Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Група, имам един лаптоп Е6440. На мястото на 3G модема се поставя мСАТА ССД и може да се ползва с два диска. ССД системен и втори за сторидж нормален механичен диск, в случая този диск ми е 2ТБ. Проблема, който ми излезе е, че 256 ГБ мСАТА ССД-то го вижда, но 512 ГБ, което искам да ползвам ми показва някакво съобщение и не се разпознава! Биоса е ъпдейтнат до последна версия. Възможно ли е с по-голям диск от 256ГБ да не може да работи! Същия диск в момента го ползвам на Леново Т430 и на него се поставя на мястото на 3Г модема. 

Порових се в и-нет и има по форумите питане за такива проблеми, но до колкото разбирам, имали са проблем просто с разпознаване на какъвто и да е мсата ссд, но не и ограничение на обема.

Screenshot_8.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 14 минути, backinblack написа:

показва някакво съобщение

Ами, покажи го, за да се изясни за какво става дума. Покажи и снимка на BIOS в раздела с дисковете.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показал съм снимка на съобщението!!! Само това е! С 256 ГБ диска няма това съобщение и се показва в информацията на системата. Показва се и при настройките от за буут от къде да буутва, с 512 и в буут менажера го няма. 

Английския ми е на много ниско ниво и това съобщение го разбирам като, че има друга ос и не стига памет, ама на 256ГБ диска също има инсталиран друг уиндоус. Не е чист диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно не се разпознават дискове над 256GB.
Съобщението Гласи, че достъпната памет е по-малко от инсталираната памет. И това е от управелението на BIOS. Може би системата резервира за хардуера много голям размер памет и от там идва и проблемът.
Пробвай да стартираш системата само с един модул RAM и 512GB SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Пробвай да стартираш системата само с един модул RAM и 512GB SSD.

Еееее, той да стартира само с един модул рам не ми върши работа. В момента чакам от ибей 2 плочки рам по 8ГБ, щото 2х4 не ми стигат. От друга страна, не виждам логика да заработи с мсата ссд-то с 1 плочка рам! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Oписано e, че се поддържа 256GB SSD, но не и 512 - стр.14:
http://www.temsolucoes.com.br/wp-content/uploads/latitude-e6440-technical-guidebook-1.pdf

Добре, стартирай го с 256GB SATA и 4GB RAM и виж в Task Manager>Performance>Memory колко RAM е hardware reserved.
Преглътваш, че моделът ти е стар и оставаш с 256GB.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Oписано e, че се поддържа 256GB SSD, но не и 512 - стр.14:
http://www.temsolucoes.com.br/wp-content/uploads/latitude-e6440-technical-guidebook-1.pdf

Това до колкото го разбирам е какви дискове те предлагат като оборудване, когато се поръчват и по принцип си се монтират на сата слота, а не на мсата. Просто като стандартни 2.5 инча дискове.

Screenshot_9.jpg

Иначе за нормални 2.5 инча дискове, дали е механичен или ссд, до 2ТБ никои не правят проблеми, дори и да не ги пише в спецификацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, backinblack написа:

Screenshot_8.jpg

преди 2 часа, backinblack написа:

Показал съм снимка на съобщението!!! Само това е!

На съобщението от картинката няма и дума за SSD дискове! То е напълно стандартно, и се отнася за RAM-а. Гласи следното (в свободен превод) : "Наличната памет може да е по-малко от инсталираната, тъй като част от последната се ползва от системата за други цели. Някои операционни системи (разбирай - 32-битови) могат да не могат да ползват цялата налична памет."

Така че насочѝ си усилията за решаване на проблема в друга посока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, backinblack написа:

Това до колкото го разбирам

А къде е отговорът на останалата част от въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сега ме хвърли в тъча :( ! Въпросното 512 ГБ мсата ссд го ползвам на леновото т430 от което в момента пиша. 256 ГБ мсата ссд-то ми е свободно. Не съм на 101% сигурен, когато бях сложил 256ГБ ссд-то дали го имаше съобщението, но сякаш го нямаше! Никакви промени в настройките на биоса не съм правил, когато ги въртях дисковете, като този 2.5 инчовия и в двата случая беше изваден. 256ГБ го вижда в системата на биоса и уиндоуса, като стигне до инсталация, а 512 не го вижда.

преди 2 минути, DarkEdge написа:

А къде е отговорът на останалата част от въпроса?

Имам един свободен чисто нов 2.5 инча ССД 360 ГБ, а не мсата и освен да взема да го пробвам дали ще работи с него, но съм сигурен, че ще работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.