Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добро утро! С мои приятели сме решили да правим онлайн магазин за парфюми и да инвестираме в него. Желаем да го популяризираме възможно най-много, за да го знаем всеки потребител. Намерили сме и хора, които ще ни помагат за част от нещата. Възникнаха няколко въпроса, на които търсим отговори:
1.	Как е по-добре  - да купим нов домейн или стар. Разгледах доста и все повече хора ми казаха да закупя стар, защото по-бързо ще може да се класира в търсещите машини. Ако това е вярно, от къде мога да купя и каква ще е неговата цена?
2.	Интересува ме линк билдинг за сайта. Възможно ли е да ми препоръчате фирма, която предлага тази услуга и колко време трябва да инвестирам, за да има ефект. Някой може ли да ме посъветва как точно трябва да се процедира.
3.	В Интернет четох и за така наречените спомагателни блогове. Все още ли този вариант действа, защото видях, че повечето имат различно мнение по въпроса. Аз лично бих тествал, за да видя какви резултати ще мога да получа. Отново трябва да питам как точно да я изградя – с чисто нови домейни или със стари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.08.2018 г. в 16:32, mucca написа:

Добро утро! С мои приятели сме решили да правим онлайн магазин за парфюми и да инвестираме в него. Желаем да го популяризираме възможно най-много, за да го знаем всеки потребител. Намерили сме и хора, които ще ни помагат за част от нещата. Възникнаха няколко въпроса, на които търсим отговори:
1.	Как е по-добре  - да купим нов домейн или стар. Разгледах доста и все повече хора ми казаха да закупя стар, защото по-бързо ще може да се класира в търсещите машини. Ако това е вярно, от къде мога да купя и каква ще е неговата цена?
2.	Интересува ме линк билдинг за сайта. Възможно ли е да ми препоръчате фирма, която предлага тази услуга и колко време трябва да инвестирам, за да има ефект. Някой може ли да ме посъветва как точно трябва да се процедира.
3.	В Интернет четох и за така наречените спомагателни блогове. Все още ли този вариант действа, защото видях, че повечето имат различно мнение по въпроса. Аз лично бих тествал, за да видя какви резултати ще мога да получа. Отново трябва да питам как точно да я изградя – с чисто нови домейни или със стари. 

П.П. Друг път не си слагайте мнението в код тагове, че трудно се чете с това ходене на ляво и на дясно :)

По въпросите ви:

1. По-добре е стар, НО има едно голямо Но, което може да ви навреди повече от колкото да в ие от полза. Първо трябва, ако не знаете, как да му проследите историята, да го проследите дали няма някъде остъанали спам линкове, дали не е наказан от гугъл и куп други подробности, препоръчвам да се консултирате с човека, който ще оптимизира сайта ви. Тоест за стар домейн е добре всичко да се провери преди купуването му.

Като си купиувате къща, нали си вадите и документ за тежести на имота ?! ;)

2. Само линк билдинга няма да ви помогне, прави се цялостна стратегия според нишата ви. Няма да ви помогне и ако само пускате адуърдс или фейсбук платени реклами. За фирма..... е  няма да се саморекламирам :D :P  Но пишете, ако се интересувате.

3. Блог е добре да има към всеки сайт и да се пускат добре написани теми, които да не се повтарят и да са с качествено съдържание, след кеото  И самите публикации да се оптимизиратъ офпейдж....

Редактирано от Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагате си един Prestashop с плъгините за продажба през ebay и amazon. Настройвате си го и продажбите почват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Станислав Панайотов написа:

Слагате си един Prestashop с плъгините за продажба през ebay и amazon. Настройвате си го и продажбите почват!

Е баш така не става :D

преди 6 часа, diana12 написа:

Здравейте, бих искала първо да Ви пожелая успех и да Ви помогна с каквото мога. Предлагам Ви да разгледате най-новата и иновативна платформа на българския пазар за готови онлайн магазини xStore, влизате и с няколко лесни стъпки инсталирате своя онлайн магазин и имате 14 дневен тестов период. В сайта се предлагат и много полезни и безплатни блог статии, които биха били от голяма полза за Вас. 

Мисля, че това се счита за спам ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.09.2018 г. в 18:46, Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! написа:

3. Блог е добре да има към всеки сайт и да се пускат добре написани теми, които да не се повтарят и да са с качествено съдържание, след кеото  И самите публикации да се оптимизиратъ офпейдж....

Мисля, че тук автора на темата има предвид PPC, а не блог към сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! написа:

Е баш така не става :D

Мисля, че това се счита за спам ;)

Преди да ползвате каквото и било го тествайте през някоя SEO проверячка като https://sitechecker.pro/

Всяка E-shop платформа може да бъда подкарана с перфектни SEO оптимизации. Въпроса е ще продава ли само като електронен магазин или ще продава и автоматично през ebay и amazon?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е толкова "лесно", колкото казва Ст. П. всички да го направим :) ...

И никой ли не се замисля, точно това "Защо всички не го правят това?"

И в "синхрон" с по-горе казаното, работата е за професионалисти... (друг е въпросът, колко от тези, представящи се за такива, са точно такива).

Успех.

ПП. Това за "това се счита за СПАМ", не трябва ли да е "Това се счита за РЕКЛАМА", защото СПАМ'ът е "непоискано търговско съобщение" по email ... (не че има кой знае каква разлика)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да направиш сайт, събери бюджет и кадърни хора които ще го съпортнат. Те са по важни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване