Премини към съдържанието
abva

От какво зависи бързодействието на компютъра?

Препоръчан отговор

Здравейте,
Трябва да си купя някакъв евтин компютър който на първо време да е подходящ главно за браузване без сериозни забавяния, както и за работа с леки програми.

Чудя се дали да не взема един евтин настолен компютър за около 50 лв.
В момента ползвам един 10 годишен който е с 3.2 процесор, 1 ГБ РАМ и 256 видео. Без да е натоварван, task manager-a показва 90-100% зает процесор.

Понеже не съм на ТИ с хардуера искам да попитам няколко неща:

1. Кои са най-важните елементи от които зависи бързодействието - като изключим процесора (защото обикновено e 2-3 Гхц) и харддиска (ако е ссд ще зарежда по-бързо) остават Рам паметта и видео картата?

2. Ако ще купувам евтин компютър задължително да гледам дали позволява добавяне на поне 4-6 ГБ РАМ и видеокартата да не е вградена?

Искам сега да е евтин, а след време да си купя нов лаптоп с добри параметри.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Най-бавната част е винаги диска, т.е. ССД е важно да притежава ако искаш бързодействие

2. За браузване не ти е задължително да е с дискретна карта, може и вградена. RAM - ако ще отваряш много раздели из браузърите поне 4 GB най-малко.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А видеото колко да бъде? Доколко е важно и 256 мб малко ли е?

Не съм видял евтин компютър с ссд, затова ще бъде без, пък може да му купя отделно ако намеря изгодна оферта.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 19 минути, abva написа:

Чудя се дали да не взема един евтин настолен компютър за около 50 лв

за 50лв най-много да вземеш компютър с характеристики, които са като на твоя, или дори по-лоши. Ако си се нагледал на оферти за по 50 лв от охлюва си кажи направо, че искаш да се самопрецакаш.

П.С.

Цитат

Продавам 2 екрана 1 конпютар 1 принтер 1 клавиатюра може и по отделно малко работено с тях отлично работят спешно да пишат само сериозни коповачи. Информация само по телефон. За връска

:D :D :D 

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://m.olx.bg/ad/kompyutri-nec-CID632-ID7nn75.html

Този?

Наистина ми трябва нещо евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, abva написа:

Ох..Аналогичен на твоя като производителност и други параметри, не виждам никакъв смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези също не са лоши за парите които искат.

https://m.olx.bg/ad/dvuyadren-fujitsu-siemens-e620-CID632-ID7z9Gq.html

Сигурно не съм се изразил правилно. Аз не искам да сменя вам стария. Трябва ми втори компютър. Иначе за годините си работи добре :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, abva написа:

Тези също не са лоши за парите които искат.

https://m.olx.bg/ad/dvuyadren-fujitsu-siemens-e620-CID632-ID7z9Gq.html

Сигурно не съм се изразил правилно. Аз не искам да сменя вам стария. Трябва ми втори компютър. Иначе за годините си работи добре :D

офертата в цитата е също толкова кофти, ако не и по-зле от наличната Ви машина

Какво му е добрето  на компютър, който когато не  е натоварен, му се заемат 90-100% от ресурса на процесора?...Освен ако не сте в час какво точно заемат въпросните 90-100%, да не би това да е свободният, а не заетият ресурс? Иначе, все пак една оферта, която не е значително над бюджета за 80лв с 12 месеца гаранция и е значително по-производителен от настоящият компютър, въпреки че и този е светлинни години назад от съвременните компютри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 50лв. каквото и да купиш ще е актуално колкото телефон с кабел. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CPU ДВУЯДРЕН на 2.7 гхз Athlon 2 АМ3
HARD 160 GB 
РАМ 2 ГБ
VIDEO 256/512 MB
POWER 350 W
Лан за интернет , Звук и УСБ
CD/DVD player

цена 69 лв 

https://www.olx.bg/ad/kompyutar-dvuyadren-kutiya-CID632-ID78Hid.html#ee810f7f63

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи "бързодействие"? То се определя главно от процесора, с колко ядра е, какво поколение е и на какви честоти може да работи. След това видеокартата, ако са нужни някакви по-специфични изчисления или се работи с 3Д графика. Също така RAM паметта и накрая диска, върху който се съхранява информацията и се извлича такава. До цена 100 лв. трудно ще намериш нещо повече от двуядрен процесор core 2 duo/athlon, а и за такава сума думата "бързодействие" се обезсмисля, да не говорим за по-малко пари. За каква работа ще ползваш компютъра и как мислиш с "пръдня да правиш боя"?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/nastolen-kompyutar-CID632-ID7xsfe.html#fd37586557

преди 2 минути, Raze написа:

Какво значи "бързодействие"? То се определя главно от процесора, с колко ядра е, какво поколение е и на какви честоти може да работи. След това видеокартата, ако са нужни някакви по-специфични изчисления или се работи с 3Д графика. Също така RAM паметта и накрая диска, върху който се съхранява информацията и се извлича такава. До цена 100 лв. трудно ще намериш нещо повече от двуядрен процесор core 2 duo/athlon, а и за такава сума думата "бързодействие" се обезсмисля, да не говорим за по-малко пари. За каква работа ще ползваш компютъра и как мислиш с "пръдня да правиш боя"?

зависи

понякога е в обратен ред на както казваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим за машина за копаене с видеокарти да, тогава процесора и другите компоненти не са от особено значение, стига да са достатъчни за нуждите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Yvan Sergeev написа:

Тая обява си е направо подарък за цената...Ами ако компа пали колкото да покаже картина и да снима system properties...но все пак е с вградено видео, също както всички останали оферти за които има линкове в темата, а автора иска хем да е 50 кинта, хем и да е с дискретна видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 9 минути, Yvan Sergeev написа:

Сори мъ ни моа да видя какво пише на снимките, би ли ми написал какви са чарковете? Щото само в описанието видео карта Nvidia до 1гб ми стана ясно. Със сигурност е вградено видеото.

П.С. Нещо от този тип(може и да е някой по-стар вариант)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sliderum написа:

Сори мъ ни моа да видя какво пише на снимките, би ли ми написал какви са чарковете? Щото само в описанието видео карта Nvidia до 1гб ми стана ясно. Със сигурност е вградено видеото.

ge force 7300  mislq 4e pi6e  

amd athlon x ii  2.81

2 gb ram

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

ge force 7300  mislq 4e pi6e  

Къде това? Аз просто нищо не виждам, хем е дребно хем е замазано. 7300 серията е със собствена памет, която може да е максимално 256MB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много съм разколебан какво да правя :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е много зле, а и лаптоп втора употреба без гаранция не купувай! Не се знае в какво състояние е и кой какво го е правил, може да ти умре на втория/третия ден/месец. За тези пари по-добре си вземи реновирана десктоп машина с гаранция, може да намериш с I3 процесор, който е в пъти по-добър:

http://alphacom-bg.com/product/1328/dell-optiplex-790-desktop-i3-2120-4gb-250gb.html

А за 220 лв. си вземаш I5 4-ядрен процесор:

http://alphacom-bg.com/product/1307/lenovo-m72e-sff-i5-2400-4gb-500gb.html

Ето ти и примерни лаптопи с гаранция, реновирани, за около 250 лева:

http://alphacom-bg.com/product/1316/dell-latitude-e5430-14-1-i3-3120m-4gb-320gb-zabelezhki.html

http://alphacom-bg.com/product/1090/laptop-fujitsu-lifebook-s751-i5-2520m-zabelezhki.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Yvan Sergeev написа:

Този снимка не я виждам в обявата, там кутията е затворена, а иначе знам как изглеждат картите от 7300 серията. Не знам защо се опитваш да ни убеждаваш останалите четящи темата, че е част от предлаганата конфигурация, като нито на снимките се вижда поради малкият им размер и пикселизацията при увеличение, нито в полуграмотното ръчно написано от продавача частично описание не присъствувава надпис 7300GT 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, sliderum написа:

Не знам защо се опитваш да ни убеждаваш останалите четящи темата, че е част от предлаганата конфигурация, като нито на снимките се вижда поради малкият им размер и пикселизацията при увеличение

свържи се с продавача и питай

аз мисля че е тази видеокартата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Yvan Sergeev написа:

свържи се с продавача и питай

аз мисля че е тази видеокартата.

Нямам интерес да контактувам с продавача. Нито съм му дилър, нито ще му ставам клиент. Оферти пуснати в  охлюва не купувам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.