Премини към съдържанието
Relic_hunter

Въпрос за съвместимост дъно и процесор

Препоръчан отговор

Здравейте. Обмислям ъпгрейд на системата и реших да проверя какво ми беше дъното, че бях забравил. След като написах една команта в Windows CMD 
ми излезе, че дъното ми е Asus H110M-CS . Влязох във pcpartpicker и реших за процесор да сложа i7-7700K, но ми показа, че може да е несъвместимо 
дъното с процесора. А аз имам подобния на него процесор 7700 (но без К отзад). Реших да проверя и да сложа този който имам - и пак ми излезе предупреждение, 
че може да са несъвместими. Някои дъна трябвало да имат BIOS ъпдейт за да подкарат Kaby Lake процесори. Но щом като моето дъно работи със 7700 - 
значи има този ъпдейт и би трябвало да работи без проблем и със 7700К ? Аз така го разбирам, но исках все пак да се допитам да видя какво ще кажете. 
Тоест мога да си продължа листа във PCpartpicker и просто да игнорирам предупреждението?

issues.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо изобщо го гледаш там, а не в сайта на производителя на дъното? https://www.asus.com/supportonly/H110M-CS/HelpDesk_CPU/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл да сменяш I7 7700 с I7 7700 K, разликата е минимална, а и дъното ти не позволява overclock, така че нищо няма да спечелиш. По-добре тези пари да ги вложиш в ново дъно и процесор, дори ако трябва да доплатиш малко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще "надграждаш" 7700 със 7700К? По-скоро продай сегашните дъно и процесор и се ориентирай към coffee lake или ryzen. И моля те не чифтосвай най-орязаното офисно дъно с някой отключен i5 или i7. Даже не предприемай нищо, а питай за съвет в съответния раздел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.