Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Raze написа:

Така ли? За какво са полезни наркотиците и какво точно имаш в предвид под наркотици?

На мен не ми е известно да са полезни, но ми е известно,че успокояват неизлечимите нетърпими болки в човешкото тяло, както и безсъние, за което съществуват естествено и хапчета.Но хапчетата са си чиста отрова и химия.А това е природна билка.Зарекъл съм се ,че ако някой ден го докарам до там да имам неизлечими нетърпими болки, да прибегна до тез билки, от колкото морфини и разни отрови.В Америка в някои щати се предписва на хора в такива ситуации.Тука също.

Нескафето за мен си е чист котешки пикоч.Вредно си е и още как.И така бие по емайла на зъбите,че ако на някой са му слаби зъбите, след 10-15 години пиене на нес кафе,  пиши го чичо Фестър от семейство Адамс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекалената употреба на кафе  води до  повишаване на кръвното налягане а  в следствие на това   и до сърдечни заболявания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 19 минути, Akademika10 написа:

Булшитс. Забравили са да напишат, че всичките тези положителни изводи на разни учени, са инспирирани от кафеени марки.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, sliderum написа:

инспирирани от кафеени марки.

Хм, недоказано предположение...
Към @Eternal Life - темата за инстантното кафе изобщо ли е или за кафеените продукти на марката?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, DarkEdge написа:

Хм, недоказано предположение...

А какво доказано всъщност има в статия, която целенасочено е събирала само положителни резултати от изследвания върху кафето? Дадени ли са линкове към оригиналните публикации на изследванията на учените и експертите под статията, или дори имената поне на някои от тия учени/експерти, че да можем сами да си ги потърсим? Дори самите изследвания на учените и експертите да не са платени от кафените марки, поне статията от линка, определено е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

само положителни резултати

Които все пак са резултати и като такива са си малко или много фактология.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Които са си малко или много фактология.

Фактология ще са когато ми се посочат публикациите на учените с линкове. Иначе всеки може да си измисли благодарение на въображението си и разчитайки на наивността на читателите си, че някакви учени някъде нещо са изследвали и открили. Дарки, вече почнах да се съмнявам и в твоят здрав разум. Щом приемаш за факт нещо, само защото някой го е написал в интернет

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав си по принцип, че са само споменати факти. Друг е въпросът, доколко наистина са факти. Факт е, че няма споменато нито едно име на учен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти един сайт, в който се стремят да не са едностранчиви(въпреки, че едновременно с това имат и онлайн магазин за кафета и енергийни напитки) и публикуват статии със всякакъв уклон спрямо кафето(и различни "енергийни" напитки) както "положителен", че видиш ли кафето е полезно при, умерена употреба, или редовна употреба, или без значение от това каква е употребата, че едва ли не, е безлимитна дозировката, както и статии за вредите от кафето(и енергийните напитки) също така от едната до другата крайност, от това че става вредно едва ли не когато пиеш по цял литър дневно, до това че дори умерено редовно пиене, или дори еднократни дози са вредни и дори за преки смъртни случаи предизвикани от употребата на кафе и/или енергийни напитки. За разлика от статията в жълтата БГ медия, в статиите, поне в някои от тях има линкове към медицински изследвания и публикации на резултати...Вярно, там където попрочетох тези линкове не са прилежно подредени под самите статии, а са под термин или фраза от текста, но все пак и това е нещо. Всъщност в този сайт се набляга основно на вредите(или ползите) от кофеина в кафето и енергийните напитки и малко, или нищо не се пише за останалите десетки, ако не и стотици различни съединения в кафето и напитките...Може да има и сайтове, в които кафето се разглежда като цялостен ефект, като може и да има някои от тях, които да не са предубедени, или корумпирани заплатено да напишат статия в полза на даден продукт ...Защото когато човек пие кафе не усвоява само кофеина, а влияние оказват всички химически активни съединения...Примерно в кафето както между впрочем и във всички билкови чайове  има и танин...Именно това е веществото, което свързва алкохола и разни твърде химически активни вещества образуващи се в процеса на храносмилането, които увеличават риска от цироза на черният дроб в безвредни танинови соли. Освен кофеина и танина има още десетки, или дори стотици други химически съединения, от които ползата или вредата е от напълно ясна до напълно неизвестна. А никои  от тези вещества не постъпват в организма самостоятелно при употребата на кафето. Някои от тях може дори да не въздействат сами по себе си нито вредно, нито полезно, но пък да са своеобразни  катализатори и усилватели на вредното(или на полезното) действие на някое от другите химически съединения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Yvan Sergeev написа:

кафето е наркотик

леган наркотик с който милиарди хора ежедневно се дрогират

за да бачка капитализма

кафето  съкращава живота с 20%

в малки количества 

1 -2-3 чаши седмично може да има благоприятно въздействие върху черния дроб.

водят се от околната среда

и от хормоните

Значи по твоята логика аз трябва да съм умрял вече. Я кажи как кафето съкращава живота с 20%. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Емил Костов написа:

Значи по твоята логика аз трябва да съм умрял вече. Я кажи как кафето съкращава живота с 20%. 

Лол, ти да не си наистина почнал да употребяваш оня "полезен" 1% чист хероин. Вече не се учудвам на "адекватността" на коментарите ти, ако е така. "Адекватност", не по-различна от на проамериканските тролове в политическите теми, които като пишат в темата за правителството на Бойко Борисов - 3. Когато пусна аз, или някой от колегите, новина за поредният гаф на управляващите...Вместо да коментират този гаф, направо се изхвърлят с артилерията готови опорки: Рассия, Масква, Путлер, комунисти, червени чугуни, ала-бала. А темата е за БХ и гафовете Му, или гафовете на "калинките" Му!

Редактирано от sliderum
правопис и добавка (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Yvan Sergeev написа:

храната си е   храна еднаква навсякъде.

Еднаква е да , но не всеки се храни с еднаква храна!

П.П.

Явно малко си чел!

преди 12 часа, Деянчо написа:

Много неща са вредни, ама ги консумираме. Не трябва да се вманиачаваш толкова.

Значи да се храня здравословно означава , че съм се вманиачил , според тебе?! Много храни са вредни и след като ги ядеш значи си решил да правиш компромис със своето здраве , за сметка на вкуса , жалко!

преди 5 часа, DarkEdge написа:

Към @Eternal Life - темата за инстантното кафе изобщо ли е или за кафеените продукти на марката?

Говоря специално за марката Нес кафе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава темата трябва да бъде разделена на Нескафе за България, Нескафе за Европа и Нескафе за Северна Америка. Тия продукти нямат прилика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 часа, AlkatrazBG написа:

Прекалената употреба на кафе  води до  повишаване на кръвното налягане а  в следствие на това   и до сърдечни заболявания.

Всяко нещо в повече е вредно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Akademika10 написа:

Тези описания на кафето се отнасят за истинското органично (сурово ,неизпечено и не оплюто с химикали) кафе! А не за рзличните марки кафе , които се предлагат на пазара!

Ето ти малко инфо :

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-green-coffee-beans-for-skin-hair-and-health/

преди 16 минути, DarkEdge написа:

Тогава темата трябва да бъде разделена на Нескафе за България, Нескафе за Европа и Нескафе за Северна Америка. Тия продукти нямат прилика.

Аз мисля , че темата не бива да бъде разделяна,тъй като марката за която говорим е една и съща! По скоро би било чудесно , ако ни запознаеш и ни да дадеш малко инфо , какви са различията между  Нес кафе България , Европа и Северна Америка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Eternal Life написа:

марката за която говорим е една и съща!

със съдържание за различните дестинации нямащо прилика 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, DarkEdge написа:

със съдържание за различните дестинации нямащо прилика 

В момента за различните дестинации претендираш и говориш само ти , никой друг! Опитваш се да създадеш излишен смут и  втълпяваш на хората ,  че  е точно така както го казваш , но реаално не е така!

Пак ти казвам , ако искаш да споделиш какви са различията на Нес кафе в различните държави , добре, но ако си решил да говориш , че темата трябва да се раздели , защото на теб ти пречи , че се дискутира Нес кафе и явно си техен привърженик е съвсем различен въпрос!

П.П.

Мисля , че ще е по - добре да ни оставиш да си разсъждаваме спокойно , вместо да създаваш излишни отклонения от темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

КАРА  мозъка да работи с 20 % по ускорено и нервната система

кръвното скача с 20 %

а сърцето има лимит  живот

следователно 

ако ти е зададено  да живееш 120 години

ако пиеш по 1 -2 чаши кафе всеки ден

20 години живот отиват в коша .

като кредитите баце взимаш 100  днес утре връщаш 120

или по скоро

имаш 120 но неможеш да ги изхарчиш за 1 ден и даваш такса  20 за да изхарчиш днес 100.

КОйто бърза да живее-бърза да умре 

и сергеев.

преди 1 час, Eternal Life написа:

Еднаква е да , но не всеки се храни с еднаква храна!

П.П.

Явно малко си чел!

ами аз си се храня с еднаква храна

сирение  ракия домати чат пат краставици  и кисело млеко върви много добре  с яйца.  кисели краставички , свинско пилешко и риба. и кога има винце и бара  добре

обичам и печени филии с кашкавал

и житни кълнове и ръжен хляб

и тиквени семки и слънчоглед

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кафето като кафе , в умерени дози (3-4 малки чашки на ден) не само , че не е вредно ами е и полезно за организма като цяло . Тук мога да се позова на редица изследвания , които могат да се приемат за недостоверни по различни причини (както беше изтъкнато) .

Но при мен лично проблемът не е със заспиването , а със събуждането . Т.е. в известна степен е индивидуално !

Вредни са евентуалните "технологични" примеси в него , с презумпцията за нес кафе . И че предвид обработката се губят множество от полезните му съставки. 

Вредна е злоупотребата с кафе изобщо !

Иначе :

И солта е вредна , но са се водили войни за сол....Без сол няма Живот изобщо !

Ако специално търсим вреда - и водата е вредна в голямо количество....А без вода няма Живот изобщо !

При това всяка отрова , в минимални количества може да бъде лекарство ....

Маниакалната хигиена е вредна - организмът губи естествените си защитни механизми и сили....

Пределната мръсотия също е вредна - огнище на болести и зарази .....

......Същото се отнася и до мислите - всяка пределна филия или фобия е вредна ......и т.н.

Изобщо човекът като биологичен организъм , е приспособен живее в динамично равновесие с околната среда , която не рядко е враждебна към него . И е способен в определена степен да се защитава съвсем ефективно и без негативни последствия за себе си от нейно евентуално негативно въздействие . Приема и обработва всякакви неща (включително Информация !)  , от които извлича необходимото и полезно за себе си . Останалото , непотребното , вредното отделя обратно навън . .....

Т.е. "тайната" е в дозата ! 

Тук сравнения с употребата на наркотици е съвсем неуместно да се правят......! :nono:

:lol6:.......защото не се ползват на чашки ! Който , както иска да го разбира .....!:lol6: Ммммм , да де ! С оглед разпространението по дворове и паланки , напоследък стана модно дядовци и баби да си правят чайчета от марихуана . Става едно весело и приятно , а оглупяването и без това гарантирано си прогресира....!  :lol6:

Кафето ! Кафето определено предразполага към поумняване.... ! :) Но не е задължително ! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, by_chechi написа:

При това всяка отрова , в минимални количества може да бъде лекарство ....

Маниакалната хигиена е вредна - организмът губи естествените си защитни механизми и сили....

Пределната мръсотия също е вредна - огнище на болести и зарази .....

......Същото се отнася и до мислите - всяка пределна филия или фобия е вредна ......и т.н.

Т.е. "тайната" е в дозата ! 

Ммммм , да де ! С оглед разпространението по дворове и паланки , напоследък стана модно дядовци и баби да си правят чайчета от марихуана

Да се правят излишни комплименти на отровата , това определено е вредно! Но да искаш да си здрав не е вредно , нито е  маниакално , а хранителната хигиена и  телесната хигиена , едва ли са тези от които ще загубиш защитните си сили! Умствените сили зависят от здравето! Здравето е благословение , чиято стойност малцина оценяват.

Фобиите се причиняват от нездравословното хранене , от хора , които напълно са загубили своя здрав разум! Мнозина не вършат най-голямото количество добро , което могат, защото упражняват интелекта си само в една насока , а пропускат да обърнат внимание на онези неща , за които те си мислят , че не са пригодени. На някои способности , които са слаби , се позволява да си останат заспали , понеже работата , която би трябвало да ги извика в действие и да ги развива , като впоследствие ги укрепи , не е приятна. Всички сили на ума трябва да бъдат упражнявани , всички способности – култивирани. Схващането , преценката , паметта и всички способности на разума трябва да имат еднаква сила , за да може умът да бъде добре балансиран.

Тайната определено не е в дозата , а в качественото , чистото , сурово и неувредено кафе! ;)

А , относно марихуаната , тя си е точно билка , от кото се правят различни видове масла , кремове и т.н. , а не за да се използва за пушене!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начи конопеца, ако не е изпушен, а намазан, е билка, а не дрога? Уникално разсъждаваш. Ма ако нямаше такива като теб нямаше да има и религия. Наивитети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, by_chechi написа:

Кафето като кафе , в умерени дози (3-4 малки чашки на ден) не само

точно 1 малка чаша и 8 часа след това все едно съм видял тигър пред мене

другото което е има резистентност

и колкото повече се пие кафе се увеличава дозата за да има ефект

типичен наркотик 

преди 3 часа, by_chechi написа:

И солта е вредна , но са се водили войни за сол....Без сол няма Живот изобщо !

Ако специално търсим вреда - и водата е вредна в голямо количество....А без вода няма Живот изобщо !

солта не е вредна

има си доза  на прием  мисля че беше  до 15 гр на ден

а от 120 гр сол  се умира.  ако е по- дребен човека може и по малко ако е по- голям също щото колкото е по- голям  човек толкова кръвоносната система му e у по натоварена.

това е  и причината много високи хора в по -късна възраст да се разболяват лесно

трябва им сол но в същото време им вреди 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Начи конопеца, ако не е изпушен, а намазан, е билка, а не дрога? Уникално разсъждаваш. Ма ако нямаше такива като теб нямаше да има и религия. Наивитети.

Аз не съм наивитет , просто ти не си  запознат и се чудиш на неща , които все още не знаеш ! Ще ти дам един пример , за да ме разбереш правилно!

Знаеш ли например  , че гроздето лекува 100 болести  , докато ракията  не!

Същата работа е  и с конопеца , тъй като в чистия си вид това е много лекувито растение! Това , че някои хора го смесват с други неща и го  пушат ( което изобщо не е правилно ) е друг въпрос! Погледна ли линковете за марихуаната по - горе ( в предния ми пост) , защо е забранена и защо го смятат за "много вредено растение"?!

Чувал ли си за Хемп Ойл (или Олио от Марихуана) , за кремове от Марихуана , за сапуни от Марихуана?! И още куп неща , които правят от него?! Това растение е изключително полезно , стига да се използва по правилния начин!

Гледал ли си документалния филм на Рик Симпсън за Марихуаната , която му помага да излекува себе си от рак?!

Чувал ли си за Макови семена , които се използват за различни салати , поръсват с тях  различни тестени закуски , хлябове  и т.н

Това са натурални продукти , няма лаборатории , химии и примеси! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Eternal Life написа:

....

Нещо много настървено защитаваш марихуаната, така че, или си дилър, или имаш насаждения, които искаш да се легализират, или си зависим. Не виждам причина от човек, който му е безразлична тая дрога, проява на такава активност по въпроса. По какво точно се отличаваш от Емил Костов с неговото твърдение за полезността на единият процент чист хероин? Май ще се окажеш първият "човек", хвърлил камъка  по блудницата. Не защото е безгрешен, а защото не е в състояние да се осъзнае като грешник. За да се осъзнае човек като грешник, трябва да има поне някакво минимално ниво останала съвест и морал. Който ги е убил напълно, според самомнението си,  винаги е прав и не върши грехове.

Редактирано от sliderum
правопис и добавка (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.