Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

реших, че е време да взема да мигрирам ОС на ССД. Проверих спецификациите на дъното (GA-B250M-D3H), в които пише, че разполага с 1 x M.2 Socket 3 connector (каквото и да означава това сокет 3) и съответно купих ССД 22.08.
Монтирах го, пускам компютъра, ССД се вижда, ама единия терабайтов диск изчезнал. Казвам си, сигурно съм му разместил кабелите без да искам. Отварям пак, намествам ги уж, пускам - не, изобщо не се вижда и от БИОС-а. Махам ССД, терабайтовия диск се появява о.О и го за*бах за по-добри времена^^ Коментирах с един колега, той пита какво ти е захранването, казвам 550 ватово чифте. Малко ми било, трябвало поне 800 о.О Да, ама проиграх конфигурацията през PSU калкулатора на куулинг мастър, препоръчано ми беше 450 ватово, т.е. по-всяка вероятно не е това. А и се замислих, че като включа външния хард (0.5 тб сийгейт) нямам проблеми с липса на захранване или комуникация между него и ОС. Дъното има 6 САТА слота, т.е. би следвало да е предвидено поне 6 устройства закачени + ССД. Всичките 4 конектора за вентилатори се ползват, 1 на процесора и 3 по кутията, но както споменах не съм сигурен, че недостатъчна мощност е проблема като цяло.
Идеи що може да се случва?

П.П. В прикачените файлове снимки на БИОС, Дивайс мениджър, основни характеристики на компа и тн

!Speccy.png

IMG_20180716_200146.jpg

IMG_20180717_073701.jpg

IMG_20180717_073724.jpg

IMG_20180717_073743.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш 6 слота, но вероятно в биос на дъното не са разрешени всичките. Влез там и ги разреши и тогава закачи SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще разгледам пак БИОС-а после като се прибера, но от това което помня единственото място където изглежда, че може да се активират/деактивират слотовете е това от снимките, а там от САТА 0 до САТА 5 всичките са активирани.

Ако трябва да съм честен, макар и да звучи невероятно, допуснах, че т'ва М2 сокет 3 замества САТА 3 слот, та размествах диска и на друг слот, но не се появи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто твоето М2 ССД също е САТА, а не NVMe, за това не може да ползваш всички сата портове заедно с САТА М2 ССД. АКо имаш празни САТА портове виж в книжката на дъното с кой порт М2 си дели ресурси и не го използвай. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро погледни за ограничения за SATA слотовете, когато се включи M.2 диск
http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/mb_manual_ga-b250m-d3h_e.pdf
Стр.15

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето точно затова говорех в моята тема:

Когато поставиш режим на SATA контролера AHCI както виждам на снимката при теб се получава така, че HDD дисковете не се виждат. Само, че доста хора ми се подсмиваха че нищо не се бъркало. Сега си промени режима на контролера на стандартния и ще видиш че дисковете ще се покажат, но въпросът е как ще работи SSD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, да ама изчезва само един и той не е буутващ, а и самия ССД не е мигрирана ОС > празен и небуутващ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети си книжката към дъното...Когато ползваш M2 губиш няколко САТА порта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Storage Interface Chipset: - 1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280/22110 SATA and PCIe x4/x2 SSD support) - 1 x SATA Express connector * The SATA Express connector is not compatible with regular SATA devices. - 6 x SATA 6Gb/s connectors * Refer to "1-7 Internal Connectors," for the installation notices for the M.2 and SATA connectors.

Snap3.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.