Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Купих си микросд карта 128Гб на Самсунг и искам да си прехвърля снимките от телефона в нея. Пробвах на една друга и нещо всичко се обърка. Първо се разбъркаха, запаметиха се с датата на прехвърляне и стана мазало. Другото, което е как да прехвърля снимките от вайбър, whatsapp? Копирах папките уж, но после клиповете излезнаха като повредени и не всичко успях да намеря и прехвърля. Можете ли да ми дадете съвет как най добре да ги преместя  и трябва ли преди това да се форматира картата и как? Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази карта, на телефона ли ще я ползваш или просто искаш да си направиш на нея някакъв бекъп?

Ако ще я ползваш с телефона, най добре я форматирай от самия апарат, но по-бързо и сигурно е да я форматираш през компа. Задължително във FAT32. Самото копиране на съдържанието, аз лично предпочитам също да го правя през компа - смъкваш с в някоя папка/папки всичко, което ти трябва от телефона и после го мяташ на картата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще я ползвам на телефона. Мястото за съхранение не ми стига и затова я взех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че картата не е менте?... По симптомите ми прилича на такава. Откъде я купи, и колко струваше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами както ти казах - формат във FAT32 и през компа прехвърляш каквото ти трябва. За файловете от вайбър търсиш на телефона папка viber>media. Сигурно нещо подобно е и за ватсуп-а. Погледни и в папка download какво има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, RudeBoy написа:

Сигурен ли си, че картата не е менте?... По симптомите ми прилича на такава. Откъде я купи, и колко струваше?

Още не съм ползвал новата карта, иначе е купена от Амазон Германия.

преди 8 минути, street racer написа:

Ами както ти казах - формат във FAT32 и през компа прехвърляш каквото ти трябва. За файловете от вайбър търсиш на телефона папка viber>media. Сигурно нещо подобно е и за ватсуп-а. Погледни и в папка download какво има

Благодаря, а датите дали пак ще се променят при самото местене? Не може ли да си останат първоначалните?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с датите не мога да го разбера изобщо въпроса. Във всеки файлов менаджер можеш да си подреждаш файловете както си искаш - по дата, по вид, по големина....

PS: Варианта с компа има още един плюс - ще си имаш нещата на още едно място - за сигурност

PS2: От самото приложение за камерата на телефона, можеш да промениш мястото по подразбиране за запис на мултимедиата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, musicmania написа:

Благодаря, а датите дали пак ще се променят при самото местене? Не може ли да си останат първоначалните?

Всяка снимка, направена със съвременно и читаво устройство си има EXIF данни, които включват и такива за датата и часа на заснемане.

Решението е, например отваряш папката на компютър с FastStone Image Viewer, маркираш всички снимки вътре и отиваш горе в лентата с менюта > Инструменти > Промени времево клеймо ... След което просто даваш "Ново време на файла = EXIF времево клеймо (Дата/Час на снимката) ако са налични" и най-накрая - Приложи към избраните файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

Това с датите не мога да го разбера изобщо въпроса. Във всеки файлов менаджер можеш да си подреждаш файловете както си искаш - по дата, по вид, по големина....

PS: Варианта с компа има още един плюс - ще си имаш нещата на още едно място - за сигурност

PS2: От самото приложение за камерата на телефона, можеш да промениш мястото по подразбиране за запис на мултимедиата

Снимките в галерията са подредени от по стара дата към сегашна. При преместване датата става сегашна и часа и всички снимки се разместват и търси коя от коя година е:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи нещо не правиш както трябва. Моите снимки са именувани и подредени така:

877671.jpg

И както и да ги копирам и премествам, си запазват реда. 

Забележѝ, че има колонка "Date modified", която показва кога е създаден файлът със снимката. Когато копираш, на практика създаваш нов файл, така че променяш тази стойност. Има обаче и "Date taken", която показва кога е направена снимката. Ако сортираш по тази величина, няма да има размествания в реда. А най-точно е това, което правя аз - заглавието на всяка снимка е датата и точният час до секунда, в който е направена. Така подреждането по име е всъщност и в хронологичен ред на заснемане.

Иначе си форматирай новата карта в телефона, във формат по подразбиране. И вече на нея ако имаш проблеми с прехвърлянето, пиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, тук не се сещам за лесен начин! Не съм срещал начин в андроидската галерия, да има възможност за "четене" на EXIF. Аз си подреждам файловете в отделни папки и подпапки с ясни имена и си ги "разглеждам" през filemanager.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

QuickPic за мен е най-добрата "Галерия" ... тя също може да "оправя" датите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. В телефона като се сортират по дата излизат по Date modified. Иначе са снимки през годините и са с различни имена, последните и на мен са ми така с дата и час, но по старите с други. Ще пробвам с преместване, вместо с копиране, ако не станебще ползвам по горните програмки. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.