Премини към съдържанието
tyrboman

Съвети за покупка на музикални системи/тонколони вкъщи

Препоръчан отговор

Една марка с телевизора е хубаво да са саундбара или киносистемата и съответно тв. да подържа модела саундбар или киносистема който си купил.

Когато си взимаш музика различна от горепосочените няма никакъв смисъл да са от една марка за сметка на качеството.

Както и да е вече си го взел, радвай му се.

.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, RudeBoy написа:

Добър избор. "Това" имам много як бас, ще останеш доволен.

Добре, че не търсиш качествен звук, там е по-сложно :) 

Защо да не е качествен при моят избор?!

преди 5 часа, Деянчо написа:

Избрал си е това, решението си е негово, както и 2299-те лева, които ще изгърми. Не е претенциозен и очевидно не разбира особено от звук и тежкия лумтеж, който вероятно има тази уредба, ще го удовлетвори. За някои хора най-важното е да се тресе всичко и да кънти зверски, а качеството е маловажна подробност. Важното е да си му харесва на него, той ще си го купува и той ще си го слуша, а не ние, форумните обитатели.

преди 3 часа, oic написа:

Избраното от Вас е уредбичка е в стил за купони.

Ако това търсите добре. Но, не става за слушане на качествена музика.

За първото Да.

И не на последно място. Ако гледате мощноста ватовете, те се силно преувеличени.

Разделете, ги поне на 10/20 за да получите реалната мощност на "това чудо за купони"

И гледайте, все пак да я вземете където цената е по изгодна, например тук.

Напълно погрешно е да робyвате на марката, ако ще е свързвате с друга техника.

Ако, ще се свързва директно към плосък телевизор (желателно е да има поне оптика s/pdif) за да не останете после разочаровани от зле звучащата (и без друго ) уредба.

Ами да, мога да кажа, че съм супер доволен и, както казахте парите са си мои и за мен това е важно.Между другото "мерси" за обидните квалификации към избора ми, явно не умеете да се радвате, когато някой си купи нещо, което харесва, е по важно да самите Вас да Ви допада, но както и да е.Дойде ми до гуша от това презрително отношение всеки път, като питам нещо все едно съм олигофрен и Ви притеснявам с въпросите си.Не, нямам предвид всички, но със сигурност последните двама.Честито, успяхте да ме изгоните с брътвежите си за "тежкия лумтеж", "важното е да се тресе всичко и да кънти зверски, а качеството е маловажна подробност", "зле звучащата (и без друго ) уредба".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, tyrboman написа:

Ами да, мога да кажа, че съм супер доволен и, както казахте парите са си мои и за мен това е важно.Между другото "мерси" за обидните квалификации към избора ми, явно не умеете да се радвате, когато някой си купи нещо, което харесва, е по важно да самите Вас да Ви допада, но както и да е.Дойде ми до гуша от това презрително отношение всеки път, като питам нещо все едно съм олигофрен и Ви притеснявам с въпросите си.Не, нямам предвид всички, но със сигурност последните двама.Честито, успяхте да ме изгоните с брътвежите си за "тежкия лумтеж", "важното е да се тресе всичко и да кънти зверски, а качеството е маловажна подробност", "зле звучащата (и без друго ) уредба".

Питаш за мнение, дава ти се. След това се сърдиш, че получаваш мнение. Само аз ли не намирам логика тук? Твоят избор е най-качественият, а ние сме едни тъпаци, които от нищо не разбираме и само завиждаме на радостите на другите. И за капак на всичко обиждаме и гоним другите от форума със своето поведение. Хора като теб, чието ниво никога няма да стигнем. Абе, моля ти се, пълни отрепки сме.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, tyrboman написа:

Все пак ти ще я слушаш и щом ти харесва значи всичко е ОК.Ти потърси съвет,като написа темата,ние ти дадохме такъв,ако се беше вслушал или поне да беше се поинтересувал допълнително от съветите по-горе,сега освен че нямаше да набуташ сума пари,ами щеше и да слушаш нещо истински като звук,но както казваш парите са си твой,избора също.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, tyrboman написа:

Просто си дадох мнението. Всеки мисли по различен начин.

Не значи това,  например, че на Вас няма да ви хареса въпросната уредба.

Както споменаха по назад в темата всяко ухо е различно.

Лично аз не бих е закупил.

Не случайно дадох и линк, в който системата е по евтина. Стига да не е късно, ако сте направили поръчката.

Ако имах вашият бюджет и исках, нещо мощно и разтърсващо и едновременно добро, бих взел това:

Klipsch R-28F + Onkyo TX-8220

С уговорката, че усилвателя/ресийвъра е компромисен, тъй като не намерих друг (на първа ръка, ново) да съответства на големите стоящи тонколони.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В аудиото водещ е тестостерона и се започва от едни лудници с 500-1000 вата и се върви надолу към един единствен но качествен ват.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, tyrboman написа:

Мерси на всички за мненията, но си избрах това.Реших в краен случай щом телевизора ми е сони бравиа, плеистеишъна е сони значи и музиката трябва да е на сони.Пък и, като помислих, че не разбирам от специфики реших, че е по добре да не се правя на акъл и да компилирам усилвател с колони за да не стане фал и най добре да взема нещо вече компилирано, което специалисти казват, че едното си върви идеално с другото.Пък и ми казаха, че 5 + 1 и 7 + 1 няма да вади бас тоя буфер, като две колони са едни ей такива малки колонки и те са повече за ефекти и "викане", а това дето си избрах е баш за тая работа.Вярно няма тия ефекти, но истината е в баса поне за мен!

Ето! От този твой пост нататък, всичко беше излишно да се коментира, щом си бил готов с избора. Иначе, хората са се постарали да ти дадат правилна насока. Някои от същите тези хора, при следващото ти питане, сериозно ще се замислят да ти отговарят ли или да те подминат.Честито!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, tyrboman написа:

Парите са си твои, но ако искаш да разбереш колко си загубил за в час си пусни една "обява" в продавалниците и обясни, че е чисто нова и т.н. и може и гаранцията и касовия бон да публикуваш. Ако получиш оферта за 1/3 от цената ще трябва да черпиш. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, tyrboman написа:

Защото качественият звук не е само думтене на баса, от което да ти спира дъха. Има и средни честоти, има и високи, и те трябва да бъдат правилно балансирани.

Но теб това не те интересува, търсиш само бумтенето. И го намери. Слушал съм такава (или подобна) система навремето, като работех в Технополис, и мисля, че ще останеш доволен. Пиша го сериозно, не се подигравам. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.