Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Въпросът ми е вредно ли е Нес кафето и ако е , по какъв начин вреди на организма?

Благодаря предварително на всички , които се включат в темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Eternal Life написа:

Здравейте!

Въпросът ми е вредно ли е Нес кафето и ако е , по какъв начин вреди на организма?

Благодаря предварително на всички , които се включат в темата!

Хайде стига глупости. Пий го спокойно .

• Харесва ми 2
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нес кафе е нещо преработено на прах или гранули и не може да се сравни с свежо смелено и приготвено кафе. До това колко е вредно прецени сам. Кафето от уличните автомати не бих го пил дори да ми плащат за това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Емил Костов написа:

Хайде стига глупости. .

И защо да са глупости?! Можеш ли да се аргументираш?

преди 19 минути, ima написа:

Нес кафе е нещо преработено на прах или гранули и не може да се сравни с свежо смелено и приготвено кафе.

И аз така съм чувал от мого хора , но как точно вреди е друг въпрос!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Eternal Life написа:

Как точно и до каква степен, ако изобщо .... не знам и н еме интересува. Просто нямам доверие на нестле и не искам да слагам нещо от тях в моето тяло.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив даже е полезно,говоря за кафето по принцип.Днес четох някъде че е полезно,ако намеря къде беше ще го постна.Пишеше че мъжете е добре на ден да изпиват по 6-8 кафета а жените 4-6,предпазвало от сърдечни заболявания и други не помня точно какво беше.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Akademika10 написа:

Напротив даже е полезно,говоря за кафето по принцип.Днес четох някъде че е полезно,ако намеря къде беше ще го постна.Пишеше че мъжете е добре на ден да изпиват по 6-8 кафета а жените 4-6,предпазвало от сърдечни заболявания и други не помня точно какво беше.

Кафето не е вредно, ако прекаляваш с него, това е друго. 

Но горещо, прясно смляно и приготвено кафе сутрин е нещо приятно :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 12 часа, Eternal Life написа:

Това е все едно да питаш хляба или бирата дали са полезни. Ако го консумираш правилно няма проблем, ако прекаляваш знаеш резултата. Не е нужно да се аргументирам.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нес кафето се прави от кафе с най-ниско качество. Принципно е с малко по-високо съдържание на кофеин. Вредно е, ако прекаляваш с него. И все пак...:

https://worldofcoffee.bg/на-чаша-кафе-нес-кафе-или-еспресо/

" в страните, където се отглежда и пие много кафе, нескафето не е популярно. То е остатъчен продукт с химически добавки и се изнася само за САЩ и Европа. Разтворимото кафе е лесно за приготвяне във всякакви условия. Затова мнозина от нас го предпочитат в ежедневието си. С това обаче се изчерпват всичките му достойнства. Този свръх концентриран екстракт се извлича от зърната на по-ниско качествената робуста и съдържа от  2 до 3 пъти повече кофеин от обикновеното кафе. За сметка на това обаче почти напълно е лишено от аромат. От друга страна разтворимото кафе е вредно и състарява кожата, твърдят учени. Според тях чаша горещо нескафе за ежедневно пиене сутрин освен, че ускорява състаряването на кожата, но и води до повишена нервност, раздразнителност, безсъние и депресия. Специалистите препоръчват да се откажем от разтворимото нескафе или да го намалим до минимум. Но в крайна сметка изборът е само ваш. "

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://bg.wikipedia.org/wiki/Нескафе

https://www.agronet.bg/agro-news/4715-kolko-e-kafeto-v-nes-kafeto.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Това е все едно да питаш хляба или бирата дали са полесни. Ако го консумираш правилно няма проблем, ако прекаляваш знаеш резултата. Не е нужно да се аргументирам.

Не е точно така , както го казваш!

Значи ти си склонен да толерираш вредните продукти употребявайки ги дори и в малки количества , и за теб това не е вредно  ,така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Eternal Life написа:

Не е точно така , както го казваш!

Значи ти си склонен да толерираш вредните продукти употребявайки ги дори и в малки количества , и за теб това не е вредно  ,така ли?

И къде са вредните продукти??? Всичко консумирано с мярка е полезно, дори и наркотиците. Но знам че сега ще се изплашиш.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ти гледам подписа...Бе що не питаш дедо поп нещо по въпроса. Не че ще даде кой знае колко грамотен отговор, в библейско време едва ли са знаели какво е кафе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

И къде са вредните продукти??? Всичко консумирано с мярка е полезно, дори и наркотиците. Но знам че сега ще се изплашиш.  

Хляба и бирата също са вредни продукти , поне тези които се предлагат по магазините! Но ако си ги направиш у дома е съвсем друго! ;)

Няма от какво да се плаша , ни най - малко!

За наркотиците трябва да знаеш следното , те не са полезни , защото водят до пристрастяване и правят хората зависими!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Така ли? За какво са полезни наркотиците и какво точно имаш в предвид под наркотици? Примерно хероина води до 100% пристрастяване, дори и в минимални количества. Единствената ползва може би да е от морфина, но той също води до пристрастяване и се ползва в крайни случаи. За синтетиките въобще не говорим, те така ти повреждат мозъка, че няма повече накъде. Та според теб кое е полезно?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Така ли? За какво са полезни наркотиците и какво точно имаш в предвид под наркотици? Примерно хероина води до 100% пристрастяване, дори и в минимални количества. Единствената ползва може би да е от морфина, но той също води до пристрастяване и се ползва в крайни случаи. За синтетиките въобще не говорим, те така ти повреждат мозъка, че няма повече накъде. Та според теб кое е полезно?!?

Не, не води, но това трябва да ти обясни специалист. Може да се поинтересуваш и ще говорим пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, така да е, какво е полезното на наркотиците и кое не води до какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Eternal Life написа:

Хляба и бирата също са вредни продукти , поне тези които се предлагат по магазините! Но ако си ги направиш у дома е съвсем друго! ;)

Няма от какво да се плаша , ни най - малко!

За наркотиците трябва да знаеш следното , те не са полезни , защото водят до пристрастяване и правят хората зависими!

По твоята логика и въздуха в вреден, водата също.  Пий си кафето и спри с глупостите.  Колкото до правенето в къщи използваш същите вредни продукти.

току-що, Raze написа:

Добре, така да е, какво е полезното на наркотиците и кое не води до какво?

Организма ти ги използва. Всички чувства и емоции в организма ти се водят точно от наркотици. Поинтересувай се!. Това не означава да се надрусаш като невестулка с боклуци. Чистия хероин по малко от 1% е полезен за организма. Както ти казах консултирай се със специалист. Ще се изненадаш!

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако смяташ някои лекарства за наркотици, може, но това вече са много частни случаи и се предписват със специални рецепти, иначе не можеш да си ги купиш току така, а другите са незаконни. Трябва да си много повреден, че да ползваш такива неща, въпреки че и алкохола и цигарите пак са един вид наркотик, а и те трябва да се ползват с мярка, в малки количества и не постоянно. Както и да е, отклонихме се от темата май доста.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sliderum написа:

Като ти гледам подписа...Бе що не питаш дедо поп нещо по въпроса. Не че ще даде кой знае колко грамотен отговор, в библейско време едва ли са знаели какво е кафе...

Виж какво , ако си решил да разводняваш темата по - добре не се включвай! Такива като теб само отброяват  поредното мнение!

П.П.

Относно "дедо поп" няма тая сила за да ми даде отговор , а и нищо не зависи от него!  В Библейско време може и да са знаели по - добре , отколкото днес някои хора знаят , ти не бъди толкова сигурен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бай Емил Костов стане премиер, да очакваме ли 1% чист "полезен" хероин в топлото мляко сервирано на децата в училище, или ще се почва още от яслите.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Емил Костов написа:

Колкото до правенето в къщи използваш същите вредни продукти.

Ми не е така , защо спориш , след като не си се запознал?!

За бирата не ме интересува и няма да говоря за нея, но за направата на хляба в домашни условия има доста и различни продукти , които нито са ГМО , нито са вредни! ;)

По твоята логика и въздуха в вреден, водата също. 

По моята логика и цигарите са вредни! ;)

Организма ти ги използва. Всички чувства и емоции в организма ти се водят точно от наркотици. Поинтересувай се!. Това не означава да се надрусаш като невестулка с боклуци. Чистия хероин по малко от 1% е полезен за организма. Както ти казах консултирай се със специалист. Ще се изненадаш!

Говориш абсолютни глупости и дори не можеш да осъзнаеш какво казваш!

Я ни обясни по подробно , как организма ти ги използва? Ти явно си бил при "специалист" !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кафето е наркотик

леган наркотик с който милиарди хора ежедневно се дрогират

за да бачка капитализма

кафето  съкращава живота с 20%

в малки количества 

1 -2-3 чаши седмично може да има благоприятно въздействие върху черния дроб.

преди 19 минути, Емил Костов написа:

Всички чувства и емоции в организма ти се водят точно от наркотици.

водят се от околната среда

и от хормоните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Yvan Sergeev написа:

в малки количества 

1 -2-3 чаши седмично може да има благоприятно въздействие върху черния дроб.

Кафето е полезно само и единствено ако е органично (био)!

преди 17 минути, Yvan Sergeev написа:

водят се от околната среда

и от хормоните

Преди всичко зависи от храната , тя е основния фактор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Eternal Life написа:

Преди всичко зависи от храната , тя е основния фактор!

храната си е   храна еднаква навсякъде.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eternal Life написа:

Много неща са вредни, ама ги консумираме. Не трябва да се вманиачаваш толкова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.