Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един стар лаптоп:

HP820G3: i5-6200U, 16GB RAM, 512GB M2 SATA SSD, FullHD 12.5"

Никой не иска да го купи на задоволителна цена, а не искам да го изхвърля. Какво мога да направя с него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 17 минути, ima написа:

задоволителна цена

Винаги е недостатъчна, когато продаваш и винаги е надута, когато купуваш...
С този 12" освен за гледане на клипчета, за друго би било мъчение.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е мъчение, размера е перфект дори за програмиране, но има и портове за външни дисплей. Просто получих нов лаптоп от фирмата и този сега е излишен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ima написа:

Не е мъчение, размера е перфект дори за програмиране, но има и портове за външни дисплей. Просто получих нов лаптоп от фирмата и този сега е излишен.

И за колко го продаваш и защо искаш да го махнеш. Машината никак не е лоша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

И за колко го продаваш и защо искаш да го махнеш. Машината никак не е лоша!

Дадоха ми нов от фирмата и сега не ми трябва вече.

Искам му 600 Евро. Има все още 17 Месеца гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука стана продавалник. Нещо отчисление за Калин ще има ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, ima написа:

Имам един стар лаптоп

Никой не иска да го купи на задоволителна цена, а не искам да го изхвърля. Какво мога да направя с него?

Можеш с него да си подпираш някоя врата или масата ако се клати. Можеш да го тестваш, дали ще оцелее след падане от шести етаж, а също и колко време може да работи под вода.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както казах не искам да го изхвърлям :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава си го сложи на някой рафт на секцията в хола - да я украсява :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си таблет и му сложи Android

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много висока е цената,затова  не може да се продаде лаптопа,реалната е около 600-700лв в зависимост от състоянието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, ima написа:

както казах не искам да го изхвърлям :)

Подари го на някой сирак.

По-добре от изхвърляне и събиране на прах в някой ъгъл.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, TheSnake" написа:

Подари го на някой сирак.

По-добре от изхвърляне и събиране на прах в някой ъгъл.

Не познавам никой. Къде мога да го подаря на някой?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм сирак, но щом го подаряваш, мога да го взема :) Това е бизнес модел, цената му е била над 2000 лв., затова трудно ще се продаде. По-добре намали още цената, отколкото да го подариш/изхвърлиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ima написа:

Не познавам никой. Къде мога да го подаря на някой?

Потърси из мрежата,трябва ти да решиш на кой да го подариш,внимавай да не те измами някой тарикат.Разпитай в твоя квартал,няма начин да няма някое нуждаещо се дете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Аз не съм сирак, но щом го подаряваш, мога да го взема :)

Без подобни щуротии. Не е вече комунизъм. Когато аз го купих платих ~1200 Евро. Ползвал съм го само за няколко месеца за да пиша една работа на LaTeX. Ако изкарваш пари и си нормален човек, искам 500 - 600 Евро, бързо и безболезнено, и имаш още 17 Месеца гаранция. Ако си нуждаещ се, може да помисля да го подаря, но все пак не съм благодтворително дружество. 

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Тука стана продавалник. Нещо отчисление за Калин ще има ли?

баааа

за втора пенЦия не щеш ли:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Потърси из мрежата,трябва ти да решиш на кой да го подариш,внимавай да не те измами някой тарикат.

Пиши направо на някой дом. Не ползвай посредници, това е лотария. В неравностойно положение са и глухите. Тях държавата е изоставила, там също ще направиш добро дело да го дадеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ima написа:

Без подобни щуротии. Не е вече комунизъм. Когато аз го купих платих ~1200 Евро. Ползвал съм го само за няколко месеца за да пиша една работа на LaTeX. Ако изкарваш пари и си нормален човек, искам 500 - 600 Евро, бързо и безболезнено, и имаш още 17 Месеца гаранция. Ако си нуждаещ се, може да помисля да го подаря, но все пак не съм благодтворително дружество.  

Ясно ми е това, казах го на майтап това, даже съм добавил после и друго. Реално ти може да му искаш толкова, но както ти казах, цената не е реална, дори и с оставащата гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Ясно ми е това, казах го на майтап това, даже съм добавил после и друго. Реално ти може да му искаш толкова, но както ти казах, цената не е реална, дори и с оставащата гаранция.

Каква според тебе би била реалистичната цена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, аm-аm написа:

Пиши направо на някой дом. Не ползвай посредници, това е лотария. В неравностойно положение са и глухите. Тях държавата е изоставила, там също ще направиш добро дело да го дадеш.

Така е,с посредник ще изгори най-вероятно,но на дом не е много оферта защото са много деца, а един лаптоп,няма как да го ползват всички,а не става да го даде на едно дете от дома..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Така е,с посредник ще изгори най-вероятно,но на дом не е много оферта защото са много деца, а един лаптоп,няма как да го ползват всички,а не става да го даде на едно дете от дома..

Аз първо искам да го продам, ако не мога да го продам както искам, преди да го изхвърля, чак тогава ще го подаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ima написа:

Каква според тебе би била реалистичната цена?

Предвид параметрите и това, че е с двуядрен процесор и модел на 2 години, макар и с доста остатъчна гаранция, дори и това, че е по-висок клас, пак трудно според мен някой ще даде за този лаптоп повече от 700-800 лева. Наблегни в обявата, където го продаваш на това, че е бизнес модел, че има голяма остатъчна гаранция, също е важно в какъв външен вид е. Допълнителни подробни снимки към обявата и снимки от тестове на хардуера и температури ще са плюс. Имай в предвид че за момента може за 1000 лева да се вземе доста по-мощна машина, макар и да не е бизнес клас, а и ще е с 2+ години гаранция, примерно:

https://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_3576-dell_inspiron_3576_5397184099971

По-добър и нов процесор 4/8, макар и с по-малък SSD и наполовина оперативна памет, има и отделна видеокарта (не че е кой знае каква). Също и екрана е по-голям, а и е чисто нов.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Предвид параметрите и това, че е с двуядрен процесор и модел на 2 години, макар и с доста остатъчна гаранция, дори и това, че е по-висок клас, пак трудно според мен някой ще даде за този лаптоп повече от 700-800 лева. Наблегни в обявата, където го продаваш на това, че е бизнес модел, че има голяма остатъчна гаранция, също е важно в какъв външен вид е. Допълнителни подробни снимки към обявата и снимки от тестове на хардуера и температури ще са плюс. Имай в предвид че за момента може за 1000 лева да се вземе доста по-мощна машина, макар и да не е бизнес клас, а и ще е с 2+ години гаранция, примерно:

https://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_3576-dell_inspiron_3576_5397184099971

По-добър и нов процесор 4/8, макар и с по-малък SSD и наполовина оперативна памет, има и отделна видеокарта (не че е кой знае каква). Също и екрана е по-голям, а и е чисто нов.

Аз лично мисля че това че е по голям е недостатък, защото може по трудно да го вземеш. И както каза ти двойно по - малко РАМ и ССД :), го правят доста по малко използваем, поне според мен. Но 500 Евро са около 1000 Лева разликата между 700 - 800 и 1000 не е толкова голяма, и за това мисля че е много добра сделка + това, моя идва с Windows 10, а не с Убунту :), въпреки че в момента имам Убунту на него :), което прави цената дори по ниска от тази на тоя сайт, защото Windows струва 200 лева допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи с тези разсъждения ще си го ползваш или ще го подаряваш, няма да можеш да го продадеш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.