Ммм да не подсказвам, ама...В КТБ като се посъбраха едни парички и един Цвък, не точно Цвък Цвък с шестте апартамента, а един друг Цвък духна с бая пари. Доста се съмнявам, че сам е изнесъл всичките няколко милиарда влогове, но все пак доста взе, пък и към него беше насочено основно медийното внимание, случайно, или не. Имаше и няколко други такива макар и маломащабни и не толкова обсъждани гафове ...Примерно едни около 160 милиона изчезнаха от не помня къде от сметките на Здравната каса ли беше, или от някой пенсионен фонд ли беше, просто не помня...Замете се инфото и ми беше съвсем бегло попаднало пред погледа. Не става въпрос за това дето Дянков побара "Сребърният фонд", преди вече доста години, а за една по-съвременна "случка".  Дори за сумата не съм съвсем сигурен, но ставаше въпрос за стотици милиони, или поне за над 100М. Та сега Олимпика източи със държавно съдействие хората. ...Чувам слухове, че пенсионните фондове напоследък отново са станали бая тлъсти откъм финансови наличности...Да не вземе някой такъв да изчезне от картата заедно с наличностите си....

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май още не разбрахте , че продукта както го нарече ГО е задължителен в целият ЕС без този продукт граница не можеш да минеш !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, adersa написа:

Май още не разбрахте , че продукта както го нарече ГО е задължителен в целият ЕС без този продукт граница не можеш да минеш !

Май не разбра, че едно от оправданията за фалита на Олимпик и уж лошото финансово състояние на другите застрахователи, е именно изплащането на щети по ГО в чужбина...за катастрофи предизвикани от нашенски бабаити, които някак си са отишли там в чужбината с автомобили без застраховка ГО. Сега, как са минали границата, нещо повече как въобще са стигнали границата с коли без ГО и защо се изплащат застраховки по ГО от застрахователите ни, след като виновниците "българи"  не са застраховани и би трябвало наистина да си платят щетите и кръвнината от собственият джоб - не питай мен.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той като е минавал тя е била валидна обаче некоректният брокер как да го намери или да се обади на някой негов роднина тук , че му е изтекла . Аз като брокер идват техни хора да плащат оставят си техният номер и готово лесно и просто . Докато другите брокери хич не им идва на акъла за тел номер . Те си мислят будалата ще се върне отново при тях за нова . Но вече тук стой проблема как се връща в БГ без ГО .

Как и защо го пускат да минава граница без ГО

Е добре де дали ОЛИМПИК са плащали към бюрото зелена карта 4 млн годишно ?

Евроинс и булстрад скоро и те ще фалират булстрад са Австриици даже ме съмнява и те дали имат лиценз

И последно когато отивате да си правите нова гражданска или каско при брокер настоявайте сами да си изберете компанията а не после да ревете по тв и форуми че ви набутаха ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, adersa написа:

Той като е минавал тя е била валидна обаче некоректният брокер как да го намери или да се обади на някой негов роднина тук , че му е изтекла

"Той" със сигурност не е бил само един "той". Понеже става въпрос за причинени от "той"  ПТП-та, това показва вероятност да не са били съвсем  на ти  с местните пътни правила, или да им е било, през каквото там си имат между краката, за правилата. Вариантите не са много. Мангал с купена книжка, или мутроиден тип нагляр, от тези които се раждат с родилен белег като знака на БВМ(или друга знакова кола, примерно Голф II, Ауди А6 и т.н.) БМВ им е първата и последната кола, с която са се утрепали, дали самостоятелно, или завличайки на оня свят още няколко човека. А това, че брокера трябва да го гони по чужбините и да го уведомява него, или пък да му уведомява роднините, че срока на застраховката, която евентуално при минаване на границата уж била валидна още, изтичал, не знам къде си го чел тоя роман. Брокерът няма такива задължения. А урода, който си прави застраховка и не знае докога е валидна, че да трябва да го осведомява някой друг за това, за човек ли го броиш, като се има предвид че същият този наглец, извършва най-често виновни ПТП-та?! Т.е има голяма вероятност да е църен или пък бял мутроиден тип наглец, от тия на които образованието им е минало покрай ушите и имат мозък колкото да не мучат съвсем като животни, за сметка на това магарешки упорити и нагли, с дебел ланец на врата и с купено свидетелство за правоуправление.

ПС. Няма достатъчно индикации, че застраховките са им били валидни дори при преминаване на границата. Като едното нищо митничарите са ги пускали безконтролно, все пак това(ако са  отивали в Гърция или Румъния, или в други ЕС страни, без да минават пътьом през страни които не са ЕС членки, са вътрешни "граници" между ЕС страни, а не външни и контролът на тях е минимален.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, sliderum написа:

Има един дребен проблем. На тия изроди застрахователите по ГО, държавата гарантира че продукта ще се купува независимо от цената. Аз примерно продавам пчелният си мед  днес за 10лв килограма, защото на пазара на който ходя не върви на по-висока цена. Ако утре реша да си вдигна цената дори само с 3-4лв., никой няма и да ме погледне. Обаче зад застрахователя седи държавата с нейните инструменти за изнудване и ти казва, като не си купиш ГО, ти слагаме еди каква си огромна глоба и едни яки куки минцифаи ти свалят номерата на колата и си до там. Т.е. държавата гарантира с крути мерки, че  застрахователите ще си продадат продукта наречен ГО застраховка, нещо което не ми гарантира на мен, за продажбата на моя пчелен мед.

И още нещо (с това съм съгласен) - защо Гражданска Отговорност е на автомобил, а не на "гражданин" или на "водач"? Дали защото автомобилите са повече от шофьорите? Ако беше обратното, дали щеше да се плаща на човек?

Тези задължителни услуги, които ни налагат, са отвратителни. Вместо да не ползваш на свой риск, и после да си носиш последствията, ако се издъниш. През 90-те с баща ми катастрофирахме, не бяхме ние виновни, колата не ставаше за нищо. Застраховка нямаше и нищо никой не ни покри. То даже другият водач беше чужденец. Но тогава бяха други времена, когато нямаше винетки, и на преглед редовно НЕ минавахме, а и с години не ни спираха полицаи за проверки. А сега с тия данъци за автомобили, винетки, ГО и прочие бремена, все те удрят под кръста. Аман от държавно регулирани монополи. Все някой трябва да мисли вместо тебе и да определя как ще си харчиш парите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Ох, толкова много е прав колегата от конкурентният форум, че дори няма какво да добавя от себе си.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.