Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 7 минути, аm-аm написа:

Аз цитирам неграмотните ти писания. Ти на какво основание? Всъщност продължавам да го правя, но ти изглежда си толкова неграмотен, че даже не знаеш, че пишеш неграмотно

О , така ли , аз пък как не го разбрах?  Как мога да не зная  , че пиша "неграмотно" , добре че един полуграмотник ми го каза!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, techmaniac написа:

Арабиката е хубаво, защото е аромата в едно кафе. Най-добре е да се пие в смес със робуста, тъй като тя е основата на кафето. Колумбия (поне това прочетох от снимката ти) не е лош сорт кафе, но предопочитам Коста Рика.

Казано на късо (писани са много книги) Робуста е за вкус , а Арабика е за аромат .

Продават се и най-различни фирмени , готови смеси , но по правило им слагат ароматизатори...:(

Разбира се нищо не пречи да се употребява само едното или само другото . Но ако е само Робуста - вкусно е , но не ухае достатъчно . Ако ли пък е само Арабика - стои "измито".....

Аз предпочитам Камерун (Робуста) смесено 1:1 с Колумбия/Никарагуа (Арабика) , на джезве . Захар - на върха на лъжичката , колкото да "убие" варовика във водата . При това " кафе без дупка " (:)) - който му разбира знае . Казано е : " Кафе от кафе става ! " :)

.......Нова Бразилия , Индия , Индонезия (Робуста) ми идва кисело , а пък другите африкански Робусти - твърде горчиви.....(лично мнение!) .

Добро утро ! 

https://www.google.bg/url?sa=i&source=images&cd=&ved=2ahUKEwiV54HruPjcAhVBqIsKHYd5CeMQjxx6BAgBEAI&url=https%3A%2F%2Fwww.topactualno.com%2F2543%2Fbadesteto-v-chashata-s-kafe-utaikata-izpolzvaite-racionalno%2F&psig=AOvVaw3yRmvnfAVvbGeM8UVK8zO8&ust=1534744816326486

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, by_chechi написа:

Казано на късо (писани са много книги) Робуста е за вкус , а Арабика е за аромат . Продават се и готови смеси - Мока , Лаваца и др..

Разбира се нищо не пречи да се употребява само едното или само другото . Но ако е само Робуста - вкусно е , но не ухае достатъчно . Ако ли пък е само Арабика - стои "измито".....

Аз предпочитам Камерун (Робуста) смесено 1:1 с Колумбия/Никарагуа (Арабика) , на джезве . Захар - на върха на лъжичката , колкото да "убие" варовика във водата . При това " кафе без дупка " (:)) - който му разбира знае . Казано е : " Кафе от кафе става ! " :)

.......Нова Бразилия (Робуста) ми идва кисело.....(лично мнение!) .

Добро утро ! 

https://www.google.bg/url?sa=i&source=images&cd=&ved=2ahUKEwiV54HruPjcAhVBqIsKHYd5CeMQjxx6BAgBEAI&url=https%3A%2F%2Fwww.topactualno.com%2F2543%2Fbadesteto-v-chashata-s-kafe-utaikata-izpolzvaite-racionalno%2F&psig=AOvVaw3yRmvnfAVvbGeM8UVK8zO8&ust=1534744816326486

Да, само един вид кафе не е толкова вкусно. Бразилията е доста "серт", и е с повечко количество кофеин в него заради степента на изпичане. За робуста си смилам от сорт кафе Италиано. Не е толкова силно, и се съчетава идеално с Колумбия/Коста Рика. Харесвам също и смес кафе Мока, аромата му е божествен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, techmaniac написа:

Да, само един вид кафе не е толкова вкусно. Бразилията е доста "серт", и е с повечко количество кофеин в него заради степента на изпичане. За робуста си смилам от сорт кафе Италиано. Не е толкова силно, и се съчетава идеално с Колумбия/Коста Рика. Харесвам също и смес кафе Мока, аромата му е божествен.

Моката е чудесна смес , но оригиналната рецепта е чудо да се намери . Обикновено е менте наречено Мока....

Разликите в съдържанието на кофеин са пренебрежими....Евентуално компенсираш с количество ...:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, by_chechi написа:

Моката е чудесна смес , но оригиналната рецепта е чудо да се намери . Обикновено е менте наречено Мока....

Разликите в съдържанието на кофеин са пренебрежими....Евентуално компенсираш с количество ...:)

Не зная дали е менте, но си я смилам от зърна. Предполагам че няма как да е менте, тъй като аромата е чуден !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, techmaniac написа:

Не зная дали е менте, но си я смилам от зърна. Предполагам че няма как да е менте, тъй като аромата е чуден !

Това не подлежи на спор - вкусовите предпочитания са различни , индивидуални , лични....!

Но когато сместа е "правена" у нас , винаги съществуват съмнения (а то на всякъде по света е така).....:)

Радвам се ако си намерил "своето" кафе ! :bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.