Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добро утро! С мои приятели сме решили да правим онлайн магазин за парфюми и да инвестираме в него. Желаем да го популяризираме възможно най-много, за да го знаем всеки потребител. Намерили сме и хора, които ще ни помагат за част от нещата. Възникнаха няколко въпроса, на които търсим отговори:
1.	Как е по-добре  - да купим нов домейн или стар. Разгледах доста и все повече хора ми казаха да закупя стар, защото по-бързо ще може да се класира в търсещите машини. Ако това е вярно, от къде мога да купя и каква ще е неговата цена?
2.	Интересува ме линк билдинг за сайта. Възможно ли е да ми препоръчате фирма, която предлага тази услуга и колко време трябва да инвестирам, за да има ефект. Някой може ли да ме посъветва как точно трябва да се процедира.
3.	В Интернет четох и за така наречените спомагателни блогове. Все още ли този вариант действа, защото видях, че повечето имат различно мнение по въпроса. Аз лично бих тествал, за да видя какви резултати ще мога да получа. Отново трябва да питам как точно да я изградя – с чисто нови домейни или със стари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 17.08.2018 г. в 16:32, mucca написа:

Добро утро! С мои приятели сме решили да правим онлайн магазин за парфюми и да инвестираме в него. Желаем да го популяризираме възможно най-много, за да го знаем всеки потребител. Намерили сме и хора, които ще ни помагат за част от нещата. Възникнаха няколко въпроса, на които търсим отговори:
1.	Как е по-добре  - да купим нов домейн или стар. Разгледах доста и все повече хора ми казаха да закупя стар, защото по-бързо ще може да се класира в търсещите машини. Ако това е вярно, от къде мога да купя и каква ще е неговата цена?
2.	Интересува ме линк билдинг за сайта. Възможно ли е да ми препоръчате фирма, която предлага тази услуга и колко време трябва да инвестирам, за да има ефект. Някой може ли да ме посъветва как точно трябва да се процедира.
3.	В Интернет четох и за така наречените спомагателни блогове. Все още ли този вариант действа, защото видях, че повечето имат различно мнение по въпроса. Аз лично бих тествал, за да видя какви резултати ще мога да получа. Отново трябва да питам как точно да я изградя – с чисто нови домейни или със стари. 

П.П. Друг път не си слагайте мнението в код тагове, че трудно се чете с това ходене на ляво и на дясно :)

По въпросите ви:

1. По-добре е стар, НО има едно голямо Но, което може да ви навреди повече от колкото да в ие от полза. Първо трябва, ако не знаете, как да му проследите историята, да го проследите дали няма някъде остъанали спам линкове, дали не е наказан от гугъл и куп други подробности, препоръчвам да се консултирате с човека, който ще оптимизира сайта ви. Тоест за стар домейн е добре всичко да се провери преди купуването му.

Като си купиувате къща, нали си вадите и документ за тежести на имота ?! ;)

2. Само линк билдинга няма да ви помогне, прави се цялостна стратегия според нишата ви. Няма да ви помогне и ако само пускате адуърдс или фейсбук платени реклами. За фирма..... е  няма да се саморекламирам :D :P  Но пишете, ако се интересувате.

3. Блог е добре да има към всеки сайт и да се пускат добре написани теми, които да не се повтарят и да са с качествено съдържание, след кеото  И самите публикации да се оптимизиратъ офпейдж....

Редактирано от Da Web - Seo Web ТЪПАНАР! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.